Jean Paul Hachette

Přezdívka: Bender

Jméno: Jean Paul Hachette
Věk: 20
Zaměstnání: student filozofické fakulty, brigáda v kavárně
Vzhled: Postava tohoto cynika moc nevyčnívá z většiny, měří kolem 180 cm, což je tak nějak průměrná výška mužů v Gold Pitu. Náležitě se o své tělo stará běháním v parku či hodiny strávené v posilovně. Na vzhledu si nechá záležet, ač si to nechce moc přiznat. Dost lidí o něm říká, že je metrosexuál, což popírá. Má mírně hranatou dolní část obličeje, ze kterých má trochu komplexy. Na hlavě vždy pečlivě opečované vlasy. Vždy má tváře hladce oholené, to už je zvyk. Strniště nesnáší už z praktických důvodů. Většinou ho uvidíte v pruhovaném tričku, či polotričku od lepších výrobců a s pulloverem či cardiganem navrch. Nemá rád zas tolik obleky, ale nevadí mu občas si jej vzít na sebe při slavnostních příležitostech. Má pocit, že k nim, ještě nedospěl a nemá tedy nárok je nosit. Když jste blíž k němu než 1 metr, většinou ucítíte jeho oblíbený parfém na bázi citrusu. Jenže ne jenom jeho parfém vás zaujme v jeho blízkosti. Když si sednete naproti němu, všimnete si jeho hnědých, čokoládových očí, ve kterých se ztratíte. Jistě si všimnete i jeho protáhlého nosu, se kterými se stal terčem dosti posměšků od ostatních spolužáků v jeho dětství.

Charakteristika: Jean Paul je typický flegmatik. Ve společnosti bývá většinou velmi klidný a nebere si nic vážně. I když je nějaká chaotická situace, přemýšlí racionálně, ne podle svých pocitů, které většinou ostatní lidi dost ovlivňují. Když ho někdo naštve, většinou nad tím mávne rukou a řekne si o něm, že je to primitiv. Jednou za čas, ale někomu rozbije ciferník pro oddych. Je to realista, někdy až pesimista. Není zas takový snílek, ale v sobě má kus romantika. Rád všechno dělá svým tempem a nerad se za něčím žene. Nemusí být středem pozornosti, ale nevadí mu to. Když už ano, tak velmi nenuceně. Ne ale vždy takovým člověkem býval. Čas ho změnil v zahořklého, realistického člověka. Dřív rád sníval, věřil na pravou lásku, jenže nedočkal se. Zažil samé podrazy od lidí, které měl za své přátele, kamarády. Už nevěří v čisté kamarádství, pro něho je to jenom obchod. Dej mi něco a já dám něco tobě nebo naopak. Netuší co by ho muselo potkat, aby si tento postoj změnil. Do konce života nejspíše zůstane takovým. Má raději samotu, ale nevadí mu, když má v okolí nějaké lidi, od kterých nemusí nic očekávat. I když to všechno zní, jako kdyby byl totální cynik, má pořád trochu slabost k ženám, která ho může přivést do problémů.
Historie: Pochází z rodiny Hachette, kteří jsou původně z Francie. Nikdy se moc nepídil po původu jeho rodiny a jemu to je vlastně jedno. Narodil se do rodiny střední vrstvy. Otec pracoval pro radiokomunikační úřad, který zajišťoval v té době výstavbu nové telekomunikační sítě a vlastně dodnes pracuje pro tento úřad. Matka pracovala jako vedoucí menšího supermarketu na okraji Gold Pitu, v dnes pracuje jako sekretářka pro Michaela Darbyho. Má o 7 let starší sestru Annu-Marie, která dnes pracuje na prefektuře. Tu nikdy v dětství neměl moc rád, protože většinou na něho svalila všechnu vinu za to, co ona udělala a nechovala se k němu moc mile. Až v její dospělosti teprve si začali vycházet o dost lépe. I přesto, že jejich rodina nebyla nikdy moc bohatá, úspěšně se probojoval přes střední školu a dnes studuje na filozofické fakultě na místní univerzitě v druhém ročníku. Ve volném čase, kterého má dost na této fakultě, má brigádu v kavárně. Ke knihám má vztah už od dětství, kdy rád bádal a zjišťoval nové věci okolo sebe. Bohužel, že mu tato vlastnost nezůstala dodnes…
Zajímavosti: Občas mívá velmi silné deprese.

Napsat komentář