NPC – Amber Reed


Jméno: Amber Reed
Věk: 26
Zaměstnání: Primuska
Vzhled: Amber by se mohla zdát jako velmi nevýrazná osůbka. Se svojí výškou je lehce přehlédnutelná. Řadí se do k těm měnším lidem. Její výška jí nevadí. Občas o ní říkají, že je jak roztomilý medvídek. Obličej má tvar oválu, který obohacují hnědé čokoládové oči orámované hustými řasami. Obočí má vždy upravené, aby ani jediný chloupek nebyl na špatném místě. Nos by na sobě rozhodně chtěla změnit. Rozhodně si nepřála mít bambulku místo nosu. Plné růžovoučké rty schovávají řadu bílých rovných zubů. Na lidi cení zuby často při svém úsměvu, kdy se jí udělají vrásky. Říká tomu klaunská pusa, ale úsměvu se opravdu neubrání. Rovné dlouhé vlasy jí většinou volně spadají až po pas. Většinou je nosí jen tak volně rozpuštěné nebo sepnuté, aby jí nepřekážely v očích při práci. Její šatník je velmi různorudý. Vedle oddělení pracovních oděvů – šaty, sukně, halenky, saka, obleky,.. najdeme i pohodlné džíny, volné topy, tílka, trička svetry ale také i vytahané tepláky a mikiny s chlupatými ponožkami. Speciální záležitostí jsou u ní boty. Má spoustu bot. Od tenisek až po lodičky. Všechno jí musí ladit se vším. Její postava celkově nepůsobí ani nijak vychtrle, ani vysportovaně. Díky práci nemá na sport moc času, ale díky shonu a nervům se z ní nestala koulička. Preferuje jednobarevné kousky a nerada chodí v křiklavých barvách. Černá, bílá, šedá a hnědá to jistí.


Charakteristika: Amber je veselý člověk. V práci jí říkají „Sluníčko“. I když jsou kolem všichni nervózni, deprimovaní a mrzutí, snaží se odlehčit situaci a podívat se na věc z jiného pohlede. Je velmi tvrdohlavá a jen nerada odstupuje od svého názoru. Proto se s ní možná spoustu lidí nerado hádá. Většinou najde nějaký kloudný argument, kterým všechny odradí. Mohla by klidně dělat mobilní operátorku a nabízet vysavač. Nenechá se odbít pokud vidí i malou šanci, že by přece jenom mohlo být po jejím. Opravdu se snaží být čestná. Nemá ráda lháře. Hlavně ne tady u Primusů. Všichni spolupracují na stejném úkolu a tak nevidí důvod, proč být křivý. Tuto zkušenost přenáší i do osobního života. Sice by se měla cítit jako největší lhářka světa, že nese takovou informaci s kterou by mohla obrátit celou společnost vzhůru nohama, ale nějak si na to už zvykla. Přece jenom nějaký pud sebezáchovy se u ní objevuje. Nerada to přiznává, ale někdy se chová povýšeně. U některých lidí si prostě nemůže pomoct. Proto má opravdu jen málo přátel, kteří jsou schopni se přes tuto její stránku přenést. Není to zas tak hrozné, ale občas je to protivné. Jejím zlozvykem je kousání si vnitřní strany tváře a hraní si vlasy. Dělá to pernamentně a zatím se jí toho nepodařilo zbavit. Spoustu lidí odsuzuje na základě prvního dojmu.

Historie: Amber se narodila jako každé dítě v nemocnici v Podzemí. Její prapradědeček byl jeden z prvních zakladatelů Podzemní komunity. Samozřejmě, že se tohle všechno dozvěděla až poté, co byla vybraná jako Primuska. Do svých 24 let žila v domnění, že Podzemí je jediná komunita lidí, která tady existuje. Když si ale podrobně prostudovala všechny materiály nevěděla, jak se získanými informacemi naložit. Byla na vážkách. Nevěděla, co si má o této společnosti myslet. Chtělo se jí brečet a skočit z mostu. Pak se ale vzchopila a rozhodla se, že pro ní bude čest stát se Primusem. Byla vybraná ze spousty lidí, což už něco opravdu znamenalo. Pilně se pustila do studia historie, aby se nevěnovala oboru o kterém nic nevěděla. Chtěla se poučit o všech technikách ukrývání pravdy před normálními lidmi, o tajných cestách z Podzemí na zem, o překupnících, které nemá zrovna v lásce, ale musí je tolerovat kvůli chodu společnosti. Nyní je z ní nepostradatelná součást týmu Primusů. Často chodí mezi lidi a nenápadně se jich ptá na jejich názory potom, co se rozšířily zvěsti o Švédech. Nyní žije sama ve svém bytě a svou rodinu navštěvuje velmi často.

Napsat komentář