Rozhovor s dělníkem: Radní Esteban v akci každý den

Rozhovor s dělníkem: Radní Esteban v akci každý den

http://www.photowalk.mostlyfiction.com/wp-content/uploads/2010/04/silhouette-carl-presets-086-300x225.jpg
Měli jsme možnost promluvit s uprchnutým dělníkem z Gold Pitu.

Dělník J. K., který si nepřál zveřejnit celé své jméno v našem obsáhlém rozhovoru vysvětlil denní praktiky v dolu Freedom 3, kterýje zásobován hlavně pracovníky z bytového komplexu Rychlovlak. Rychlovlak je obrovský projekt nynější Rady města, jak odsunout z Centra města ty, kteří nejsou pro ně zrovna „pohodlní“…
Sandra Ecclestone: Jste občanem Gold Pitu nebo jste se přestěhoval do Gold Pitu po revoluci?

J.K.: Jsem hrdým občanem Gold Pitu a už celých 35 let, slečno.

SE: Dobrá, sdělte prosím našim čtenářům, jak jste se dostal do Freedom 3 a jaký je Váš příběh.
JK: Pocházím z rodiny střední vrstvy. Mí rodiče jsou správci domu, kde se provozuje kavárna, na náměstí. Pracoval jsem předtím jako barista v kavárně. Byl jsem jeden z těch, kteří byli před Prefekturou, když byl demostračně zabit Raymond Walker. V té době jsem nic nevěděl prakticky o povrchu a všechno se rozkličkovalo. Po otevření hranic jsem využil možností a odcestoval jsem do Ruska, kde jsem poznal bájné krajiny Sibiře a Dněpetrovsku. Po návratu do Gold Pitu před půl rokem mě zděsilo, že v tisku se psalo o dosazování podivných lidí do Rady města a prakticky volby byly pouhou iluzí o volbě, jelikož bylo dost málo kandidátů. Volil jsem pana Andersona, kterému jsem bezmezně věřil. Bohužel podlehl nátlaku ostatním členům rady, kromě paní Darby. To jsem už věděl, že je zle. Vím zpětně, že Anderson za to nemohl, jelikož mafiánskými praktikami Watson a May ho drželi v kleštích. To, že se stal Watson prefektem a odstranil ty dva z Rady mě už nijak nepřekvapovalo a byl jsem na protestu u Prefektury, která je zamlčená. Byl jsem i na menších akcích a upozorňoval jsem asi až moc hlasitě ostatním, takže jsem měl návštěvu od jistého pana Danielse.
SE: Kdo je pan Daniels, můžete nám přiblížit prosím blíže tuto osobu?

JK: Jistě, tento pan působil velmi mile, avšak jeho návštěva mě velmi zarmoutila. Je to vedoucí tajné služby v Gold Pitu a vytáhl na mě všechno, co jsem udělal proti Watsonovi a spol. Dal mi na výběr buď odstěhování do Rychlovlaku nebo moji rodiče budou mít z toho následky.

SE: Vybral jste si tedy Rychlovlak. To vidím tady ve svých poznámkách. Jaké tam byly podmínky a od kdy jste pociťoval další změny, pane J.?
JK: Přirozeně, chránit si rodinu je přední, i když nevím, jestli jsem jim pomohl tím, že jsem uprchl. (dlouhá pauza a brek) Víte, do července jsem mohl dělat baristu, avšak 2. týdnem v červenci jsem začal pracovat v dolu Freedom 3 na plný úvazek, kvůli dalším materiálům, které poskytl anonym Danielsovi. Každý den nás přišel zkontrolovat radní Esteban, který používal i středověké praktiky s bičem a mlátil nás, když nás viděl pít o přestávce a jíst.
SE: Jak se Vám podařilo uprchnout?

JK: To nechám bez komentáře, jelikož to může ohrozit ostatní pracovníky v dolu.

SE: Děkuji Vám za rozhovor.
JK: Není za co a věřte prosím tomu, že my to celé zvrátíme!
Po tomto rozhovoru se J.K. naverboval do milice Tajného spolku a stále doufá, že Gold Pit bude svobodný.
Sandra Ecclestone

Napsat komentář