Píše se rok 2030. V Africe byly objeveny doly, které skrývaly nepředstavitelné bohatství a to diamanty. Jelikož Afrika už byla vyspělá, potřebovali ty diamanty z dolů dostat. A kdo jiný než hledači diamantů by to mohl zvládnout. Po celém světě se rozšířila zvěst, že do Afriky se sjíždí ti nejlepší z nejlepších. Samozřejmě, jaké mohlo být lákadlo pro lidi, odstěhovat se do dolů? Bylo to něco nového, slibovali jim hory doly a samozřejmě taky tučnou odměnu. Lidé přijímali. A že jich bylo dost. Do dolů se odstěhovali, a jelikož byli hodnoceni a oceňováni podle práce, kterou odvedli, snažili se v dolech trávit co nejvíce času. O vše bylo postaráno. Technologie zařídili, že měli sluneční teplo i světlo, podzemní voda procházela čističkou, takže jí klidně mohli pít, zavlažovat provizorní políčka a tak podobně.
Když se jim začalo stýskat po rodinách, vydobyli si na tehdejších správcích, aby se za nimi do Podzemí mohli přistěhovat blízcí. Místa bylo dost, všeho bylo dost. Odůvodnilo to i tak, že se bude mít kdo starat o políčka a o vše, co bude potřeba. Oni budou ještě produktivnější, protože nebudou muset spoustu času trávit myšlenkami na svoje blízké. Správci usoudili, že je to velmi dobrý nápad.
Na povrch se vraceli jenom výjimečně. Vše co potřebovali, měli dole, a když ne, nadzemští jim seslali potřebnou zásilku. Vztahy mezi nimi byly dobré. Vzájemně si dělali službu. Postupem času nadzemské napadlo, proč vlastně podzemské neovládnout. Oni o tom vlastně ani nemusejí vědět. A tak jednoho dne vyšla vyhláška, která tvrdila, že se na Zemi objevil mor a že jedině v Podzemí jsou v bezpečí. Lidé v Podzemí tomu uvěřili. Nevycházeli ven ani potom, co tato vyhláška vyla vyhlášena na neplatnou. Strach jim to nedovolil.
Jak čas ubíhal, původní hledači zestárli a na jejich původ a historii se zapomnělo. Svým dětem nevykládali, jak se do Podzemí dostali kvůli moru. Báli se, že jim stále hrozí nebezpečí. Kdo by neudělal první poslední pro svou rodinu? Proto se na život nad nimi úplně zapomnělo.
Že by se konečně někdo odhodlal objevit pravdu??

Napsat komentář