Damien Sparks

Přezdívka: Nitroglycerin
Jméno: Damien Sparks
Věk: 16
Zaměstnání: student v oboru chemie/věda
Vzhled: Damien je na svůj věk průměrně vysoký, může to být něco okolo 170ti centimetrů. Postavu nemá nijak zvlášť sportovní, taková průměrnou. Pleť má vlivem tmy celkem světlou a v obličeji posetou drobnými bílými jizvami, které se ale marně snaží maskovat. Obličej mu zdobí světle zelené oči a dlouhý, trochu špičatější nos. Vlasy má uhlově černé a trčí do všech světových stran, jen ofina vede do špičky vždycky a ne nijak jinak. Často chodí oblečen celý v bílém plášti a s bílými gumovými rukavicemi, protože doufá v každou možnost, se dostat do laboratoře, kde se svým učitelem tráví většinu času, protože je do tématu chemie dost zažraný. Kvůli těm jizvám chodí s obličejem sklopeným k zemi.

Charakteristika: Patří spíš mezi introvertní osoby, co vlastně nevedou pořádně žádný sociální život, kvůli jeho koníčku – chemii. Přesto, když je ve společnosti, dokáže celkem snadno zapadnout a to díky jeho úžasné schopnosti se přetvařovat, čímž dokáže vyjít všem vstříc. Tahle jeho vlastnost, spolu s řečnickými dovednostmi, padá v moment, kdy se dostane do ženské společnosti. Naprosto znervózní a není schopen říct ani větu, a když už tak totální blbost. V případě nutnosti je z něj, už zmíněný, řečník, ale tomu se radši vyhýbá, nerad chodí mezi lidi. Je spíš „hračička“, co objevuje nové věci. Každou situaci se snaží vyřešit logicky, kvůli jeho IQ, jež se téměř rovná Einsteinově. Vždycky jde přes vědu.
Historie: Damien se narodil do rodiny Sparkling, která ale po jeho narození záhadně zmizela a vychovával ho právě jeho učitel chemie, díky čemuž má sklon pro tento vědní obor. Asi v osmi letech se rozhodl, že nechce mít s rodiči shodné příjmení a změnil si ho na Sparks. Přesto mu však zůstala chuť v hledání jeho rodičů, což si však nikdy nepřipustí, ale trápí ho to. S tím, jak mu přibývaly roky, přišla i zvědavost na to, co je vlastně nad nimi. V laboratořích začne zkoumat různé vzorky půd a porovnávat je, zda nenajde nějakou nesrovnalost (například pozůstatky moru v půdě).

Zajímavosti: Má alergii na Slunce, která se u nich v rodině dědí, bohužel o tom neví.

Napsat komentář