Ben Watson

JménoBen Watson
Věk39
Zaměstnáníbývalý prefekt a policejní prezident
Místo pobytu?
Původpodzemí
Stavsvobodný
AvatarBenedict Cumberbatch
Vysoká postava prodírající se davem. Elegantní oděv tohoto muže a pečlivě upravené a učesané vlasy, které většinou nosí ulíznuté pomocí gelu pryč z čela. Nic nesmí překážek výhledu do jeho uhrančivých světlých očí. Nejedna dívka zůstane beze slova stát při očním kontaktu. Nad jeho očima je husté obočí v barvě jeho světle hnědých vlasů. Nad jeho obočím je čelo, na kterém je několik vrásek, které něco málo prozrazují o stáří tohoto chlapíka. Už mu pomalu táhne totiž na 40.
Přesuneme se o něco níže k jeho nosu, který vybíhá z obočí. Jeho nos sedí k jeho obličeji, který je od přírody takový vážnější a má také seriózní tvar. Jeho ústa jsou plná a když se koutky jeho rtů roztáhnout do širokého úsměvu, tak odhalí řadu bílých zubů. Když jde proti vám na ulici a vy jste stejně vysocí jako on, tak se vám může zdát, že je jeho krk rovnou spojený s obličejem a obličej nemá bradu. To je naštěstí jen optický klam. Jeho oválný obličej při správném úhlu opravdu vypadá jako spojený s krkem. Samozřejmě při bližším pohledu vás tato myšlenka ihned přejde a donutí vás se ušklíbnout nad svým smýšlením.
Rád nosí formální oděv, jako jsou oblek, košile a kravata. Je ale také dost extravagantní. To hlavně při výběru materiálů obleků a kravaty. V zimě ho uvidíte často v jeho oblíbeném dvouřadém kabátu se vzorem rybí kosti a modrou šálou uvázanou kolem krku.

Tento povytáhlý chlapík se narodil před 39 lety v místní Gold Pitské nemocnici do rodiny, která měla kontakty s primusy a věděla o existenci povrchu. Kvůli budoucnosti Bena se ale jeho celá rodina se rozhodla zvolit lepší řešení a přestěhovat do jejich rodného Skotska, konkrétně Edinburghu. Strávil tam část dětství, které bylo docela pokojné, nebyly tam takové nepokoje jako v Gold Pitu, za což byli jeho rodiče a sourozenci dost rádi.
Po čase se ale rozhodli přestěhovat do USA, kde v New Yorku Ben vystudoval policejní akademii. Po praxi v místním oddělení se přestěhoval v rámci Interpolu do Manchesteru ve Velké Británii, kde působil jako vedoucí oddělení. Po dobrých výsledcích byl povolán do JAR v rámci jednoho bezpečnostního programu a stal se velitelem Johannesburské policie. Po nabídce od Patricka Rosse, které nemohl odolat a vrátil se na místo, kde vyrůstal. Díky kontaktům s primusy získal některé touhy, kterým se dají řadit do sekci mocenských tužeb. Nabídka na místo policejního prezidenta mu přihrála do karet a pomalu si budoval pozici k získání místa ve vedení města mimo policie. Po volbách, kdy se dostal do křesla radního utvořil skupinu se svým kamarádem Anthonym Mayem a naivním filantropem Matthewem Andersonem, díky kterému prosadili mnoho zákonů, které se jim dost hodily. Po době, kdy jim už přestal vyhovovat Andersona přinutili k odstoupení z místa radního a dosadil díky získanému místa prefekta Thomase Blacka, jeho mentora a rodinného přítele na místo radního.
Během své vlády si přivedl do města mnoho svých kamarádů, kteří okupovali nejvyšší místa a byli k němu loajální. Jeho vláda se udržela ale prakticky na tom, že si najmul armádu složenou ze žoldáků z povrchu. Jenže peníze z diamantů netekly proudem a pod náporem strachu se cena diamantů čím dál více propadávala. Tak se taky propadával Watson se svými kamarády v žebříčku strachu. Osudou ránu tomu zasadil atentát na jeho člověka, Anthonyho Maye, který byl jeho pravou rukou. Po nástupu Alexandra Estebana na jeho místo se vše ještě více zhoršilo. Situace se zhoršila natolik, že Tajný spolek se dokázal vzepřít a po úmrtí jeho posledního radního Johna Mayera, svrhli Watsona a Estebana z vládcovského stolce.
Dnes Watson s Estebanem pobývají neznámo kde a čekají na soud, kde se rozhodne o jejich vině či nevině.

Napsat komentář