Sonea Lorne Amaimon

Přezdívka: Tezia Raven

Jméno: Sonea Lorne Amaimon

Věk: 25

Zaměstnání: učitelka

Vzhed: Tmavě hnědé, občas ještě stále načervenalé lokny a výrazný hlas, to je první čeho si na Sonee všimnete. Pramínky vlasů se jí lehce kroutí, a v nadýchaných vlnách sklouzávají až do půlky zad. Není to tak dlouho, co se z červené barvy vrátila znovu ke své hnědé, proto jí ještě stále ve vlasech sem tam nějaký ten špatně obarvený pramínek ukáže. Často jí potkáte s rovnými vyžehlenými vlasy, protože jak se říká: Kdo má vlnité, chce rovné, kdo má rovné, chce vlnité, není však, ale žádnou zvláštností jí potkat i s hodně vlnitými vlasy, které má schválně dokulmované. Na vlasech si Sonea zakládá. Její tvář je oválného tvaru, s výraznou bradou a lícními kostmi, což jí dodává na zvláštním tajemném vzezření. Nos má zcela obyčejný, jako většina lidí, to se však nedá říct o jejích rtech. Jsou plné a zvláštně zabarvené. Nepotřebuje absolutně nijak dobarvovat jejich povrch, přírodně je má načervenalé. Soneiny oči jsou zvláštní směsí šedivé, modré a lehce zelené. Z rodiny mají tyto oči jen tři osoby, jinak rodově příbuzní mají modré nebo šedivé. Jejich tvar by se dal lehce popsat jako kočičí očka nebo kapka. Nevýhodou jsou ale její řasy… Nevýrazné a krátké, tudíž musí používat řasenku, aby jí aspoň nějak vynikly.

Soneina postava je také zcela obyčejná. Hubené, pěkně tvarované tělo, s těmi nejnormálnějšími mírami. Ňadra nemá výrazné, ale zase není „plochá jak letištní dráha“, ramena nemá široké, ale ani není záprdek. Jako modelku by jí ale asi nevzali. Je středně vysoká, stále si může dovolit podpatky, které nosí hlavně k šatům a riflím do její nově získané práce. Jediným plusem celé její normální postavy jsou její dlouhé nohy.

Nejčastějším stylem oblečení, který máte možnost na Sonee vidět, je nikterak výrazný, rifle, trička, halenky, sukně… Ale spíše elegantní. Miluje vysoké podpatky, ale bez platformy, miluje vyzývavé šaty, vyzývavé oblečení. Jedinou její vážní a zvláštností v oblékání jsou korsety. Není nic divného, pokud jí potkáte v černých upnutých riflích a nějakém zajímavém korsetu někdy s košilí, jindy pouze se sáčkem.


Charakteristika: Chcete poznat člověka, který sám ze sebe klidně udělá šaška a je opravdu „splachovací“? Máte tu možnost. Sonea miluje zábavu a snaží se jí jakkoliv rozpoutat. Většinou se jí to však v kolektivu přátel povede díky ní samotné. Směsice černého humoru s malým měřítkem rýpavosti je to zaříkávadlo. Pokud je potřeba osvěžit ponurou místnost je to její velkou výzvou.

Naopak, ať už je Sonea jakkoliv schopná rozproudit zábavu u ní samotné se objevují chvíle, kdy si potřebuje zalíst do kouta a začít brečet nad životem. A to většinou ve chvílích největšího stresu, který v sobě dusí a nedává znát. Nerada projevuje jakékoliv jiné emoce než smích a radost před ostatními lidmi. Myslí si, že je to něco zahambujícího, kvůli čemu jí ostatní lidé odsoudí. Lidi, kteří to dokážou však obdivuje.

Nenávidí pomluvy. Pokud před ní začnete pomlouvat jí známou osobu, jste pro ni mrtvý, nebo se s vámi do krve pohádá. Ve společnosti se řídí heslem: „Jak já k tobě, tak ty ke mně.“ a její plnění očekává od všech svých známých. Avšak, jak už bylo zmíněno, pokud se s kýmkoliv pohádá, netrvá její naštvání a uražení déle než jeden den. Pokud má pro ní ta osoba nějaký význam, citový význam, pokusí se napravit všechny chyby, které se udály a díky kterým vznikla ta hádka. Občas si na sebe bere až moc věcí, které nezvládá a naprosto se zhroutí.

Umí však skvěle naslouchat. To je jednou její dobrou vlastností, které se zřejmě nikdy nezbaví. Možná díky tomu se také vždy chtěla stát učitelkou. Uměla lidem radit, byl to její sen.

Když už jsme tedy vyjmenovali dobré vlastnosti, co nějakou špatnou. Neumí přijmout kritiku. Na venek se s ní smíří, zavtipkuje, v duchu se však propadne na hluboké dno, které odhalí až na místě, kde je sama. Je silně tvrdohlavá, pokud si něco umane, dostane to, jakýmkoliv způsobem.

Historie: Fracie je krásná země. A právě z ní pochází rodina Amaimon. Do podzemí se dostali jako jedna z prvních rodin, díky zařizování potravního průmyslu. Na povrchu je rodina vyhlášená svými konzervovanými pokrmy, od ananasu, přes boršť, až po zázvor… Naprosto vše, co se dá konzervovat prošlo jejich rukama, tedy jejich pracovníků. Díky tomu se dostali i do podzemí, kde začali vyrábět nejen konzervované jídlo, ale také rychlovky a pokrmy ze sáčku, kam stačí přidat voda. A opravdu se jim začalo dařit.

Sael Algus Amaimon, otec Soney, si vzal před nějakou dobou o dvanáct let mladší tehdy ještě slečnu Theres Zoe Couretty, která byla v jeho firmě i jeho sekretářkou. To však nebránilo jejich lásce a z jejich krásného manželství se na svět koukli dvě děti. Starší Kieran Samuel a o šest let mladší naše malá Sonea. Jejich dětství bylo téměř ukázkové. Milující rodiče, dostali vše, na co ukázali, rozmazlování… I proto snad Sonea v pubertě dopadla tak jak dopadla. Od dvanácti utíkala oknem na různé zábavy, akce, párty… Za kamarády, hlavně za kluky. Její první intimní zkušenosti přišly docela předčasně, ve čtrnácti letech a to se s ní táhlo i nadále. Byla to TA Sonea, ta, která provokovala, nevázala se, snažila se vyčuhovat z davu. To se jí však stalo osudným, v pouhých sedmnácti letech musela jít na potrat, kdy si v pláči řekla, že se vše musí změnit. Odstěhovala se od rodiny, začala naprosto nový život, přestoupila i na jinou střední školu, nakonec vystudovala pedagogickou vysokou školu se zaměřením Občanská výchova. Začala se věnovat právu a sociologii, i tak na tyto věci ve svém soukromém životě zapomíná. Zklidnila se, začala nově… A teď je to znovu TA Sonea, ovšem v lepším měřítku.

Napsat komentář