Přechod na jiný chat, akce a další věci

Přechod na jiný chat, akce a další věci

Po nějaké době je třeba opět připomenout pár věcí a oznámit i pár novinek na našem RPG. Článek pro hráče.

Dlouho už tu nebyly články tohoto typu. Dnes se zdá jako ideální den připomenout pár základních věcí a oznámit pár novinek na našem RPG. Venku je krásně, proto článek je velmi stručný, abyste si ještě stihli užít dnešní „tropický“ večer.
Co se mi zdá fér je oznámit novinku na našem RPG. Ze zestaralého Blueboard jsem se rozhodl, že přestoupíme na jinou platformu chatu. Facebook se zdá velmi neúčinný, jak skupina, tak i skupinový chat a bude lepší, když zkusíme jinou možnost. Proto jsem zvolil HipChat, který se zdá být o dost praktičtější než neaktualizovaný Blueboard Chat, který je stálicí na ostatních RPG. Proč zrovna HipChat?
1. dá se dívat zpětně do historie, tzn. můžete nechávat vzkazy pro ostatní členy v chatu, jestliže se chat zdá být neaktivní
2. dají se posílat soubory, gify, obrázky a fungovat vcelku obdobně jako na Facebooku
3. HipChat má svou aplikaci na iOS, Android, tedy jej můžete používat na mobilu jako Messenger, mají i desktop aplikaci
4. personalizace – barvy chatu, smajlíci, chytře využitelný prostor narozdíl od Blueboard chatu
5. lehčí správa pro adminy a aplikace v chatu (překladač, …)
HipChat má ještě výhodu v tom, že má dva režimy. Pro registrované členy a pro návštěvníky. Odkaz, který je nahoře v záhlaví na chat je ten pro návštěvníky. Návštěvníci nevidí celou historii chatu. Abyste se stali registrovanými členy a viděli celou historii chatu a měli možnost personifikovat svůj chat, musíte se registrovat na tomto odkazu – https://www.hipchat.com/invite/407039/7e081877d5127e8417fb23de9416d36b?utm_campaign=company_room_link
Později můžete chodit na chat přes tento odkaz – https://lifeunderground.hipchat.com/chat/room/1777649
Přes e-mail poté schválíme registrace na chat. Budeme mít tedy i přehled, kdo chodí na chat a kdo ne.
Zkoušejme nové věci a nebuďme tolik konzervativní, je čas zkusit něco jiného a doufám, že to přinese kýženou změnu. Tedy větší aktivitu na chatu.

Návrh – každý večer na chatu kolem 20:00

Další, velmi důležitá část, kterou je třeba probrat jsou akce. Akce tvoří většinu našeho RPG. V mezičase se tu už natolik nehraje jako dříve, s příchodem fóra, od kterého jsme si před 2 lety slibovali dost věcí. Mám pocit, že někteří hrají soukromé hry a ubližují jak svým postavám, tak i ostatním hráčům, což se dá říct, že je velmi sobecké.
Akce jsou tu proto, abyste měli možnost posunout své postavy dopředu, seznámit je s ostatními postavami (zvláště novými) a také se seznámit s ostatními hráči. To, že na ně nechodíte, ochuzujete jak sebe, tak i ostatní. Navíc máte možnost si zvolit den, kdy bude akce. Využíváte té možnosti vůbec v anketě? Například pod tímto článkem?

Bylo by od Vás taky pěkné, kdybyste se v případě nezúčastnění, se omluvili. Stačí napsat jednu větu pod článek s akcí. Zabere to minutu, možná dvě, podle Vaší rychlosti. Ať víme všichni na čem jsme. Hlavně ti, co musí psát vypravěče. To, že to neděláte, o Vás i něco asi vypovídá a jestli si toho nevážíte, bylo by dobře, kdybyste pod článkem to dali vědět a napsali, které postavy chcete smazat.

Chápu, že jsou prázdniny ale bylo by fajn, kdybyste dali vědět, že někam jedete a nebudete mít čas.
Dějová linka, ve městě se teď toho děje hodně. Nová Rada města, která vypadá velmi zajímavě, jelikož se tam dostaly postavy od našich hráčů a všechno je takové klidné. Ale tím, že nechodíte na akce znamená, že se nic neposune dál a vše bude takové bez náboje. Nic se neděje, bude to nadále nudné. Tím, že budete chodit na akce a třeba i něco od sebe vymýšlet, třeba jenom protest proti někomu nebo rozvíjení nějakých teorií o minulosti, tím tomu můžete dát náboj. Nebojte se do toho více zavrtat, více pochybovat a dávat to prostřednictvím Vašich iniciativních postav najevo.
To je asi vše, co je třeba. Zahlasujte v anketě a dejte vědět, co chcete změnit a jak to chcete provést.
Díky.

Napsat komentář