Themis Torrens

Přezdívka: Kitty
Jméno: Themis Torrens
Věk: 21
Zaměstnání: Lékař (nefrologie)
Vzhled: Themis má krásné, dlouhé a především červené vlasy, které jsou něco jako její poznávací znamení. Většinou je nosí sepnuté ve vysokém volném culíku, kvůli své práci. Není ale výjimkou, že se jí vlasy volně rozebíhají po zádech a sem tam jí ofina překáží ve výhledu. Ráda si ony neposlušné vlasy zastrkuje za ucho. Její pohled je tak pronikavý, že by se vám z toho mohla podlomit kolena. Její černé oči orámované hustými řasami vám mohou připadat, jako kdybyste se koukali do hluboké černé propasti. Její styl oblékání je většinou co nejpohodlnější. Vezme si na sebe volné kalhoty a nějaký svetřík, když se necítí zrovna nejlépe. Nebojí se ani vyjít ven v teplákách. Ráda si, ale také vezme sukně, anebo šaty. Většinu času, ale stejně tráví v bílém, kvůli své profesi. Když je nějaká slavností příležitost, ráda se ohákne, jako každá jiná holka, jen aby si také jednou připadala výjimečná a ne jen jako šedá myška. Má ráda barevné tenisky a boty na vysokém podpatku. Většinou volí barvy, které jasně kontrastují s barvou jejích vlasů a očí. Mezi její nejoblíbenější patří tyrkysová, fialová, žlutá a zelená. Nepohrdne ale ani bílou a černou. Má plné rty, které se často roztahují do přátelského úsměvu a jen málokdy se mračí na okolní svět. Na zápěstí má melou jizvičku od nože, s kterým si jako malá hrála, občas po ní nepřítomně přejíždí. Podobnou jizvu má i na čele, vysoko hned u vlasů. Neví, jak se jí stala, ale občas má pocit, že se jí to vrací zpět. Není nijak zvlášť vysoká. Většinou to dohání podpatky. Její výška je něco okolo 163 cm.

Charakteristika: Themi je zvláštní osoba. Nejraději by se rozdala pro druhé a nějak přitom zapomíná na sebe. Když za ní přijdete s jakýkoliv problémem, nikdy vás neodmítne, ani kdyby se někdo něco mnohem horšího, ani kdyby zrovna padal svět a nebo jí samotné nebylo dobře. Je neustále usměvavá a přátelská a snaží se s každým vycházet, což je problém. Lidé ji většinou využívají a ona to těžce nese. Them se občas bojí, že zůstane sama. Že se nikdy neobjeví ten princ na bílém koni, který by ji vzal do náruče a šeptal do ouška, že všechno bude fajn. Má strach z lidí. Bojí se, že jí zase zklamou, většinou bývá zamlklá, ozve se až ve chvíli, kdy lidem kolem sebe začne věřit. Mezi její nejhorší vlastnosti patří pravděpodobně introvertnost. Jen málo co, o sobě prozradí někomu jinému, jen málokdy požádá o pomoc, i když jí, jak se říká, hoří za zadkem. Potřebovala by někoho, kdo by na ní dával pozor, kdo by ji chránil a hlídal, aby se bezhlavě nehnala do sebevražedných misích. Je někdy až krutě upřímná a když se jí něco nelíbí řekne to, tak aby moc neublížila. Většinou se jí to ale moc nedaří. Občas bývá také skeptická a pesimistická. Neumí si postavit hlavu, ale přitom je neskutečně tvrdohlavá. Nikdo s ní nepohne, ani kdyby ve skutečnosti strašně moc chtěl. Často si kouše ret, nebo si trhá rty, většinou se tím snaží zahnat nervozitu. Těsně před spaním musí vypít teplý čaj, aby mohla v klidu spát. Moc času si na sebe nevyhrazuje a je s nemocnými dětmi, které léčí. Občas také dokáže pořádně křičet. Má sice jemňoučký hlásek a vám se může zdát, že neumí křičet, opak je ale pravdou. Ve skutečnosti ječí víc než by chtěla. Často utíká. Ráda hraje na kytaru a zpívá. Utíká tak před realitou, která se jí někdy zdá až moc bolestná. Naproti tomu se také dokáže bavit. Dokáže se ve společnosti dobrých lidí neskutečně odvázat a být volná a divoká. Pak může působit jako nezastavitelný živel. To všechno je Themis.
Historie: Themis se narodila Georgii a Danovi Torrensovým. Dostala zvláštní jméno po řecké bohyni spravedlnosti. Nikdy si na to jméno nemohla stěžovat. Jí samotné se líbí a má dost zkrácenin. Když jí bylo devět let narodil se jí bratr Morfeus, který dostal své jméno také podle řecké boha. Jeho jméno v překladu znamená bůh snů. Ani jméno nepomohlo a ty nejčernější možné sny se splnily a Morfeus zemřel ve svých 4 letech na selhání ledvin. Themi i celou její rodinu to hrozně zasáhlo, už nikdy nebyla tak veselá a od té doby se začal bát lidí. Stáhla se do sebe a přestala komunikovat se světem. Smrt jejího bratra jí, ale nedala spát, a tak se už tehdy jako třináctiletá holčička rozhodla, že nikdy nedovolí osudu, aby vzal někomu bratra, stejně jako jí, kvůli selhání ledvin. Když přešla na střední, začala chodit do nemocnice, aby pomáhala stejně nemocným lidem. Tehdy si teprve začala všechno uvědomovat stala se z ní jiná Them. Tehdy si jí tam našla doktorka Stevensová, jediný člověk, který ví její celý příběh. Ta jí už tehdy pomáhala se studiem a nakonec jí nechala pod svým dohledem studovat nefrologii. Themis tak dostala velkou příležitost stát se lékařkou už ve 21 letech. Neváhala ani chvilku. Vždycky si přála být zpěvačkou, protože velmi krásně a ráda zpívá, ale tohle se jí zdálo lepší a hlavně důležitější. Zařekla se, že nikdy nedovolí, aby malý klučina, jako byl Morfeus, někdy umřel. Vždycky to všem vyčítala. Plakala do noci a nadávala na celý svět, že je nespravedlivý. Kdo jí mohl chtít tak ublížit a vzít jí jejího bratříčka? Každopádně teď už dospěla. Nebydlí s rodiči a moc se nenavštěvují, od té doby co Morf zemřel se odcizili. Dětství pro ni bylo těžké, ale možná díky tomu se stala takovým člověkem, jakým je teď.
Zajímavost: Themis má zlatého retrívra. Je to velký chundelatý pes a chodí všude s ní. Často na ní čeká před prací. Pak si nepřipadá tak sama. Nejmenuje se nijak jinak než Zeus, často na něj volá Die. Jména řeckých bohů, budou asi vždy patřit do jejího života.
Na klíční kosti má malé tetování Hope.( Naděje)

Napsat komentář