Běžný život v Gold Pitu

Shrnutí všech faktů o životě v Gold Pitu

Počasí

Když Tony Hill, projektoval podzemní město Gold Pit, samozřejmě nemohl zapomenout na důležitou věc. Vytvoření klimatu v podzemí. Mezi hledači diamantů udělal anketu, které vlastně počasí by chtěli mít v podzemí. V podzemí původně chtěl mít prostředí s 20°C a pořád sucho, občas déšť (pomocí technologií z Číny), jenže by to nebyl Hill, který by nechtěl všechno dovést k dokonalosti. Podle ankety by se hledačům hrozně stýskalo po klasickém počasí na povrchu. Někomu by chyběl déšť, někomu sníh, někomu silný vítr. Rozhodl tedy vytvořit v podzemí počasí o všech 4 obdobích, které bývá v mírném podnebním pásu. Tedy jaro, léto, podzim zima. Pomocí technologií, které se používaly k zavlažování na Blízkém východě se mu povedlo přivést do podzemí deštivé počasí, které se vyskytuje samozřejmě ve všech 4 obdobích. Pomocí větrných šachet, které vedou z Atlantického oceánu, čerstvý mořský vítr a pomocí technologií od lyžařských středisek zase sníh. Proto máme v Gold Pitu a jeho hornatém okolí všechny druhy počasí. Problémem ale byl takový, že počasí bylo stálé a vše bylo naprogramováno díky počítači. Na zasedání asociace velkých klenotnických firem se rozhodlo, že počasí budou řídit výhradně primusové, kteří ale o této věci budou vést jednání jako přísně tajné.
Umělý sluneční svit je vytvořeno díky tisícům led žárovek, které dokáží simulovat jak sluneční světlo, tak šero, které doprovází při deštích či i dokonce duhu. Hvězdy v noci jsou samozřejmostí 🙂 Vše je napájeno díky generátoru, který je v podzemí v odlehlé oblasti Gold Pitu kde je většina přírody, a je napájeno díky vodíku a hlavně slunečnímu světlu, které zachycují na povrchu foto-voltaické panely. Denní doba v podzemí je stejná jako denní doba v Paříži. Patří do časového pásma GMT +1, částečně to bylo zařízeno kvůli překupníkům, kteří chtěli mít stejné časové pásmo, jako většina klenotnických firem.

Člověk a rodina

Průměrný muž měří kolem 1,9 metru a průměrná žena meří kolem 1,7 metru, u obou pohlaví převládají tmavé vlasy a sportovní postavy, díky rožšířeným možnostem pro sport – park na běhání, různé kurzy jógy, posilovna či tělocvičny. Jednou za 2 měsíce se hraje městské derby ve fotbale (Ďáblové proti Indiánům). O adrenalinové sporty jako je třeba bungee jumping, motokáry, vodní lyže je samozřejmě postaráno. Sport je tu spíše rekreační záležitostí než profesionální!
Průměrný věk Gold Piťana, který pracuje v dolech je kolem 70 let, takže první generace již je pochována na hřbitově. Druhá generace, která ví o povrchu zemském, díky vyhlášce o moru, která měla menší dodatek, musí dodržovat zákon mlčenlivosti. Při porušení jsou většinou vyhoštěni na povrch a jejich rodinám v podzemí je oznámeno, že umřeli při nějaké nehodě a jejich tělo jim nikdy není ukázáno ani na identifikaci. Takto už skončilo mnoho lidí, kteří se pokusili svým dětem něco naznačit.
Tito lidé na povrchu dostávají zcela novou identitu či se upraví pouze jejich místo narození a místa studia. Lidé, kteří tvrdí, že existuje podzemní svět v končí většinou v blázincích. Lidé na povrchu, kromě špiček neví o tom, že je možný život v podzemí. Je to pro ně stále sci-fi.
Průměrná rodina v Gold Pitu je pětičlenná. V okolí samozřejmě žije širší příbuzenstvo jako jsou prarodiče, strýčkové a tety. Počet obyvatel v tomto městě čítá v současné době kolem 270 000 lidí. Za ta léta se město samozřejmě zvětšilo a lesy či hory se čím dál více blíží ke hranicím města. V horských srubech žijí většinou zasloužilí primusové, kteří jsou znechuceni současnou situací ve městě. Aby neprozradili tajemství, je současní primusové raději poslali dál za město. Ale jsou i výjimky.

Móda

Móda v Gold Pitu je u většiny ležérně elegantní, takže uvolněná a pohodlná. Najdou se tu ale i vyjímky, která jsou hned na první pohled vidět. Většina lidí se však drží své nenápadnosti a snaží se splynout s davem. Primusové nechtějí, aby na lidech byly poznat finanční rozdíly, proto se snaží, aby hezké a slušné oblečení bylo přístupné pro všechny vrstvy. Hitem pro mladé slečny i kluky jsou legíny, ať už černé, hnědé nebo s různými vzory a parka bundy. Starší občané volí spíš jemné a jednoduché barvy. V jejich šatnících se převážně vyskytují obyčjené džíny, sukně, šaty, košile, saka.. Zaléží na každém z nich. Doma si každý rád odpočine v pohodlných teplácích. Móda v Gold Pitu není nijak extravagantní, proto nečekejte, že na ulici potkáte dámu s klouboukem, na kterém jí sedí modrý papoušek.

Sociální interakce a hodnota peněz

V obchodech se platí dolary, které ale vydává samotné město. Samozřejmě se v obchodech může platit kartou či jinak. Ve městě je síť potravin skoro na každém rohu a 3 obchodní centra, ve kterých jsou hypermarkety.
Po městě je 5 knihoven, které jsou pro občany Gold Pitu zcela zdarma. Jsou tu ale i menší knihovny, které mají novější knížky ale členství je za menší poplatek. Kolem 5 dolarů.
Průměrný plat Gold Piťana je 2500 dolarů. Ceny potravin jsou stálé. Pro představu jedna lahev kvalitního whisky stojí 25 dolarů a máslo kolem 1 dolaru. Samozřejmě existují jak nižší, střední tak i vyšší vrstvy.

Technologie

V každé domácnosti se samozřejmě vyskytují podobné věci jako na povrchu, například mobilní síť, televizní síť, která je rušena, aby se nemohla dostat na povrch či naopak. Takže se hojně používají počítače, mobilní telefony, televize a další komunikátory.
V podzemí je podzemní síť Intranet, který zastupuje stejné funkce jako Internet na zemském povrchu, jenom je pod kontrolou. Můžete na něm najít noviny, různě tématicky zaměřené weby, sociální sítě a různé vyhledávače. V minulých letech se někteří šikovnější dostali i na Internet, ale posléze většinou tito lidé, předtím než stihli nějaké informace předat dále k ostatním obyvatelům, byli zatčeni za velezradu a uvězněni ve věznici za městem. Většinou jsou poté posláni na povrch, aby „nepřekáželi“ v cestě.

Média

Ruku v ruce s pokročilými technologiemi, Intranetem, televizí a mnoho dalších, jsou tu samozřejmě dostupné zpravodajské weby, zábavní kanály, zpravodajský kanál. Televizní kanály jsou řízení prefekturou, takže nemůžete očekávat, že by vyplynula nějaká nehodící se pravda na povrch. Nejsledovanější kanál je Gold Pit TV. Cenzura je tu běžnou součástí života, kterou už ani obyvatelé nevnímají. Populární jsou tu Gold Pitský deník a časopis Život v bavlnce. Stalo se i v některých případech, kdy se moderátoři chtěli dopátrat pravdy o existenci světě nad nimi. Mezi nimi je i takový Erwin Kahard, který vede Rowin’s talkshow, sloupkař Henry Clarkson či Sandra Ecclestone.
Všechny napsané články, sloupky či úryvky z různých talkshow najdete zde
Čtěte dále:

Napsat komentář