Michael Darby

JménoMichael Darby
Věk42
Zaměstnánípodnikatel, bývalý primus a radní
Místo pobytuNew York, USA a Londýn, Velká Británie
Původpodzemí
Stavvdovec (Anna Darby)
AvatarGabriel Macht
Na první pohled vás zaujmou jeho vždy dokonalé vlasy, o které si náležitě nechává pečovat v kadeřnictví každý týden. Na druhý pohled na vás působí jako vůdce a respektovaná osoba. Jeho osobnost dotvořují jeho vždy dokonalé zvyky v odívaní, který zvýrazňuje jeho plusy. Většinou ho uvidíte ve drahém společenském obleku šitém na míru, což vyžaduje i jeho práce businessmana. Při hovoru z očí do očí si určitě povšimnete jeho hnědých kaštanových očí, které vyvolávají značný pocit nejistoty a špetku nepředvídatelnosti, což dokonale využívá při jednáních. Na ulici i ve velkém davu ho vždy všimnete díky jeho „žirafí“ výšce, která čítá kolem 195 cm a jeho mohutné svalnaté postavy, kterou udržuje běháním v parku spolu s boxováním v tělocvičně.

Michael patří mezi ty typy lidí, kteří si zachovávají ledový klid v jakékoliv situaci. Pro něj je to nejlepší řešení. Nejenom, že tím přivede pár lidí k jistým akcím, které by jinak nevypluli na povrch, ale pomáhá mu to udržet si svou pověst přísného a neustupného muž. Považuje to za nejlepší způsob, jak otestovat člověka v krizové situaci. Podle toho se také s lidmi začíná bavit. Michael je velmi tvrdý a rázný člověk. Většinou si nenechá do svých věcí od nikoho napovídat. Jeho rozhodnutí je to, které platí. V jednáních je nesmlouvavý. Není však neomylný a má své slabiny. Rozhodně jednou ze slabin jsou ženy. Moc dobře ví, že jsou to občas pěkné manipulativní mrchy, ale jaký muž by se ubránil pohledu na jejich tvary. Samozřejmě nejde jenom o vzhled. Pár lidí ho dokáže odzbrojit svými argumenty. Pokud někdo dlouho vytrvá, začne o jeho myšlence přemýšlet a uvolí se k diskuzi. Občas má všeho dost a stane se z něj pořádný bručoun. Komu se to ale nestává?
Narodil se do rodiny Darbyových, kteří byli v době jeho narození nejmocnějšími překupníky s diamanty. Jako malý byl poslán na povrch do Londýna, kde ho vychovávala jeho teta. Už v ranném věku bylo na něm vidět, že je nezdolný, ctižádostivý a vždy vůdčí osobnost ve všech kolektivec. Do vystudování Cambridge se nezajímal o problematiku businessu jeho rodiny s diamanty, jenže násilná smrt jeho strýčka ho velmi rozzuřila (spekulovalo se o pozemských, kterým se nehodil do karet) a rozhodl se vrátit do podzemí, kde pomáhal rozvíjet moc jeho rodiny v důlní společnosti, která slouží jako zástěrka pro nelegální obchod všech překupníků. Stál dlouhá léta v čele této společnosti a řídil všechen obchod s povrchem.
V minulém roce měl možnost se stát primusem a také se té šance chopil se svým blízkým spolupracovníkem Raymondem Walkerem. Jenže se situace v podzemí vymkla z rukou a musel se svou ženou na útěk na povrch. Nakonec všechnu svoji vinu shodil na Thomase Blacka, který byl díky tomu i odsouzen. Je naprosto přesvědčen o své nevinně a tvrdí se o něm, že byl loutkou v křesně primuse a chtěl vážně lepší život pro ostatní lidi v Gold Pitu. Jaká je ale pravda? Pravda je taková, že jeho obchody nebyly čisté a nic dalšího se nedá potvrdit na 100%.
Má o 10 starší sestru a mladšího bratra, který je jeho spojkou na povrchu a zajisťuje mu jeho současný život na povrchu. Jeho synovec je bývalý starosta a politik Patrick Ross. Jeho žena je bývalá policejní prezidentka Anna Miles. Má neskutečně velké bohatství díky práci v důlní společnosti. Většina jeho peněz dřímá ve švýcarských bankách.
V září 2092 se neúspěšně pokusil získat křeslo starosty Gold Pitu a následně v dalších volbách v únoru 2093 o křeslo radního, které také nezískal. Po obrovském neúspěchu na poli politiky v Gold Pitu se stáhl do ústraní. Stále vlastní balík akcií v Diamonds Holdingu a také Darby Investments se svojí sestrou. Odstěhoval se na povrch, kde střídavě žije v Londýně a New Yorku.
Sponzoruje Tajný spolek, který v podstatě ho svrhl z pozice primuse v letech minulých. Účel ale světí prostředky, možná také proto je sponzoruje. Ví se, že sponzoroval Tajný spolek v dobách, kdy jej vedl Henry Clarkson a pronajímal kanceláře spolku zdarma. Později po pádu Watsonovy vlády se dostal v Gold Pitu na místo radního.
V tichosti se prodal obrovský balík akcií Diamonds Holding společnosti Darby Investment, který teď vlastní 50% balíku. Po vraždě své manželky se snažil hledat viníka, ovšem bez úspěchů. Spekuluje se o tom, že jí nechal odstranit sám velký prefekt Clarkson. Proto také stáhl veškerou podporu k Nickovi Danielsovi, který kandidoval proti Clarksonovi ve volbách na prefekta Gold Pitu v červenci 2094. Ovšem neúspěšně. Ani on se samotný nedostal do Rady města. Pouze jeho spojenec Gordon Hardy. Dále podporuje Tajný spolek, který vede jeho synovec Patrick a snaží se věnovat svému podnikání.
Odplata ale nenechává čekat dlouho, stále hledá skulinky, jak odstranit svého úhlavního nepřítele, Henryho Clarksona. Věří tomu, že jeho Anna umřela pouze kvůli tomu, že nebyla pohodlná. Snažila se totiž rozkrýt sérii neobvyklých vražd, které možná měly spojitost s prefektem. To možná zjistíme později…

Napsat komentář