Přiblížení současné situace v podzemí

Na podzim roku 2090, ve kterém právě teď žijí Vaše postavy, je předzvěstí mnoha nových reforem pro toto malé město. Primusové zatím nedokáží uspokojit poptávku lidí po větším množství statků a služeb, čili lidé jsou nespokojení. Ve městě v současné době fungují samozřejmě nakladatelství, která vydávají noviny, knihy, které jsou díky překupníkům velmi regulované, jinými slovy trochu cenzurované. Hlavně noviny, které jsou vydávány denně a samozřejmě i prostřednictvím Intranetu.
V každé domácnosti se samozřejmě vyskytují podobné věci jako na povrchu, například mobilní síť, televizní síť, která je rušena, aby se nemohla dostat na povrch či naopak.
V podzemí je podzemní síť Intranet, který zastupuje stejné funkce jako Internet na zemském povrchu, jenom je pod kontrolou. Můžete na něm najít noviny, různě tématicky zaměřené weby, sociální sítě a různé vyhledávače. V minulých letech se někteří šikovnější dostali i na Internet, ale posléze většinou tito lidé, předtím než stihli nějaké informace předat dále k ostatním obyvatelům, byli zatčeni za velezradu a uvězněni ve věznici za městem. Většinou jsou poté posláni na povrch, aby „nepřekáželi“ v cestě.

Průměrná rodina v Gold Pitu je pětičlenná. V okolí samozřejmě žije širší příbuzenstvo jako jsou prarodiče, strýčkové a tety. Počet obyvatel v tomto městě čítá v současné době kolem 270 000 lidí. Za ta léta se město samozřejmě zvětšilo a lesy či hory se čím dál více blíží ke hranicím města. V horských srubech žijí většinou zasloužilí primusové, kteří jsou znechuceni současnou situací ve městě. Aby neprozradili tajemství, je současní primusové raději poslali dál za město. Ale jsou i vyjímky.
Průměrný muž měří kolem 1,9 metru a průměrná žena meří kolem 1,7 metru, u obou pohlaví převládají tmavé vlasy a sportovní postavy, díky rožšířeným možnostem pro sport – park na běhání, různé kurzy jógy, posilovna či tělocvičny. Jednou za 2 měsíce se hraje městské derby ve fotbale (Ďáblové proti Indiánům). O adrenalinové sporty jako je třeba bungee jumping, motokáry, vodní lyže je samozřejmě postaráno. Sport je tu spíše rekreační záležitostí než profesionální!
Průměrný věk Gold Piťana, který pracuje v dolech je kolem 70 let, takže první generace již je pochována na hřbitově. Druhá generace, která ví o povrchu zemském, díky vyhlášce o moru, která měla menší dodatek, musí dodržovat zákon mlčenlivosti. Při porušení jsou většinou vyhoštěni na povrch a jejich rodinám v podzemí je oznámeno, že umřeli při nějaké nehodě a jejich tělo jim nikdy není ukázáno ani na identifikaci. Takto už skončilo mnoho lidí, kteří se pokusili svým dětem něco naznačit. Tito lidé na povrchu dostávají zcela novou identitu či se upraví pouze jejich místo narození a místa studia. Lidé, kteří tvrdí, že existuje podzemní svět v končí většinou v blázincích. Lidé na povrchu, kromě špiček neví o tom, že je možný život v podzemí. Je to pro ně stále sci-fi.
Móda v Gold Pitu je spíše ležérně elegantní, takže uvolněná a pohodlná. Najdou se tu ale i vyjímky, která jsou hned na první pohled vidět. Většina lidí se však drží své nenápadnosti a snaží se splynout s davem. Primusové nechtějí, aby na lidech byly poznat finanční rozdíly, proto se snaží, aby hezké a slušné oblečení bylo přístupné pro všechny vrstvy. Hitem pro mladé jsou legíny, ať už černé, hnědé nebo s různými vzory. Starší občané volí spíš jemné a jednoduché barvy. V jejich šatnících se převážně vyskytují obyčjené džíny, sukně, šaty, košile, kostýmy.. Zaléží na každém z nich. Doma si každý rád odpočine v pohodlných teplácích. Móda v Gold Pitu není nijak extravagantní, proto nečekejte, že na ulici potkáte dámu s klouboukem, na kterém jí sedí modrý papoušek.
V obchodech se platí dolary, které ale vydává samotné město. Samozřejmě se v obchodech může platit kartou či jinak. Ve městě je síť potravin skoro na každém rohu a 3 obchodní centra, ve kterých jsou hypermarkety.
Po městě je 5 knihoven, které jsou pro občany Gold Pitu zcela zdarma. Jsou tu ale i menší knihovny, které mají novější knížky ale členství je za menší poplatek. Kolem 5 dolarů.
Průměrný plat Gold Piťana je 2500 dolarů. Ceny potravin jsou stálé. Pro představu jedna lahev kvalitního whisky stojí 25 dolarů a máslo kolem 1 dolaru. Samozřejmě existují jak nižší, střední tak i vyšší vrstvy.

Není-li něco jasného, napište do komentářů a rádi Vám odpovíme!

Napsat komentář