Layla Eve Reed

Přezdívka: Galena
Jméno: Layla Eve Reed
Věk: 17
Zaměstnání: Studentka střední školy, brigádnice v knihkupectví
Vzhled: Layla je štíhlé a vysoké postavy, měří okolo 172 cm. Její oválný obličej lemují jemně vlnité zrzavé vlasy, které se na světle zdají světlejší než doopravdy jsou. Většinu času splývají do měkkých vln, ale když se namočí, tak se divoce zkroutí. To si pak rychle narazí na hlavu čepici, aby tu katastrofu schovala. Nejčastěji je nosí rozpuštěné, ale když už jí začnou hodně otravovat, splétá si je do volného copu. Ty jemné pramínky kolem obličeje se ale většinou stejně znovu uvolní a Layla si je pak nepřítomně zastrkává za ucho. Největší pozornost upoutají její šedozelené oč mandlového tvaru, které odvádějí pozornost od mírně bambulkovitého nosu. Na připomínky na něj je hodně citlivá.S pletí nemá většinou problémy, pouze jednou za čas se vyskytne nějaký pupínek a v létě se jí na nose objeví sprška pih. Líčení moc nefandí, ale ráda používá nejrůznější lehké lesky na rty.
Má chlapecky úzká ramena i boky, ale ženskost jí dodává poměrně vyvinutý hrudník a jemný obličej. Váhu si udržuje pravidelným běháním v parku blízko domu. Když nemá směnu v knihkupectví, nebo kroužky, ráda volný čas využije k návštěvě veřejného bazénu, kde si uplave pár délek.
Nejčastěji nosí vzdušné, rozevláté oblečení v tlumených přírodních barvách. Občas má ale chuť obléct si nějakou výraznou barvu a to pak je rozzářený celý den. Nerada nosí velké šperky, vystačí si s jednoduchými náušnicemi a zlatým řetízkem na krk. Často ji můžete vidět s prsty od barev a šmouhou na tváři.

Charakteristika: Layla je většinou tichá dívka, která se tváří trochu nepřístupně a většinou si jí ani nevšimnete, ale když je mezi svými přáteli, kterých sice nemá moc, ale zato jsou si velmi blízcí, dokáže se uvolnit, docela hlasitě se projevuje a široký úsměv ji z tváře nezmizí po celou dobu, kdy je s nimi. Nejspokojenější ale je, když si kreslí, nebo maluje. Je do činnosti tak zabraná, že často ani nevnímá okolí. Nejraději zobrazuje květiny, i když má na pyl slabou alergii. Největší odměnou pro ni je vidět pocity, které její díla vyvolají na tvářích ostatních, ale nerada své výtvory ukazuje, protože se bojí kritiky. Proto si většinu výkresů věší jen u sebe v pokoji.
Její nejoblíbenější barva je olivově zelená. Oblíbené zvíře nemá, miluje všechna roztomilá mláďata. Děsí ji, ale zároveň i fascinují oči a maskování chameleónů. Se seznamováním má trochu problémy, hlavně když ji někdo osloví, protože je překvapená tím, že na ni někdo promluvil. Za chvíli se ale vzpamatuje a snaží se co nejlépe konverzovat, i když se cítí trochu nejistá. Dá se snadno vyvést z míry a rychle zrudne, když jí někdo věnuje přílišnou pozornost, hlavně když jde o kluky. V extrémních případech se někdy začne i přeřekávat a tím může dojít k nedorozumění, která se však pak snaží za každou cenu vysvětlit. Pokud se ale může bavit o umění nebo četbě, v očích se jí objeví zasněný výraz a je celkem těžké její příval slov zastavit.
Layla je hodně trpělivá a není zas tak jednoduché ji naštvat, protože si svůj názor raději nechává pro sebe, ale reakce na problémy se v ní časem nahromadí a jednou za čas musí dát svým pocitům volný průběh. To je pak třeba se jí radši vyhnout. Většinou je ale Layla milá, usměvavá dívka, i když trochu nesmělá.
Historie: Layla se narodila 12.8. Margot Reedové, nepříliš známé módní návrhářce, která ji vychovávala jako matka samoživitelka a jméno otce jí neřekla. Layla to ani vědět nepotřebovala. V sedmi letech se její máma vdala za Petera Mercera, lékaře, se kterým se seznámila, když si Layla zlomila ruku při pádu ze stromu. Později do rodiny přibyla jednovaječná dvojčata Brian a Leo. Layla se o ně ráda starala a s radostí rodičům pomáhala. Když byli chlapci větší, začali jí pěkně komplikovat život, tak jak už to bráškové dělají, ale ona to láskyplně přechází. V 11 letech začala docházet do kurzu kreslení, kde mohla uplatnit svůj výtvarný talent zděděný po matce. Ve škole vždy měla poměrně dobrý průměr a kromě matematiky s předměty neměla žádné větší problémy. Obzvlášť si zamilovala biologii, protože jí každý, i ten sebemenší organismus připadá jako úžasné umělecké dílo přírody. Od 15 let občas hlídala děti sousedů, ale stálou práci dostala až v šestnácti, kdy jí majitel malého knihkupectví, kde si často četla, kupovala knížky, pátrala na policích po svých oblíbených, ale i po neznámých autorech, a radila ostatním zákazníkům, nabídl, že by za tu práci, co už tu stejně dělá, mohla dostávat i zaplaceno. Layla s radostí přijala.
Zajímavost: Přemýšlí o tom, že si pořídí malé tetování, asi nějaký japonský či čínský znak.

Napsat komentář