Týdenní Události (21.)

Týden se s týdnem sešel a opět tu máme další neděli, což znamená další relaci Týdenních Událostí! Ani tento týden na Vás nezapomněli redaktoři Gold Pit TV a jejich reportéři Vám přinesou nejzásadnější zprávy tohoto týdne a Joe Kindle shrne krátce i některé události, které se nedostaly do reportáží.

Po znělce, který uvedl tento pořad, vidíte opět usměvavého Joeho Kindla, který tentokrát sedí spořádaně ve svém moderátorském křesle a s nadšením vítá všechny diváky, tedy i Vás. „Zdravím Vás, přátelé. Týden je opět fuč a máme tu Týdenní Události, s kým jiným než se mnou.“ Je vidět na něm obrovské nadšení a vyskočí z křesla a kamera zabírá, jak jde opět k interaktivní tabuli.
„Tento týden se toho stalo dost, a proto to srhneme velmi rychle, abychom mohli předat slovo Jonasu Hendricksovi, který byl na náměstí.“ Dotkne se obrazovky a začne mluvit. „Jarní slavnosti zabraly skoro týdenní přípravu pořadatelů, kterým sebral zásluhy Thomas Moffat. Tak, jak je zvyklý.“ Udělá pauzu a dodá. „Jenže nikdo netušil z pořadatelů, že bylo v přípravě i docela něco jiného.“ Pousměje se a dojde k další zprávě. „Podle některých tiskových agentur, v Londýně vznikla organizace, která má pomáhat lidem ke svobodě v Gold Pitu v čele se zombie a diktátorem. To vypadá velmi důvěryhodně.“ Samozřejmě jako vždy zaujme své stanovisko k věci, protože je to jeho one man show. „Jako poslední zpráva, kterou tu vidím je, že moje kolegyně Helene Rowling už porodila. No, to vypadá docela i reálně ze všeho, jelikož nějak výrazně zhubla.“ Pousměje se a jde zpátky k moderátorskému stolu.

„Jak jistě víte a možná jste se i na vlastní kůži přesvědčili, tedy samozřejmě i já, v pátek se konalo slavnostní zahájení Jarních slavnostní, které doprovázely jisté zmatky a staly se tam velmi podivné události. Spolu s kameramanem byl na slavnostech i jistý Jonas Hendrickson, který nám teď vyskočí na obraz jako čert z krabice.
Na obrazovce se objeví Jonas, který vypadá velmi zarmouceně, jelikož na slavnostech se nestalo vážně nic pěkného. „Dobrý večer, vážení diváci.“ A za ním už je vyklizené náměstí, takže se to celé natáčelo nejspíše nad ránem v sobotu. „V Gold Pitu došlo k hrůzostrašným činům a to, že na náměstí v Gold Pitu se stala opět další teroristická akce, kterou vedla pětičlenná skupina, pozuby ozbrojených mužů, kteří zastřelili před tisíce lidmi, zejména turisty, bodyguardy z Prefektury a zranili svými, nadálku ovládanými, bombami skoro 10 lidí.“ Vydechne a mezitím na obrazovce se zobrazují fotky zapálených vozidel, která odklidila policie a ostatní záchranné složky z místa činu. „Víme také z prvotních informací, že se moderátoři snažili uklidnit lidi tím, že to bylo vojenské cvičení ale mimo mikrofon nám sdělil Thomas Black, že to byla lež, aby Kindle uklidnil lidi na náměstí, což bylo dost rizikové podle našich analytiků, i když útočníci byli na místě zastřeleni.“ Obraz už ukazuje Jonase, který stojí na pódiu, odkud kameraman snímá pohled na celé náměstí. Jonas ukazuje mezitím místa výbuchu. „Tak zhruba v těchto místech vybouchla vozidla, která naštěstí nebyla blízko návštěvníků, a proto zranění lidé měli jenom povrchové škrábance. Na pódiu už se ukazuje jeden ze členů Rolling Stone, který ale obejde Jonase, aniž by ho pozdravil. Vypadal trochu roztržitě. „Měli jsme mít původně rozhovor tady s Adamem rozhovor ale nakonec nejspíše ne.“ Poznamená a dodá. „Prefektura zatím vydala tiskovou zprávu, že celá věc je v šetření ale tato pětičlenná skupina je podle nich napojená na teroristickou skupinu Tajný spolek, který sídlí v Londýně a vede ji Henry Clarkson. Podle slov Williamsové možná stáli i za smrtí Ayerse, který možná byl obětí vraždy jednoho z demonstrantů. Toť vše, přeji příjemný večer. Váš Jonas Hendrickson.“
„Tak, to byla podrobná analýza od našeho Jonase.“ Joe v jeho kostkovaném černém obleku už sedí zase na moderátorském stole a snímá jej kamera celou postavou. „V reakci na tuto událost prosadila Rada města novou vyhlášku, o které nám už víc řekne naše redaktorka Karen Miller.“ V záběru je vidět, jak přichází k interaktivní tabuli blondýna, která je oblečená do černého kostýmku.
Joe přistupuje spěšně k ní a pozdraví. „Zdravím Karen, tak co jsi pro nás připravila?“ Usměvavá blondýna na něho samozřejmě reaguje a začne také mluvit k divákům. „Zbraně, Joe, zbraně. Dobrý večer diváci, jak jistě už víte z novin, Prefektura vydala novou vyhlášku, která platí od půlnoci a zahrnuje mnoho podrobností, které je velmi důlěžité znát.“ Má na interaktivní tabuli prezentaci, ke které mluví velmi rychle ale srozumitelně. „Hlavní co potřebujeme vědět je, že od zítřejšího dne nebudeme moci v našich domácnostech, u sebe ani nikde jinde zbraň, což je obrovský problém pro lidi, kteří dělají v bezpečnostní službě. V nové vyhlášce stojí, že zbraně mohou nosit pouze lidé z bezpečnostních útvarů Gold Pitu, to znamená policisté, vojáci, tajní agenti a radní. Nikdo jiný nemůže nosit v Gold Pitu zbraň nebo jej vlastnit. Takže tato vyhláška platí i pro turisty, kteří míří do Gold Pitu a čirou náhodou projdou přes kontrolu, kde se jim nezabaví jejich zbraň.“ Pousměje se a přejde na další slide. „Máte jenom do dnešní půlnoci čas odevzdat svou zbraň, což už udělalo skoro 95% lidí a ještě 5% lidí tak neučinilo. Těchto 5% lidí se vystavují obrovskému riziku.“ Udělá pauzu a předá samozřejmě slovo Joeho, který vypadá už docela nervózně z toho, že nemluví. „Ano, přátelé, tresty jsou velmi tvrdé. Záleží vše na posouzení hlídky či jejich nadrížených a nikdo jiný nebude rozhodovat o výši trestu. Sazba při držení zbraní je jeden až deset let odnětí svobody ve věznici s minimálním dozorem a při odporu je možné vykonat až trest smrti v téhož dni, což je nový prvek trestu, který bude velmi diskutabilní při jejich vykonání. Někteří experti, kteří se vyslovili proti tomuto zákonu už skončili ve svých funkcích a uznali jejich chybný úsudek.“ Předává gestem slovo Karen, která jenom dodá krátce. „Takže prosím odevzdejte své zbraně.“
Joe přejde zpátky k moderátorskému pultu s úsměvem a už se s diváky loučí. „Ano, odevzdejte své zbraně a nemějte obavy, je o nás dobře postaráno.“ Může to být i ironicky řečeno, u něho nikdy nevíte. „Tak zase za týden u obrazovek, bůh žehnej Gold Pitu a dávejte si na sebe pozor, na viděnou!“

Napsat komentář