Rowin’s talkshow Live – 05.04.

Vysílací čas, který byl pevně stanoven na každý páteční večer, se přesunul už na stálo na sobotní hlavní čas, od osmi hodin. Zřejmě za tím stojí zvýšená sledovanost, která pomalu ale jistě opravdu stoupá a můžeme se jen dohadovat proč. I když první vaše myšlenka jistě bude správná, kvůli tomu, co tu Erwin s Thomasem, dříve i s Ronaldem, prezentují.

Po úvodním přivítání a detailnějším záběru na Erwina si můžeme všimnout, že jeho vlasy nejsou typicky blonďaté, ale spíše do hnědé barvy, o pár odstínů tmavší. Kdo ví proč?
„Vítáme Vás diváky ve studiu i u televizních obrazovek.“ Zamává s milým úsměvem Thomas do kamery a otočí se k Erwinovi.
„Tentokrát už opravdu v novém vysílacím čase. Jsme rádi, že Vás zrovna tento pořad tak zajímá.“ Poznamená k tomu ještě Erwin a oplatí Thomasovi pohled. „Dobrá… Malá rekapitulace tohohle týdne. Něco o čem bys chtěl mluvit?“
„Je tu pár věcí, na které by se dalo jistě velice dobře debatovat.“ Přikývne Thomas a poposedne si. „Co sloupek našeho produkčního?“ Nadhodí tedy.
„Jen poukazuje na fakty, které všichni víme. Gold Pit se rozpadá, aspoň po sociologické stránce a kdo ví, koho to je zásluha. Pokud se s tím něco neudělá, dopadne to hodně špatně. A zřejmě ani toto vedení města nezajímá a vesele si hrabe do svých kapes a vysmívá se nám do očí. Teď lituju toho, že jsem tu neustále útočil na Patricka a Amber, protože jestli někdo toto město uměl vést, tak to byli oni, i když v té době už byly v pařátech Darbyho.“ Až moc vážným tónem pronesená odpověď od Erwina, ale zřejmě je to krutá pravda. Kdo ale čekal na účet Darbyho od Erwina plamenný projev, asi se ho dnes nedočká. Něco se změnilo?
„Peníze, u nás diamanty, hýbou světem. Máš pravdu.“ Musí s Erwinem souhlasit Thomas.
„Ano přesně tak… Diamanty vládnou Gold Pitu a jak jsem už tu jednou řekl, před třemi týdny, to co nám, normálním lidem, udávají za čísla je naprostá směšná fraška, to už by Diamonds Holding dávno zbankrotoval. Máme tu až moc otazníků, na které by to chtělo odpovědi.“ Rozvíjí své myšlenky Erwin dál.
„Tohle by byla debata na dlouho a nemáme ani důkazy na to, abychom to nějak dokázali.“ Podívá se kriticky Thomas na svého spolumoderátora, i když ví, že zřejmě má Erwin pravdu, jsou to stále jen jeho myšlenky.
„V ruce je nemám. Před očima už jsem je měl, důkazy existují a už doputovaly i normálním lidem.“ Řekne pevným hlasem Erwin, na okamžik se zadívá do kamery a pak si urovná své karty s poznámkami a logem Rowin’s. Záběr na Thomase odhalí jeho povytažené obočí a překvapený pohled.
„Počkej… Jako vážně?“
„Ano.“ Odpoví jednoduše Erwin a stočí s malým pousmáním pohled na Thomase. „Co dál? Co třeba ta zpráva z bulváru?“ Zřejmě to v tuhle chvíli nechce nijak rozvíjet. Kdo ví, jestli vůbec může.
„Myslíš tu fotografii Amber?“ Reakcí na tyto Thomasova slova je jen Erwinovo přikývnutí a malé pousmátí. „No, tak mohla by to být kterákoliv jiná žena, určitě je jí někdo ve městě podobný.“ Mýkne rameny.
„A nebo to byla Amber a výletě. Na to, aby tu mohl mít Darby svrchovatou moc, se jich musel zbavit. Čekal dlouho, než se dostane na místo primuse, a pak by mu tam měli překážet nějaké osoby, které on tam nepotřebuje? Možná mu křivdím, ale pro tuhle chvíli to tak vypadá, protože všichni víme, že Walker je jen jeho loutka, která se kýve na ty strany, kam on potřebuje. A pochybuju, že by zrovna třeba Patrick byl až tak oddaný, aby udělal vždy krok jen tam, kam jeho strýc chce. Prostě překáželi a tak zmizeli.“ Povzdechne si Erwin na konci tohoto projevu a ještě rychle dodá: „To ale neznamená, že musejí být mrtví.“
„Ty jsi dneska nějaký divný, jindy by ses bil o svou pravdu a najednou se mu i omlouváš, že mu křivdíš.“ Začne se smát Thomas.
„Neomlouvám se, to jak se chová ke Gold Pitu je neomluvitelné, to jak se chová k lidem je ještě horší, to jak moc věcí na něj ukazuje je až děsivé, ale za tohle všechno může jen včerejší nabitý den a noc přemýšlení. Příští týden bude elán zpátky, neboj se!“ Uculí se na něj pobaveně Erwin a pak si ještě tleskne. „Asi nastává čas pro našeho prvního hosta, co myslíš?“
„Ano, to asi ano… Významná umělkyně a žena, jejíž obrazy visí od úterý v městské galerii.“ Naznačí Thomas prvního hosta.
„Přivítejte prosím mezi námi slečnu Sarah Zead!“ přidá k Thomasovým slovům ještě Erwin a začne tleskat spolu s publikem za znělky od kapely nalevo. Už se roztahuje i opona a nám před očima se objevuje usměvavá mladá žena.
Zvláštní… Důkazy se dostávají do rukou i normálním lidem. Má to snad něco společného s tou šuškandou, která se nesla Gold Pitem, že se odehraje v pátek setkání tajného spolku? A pokud ano, patří mezi ně Erwin? Kdo ví… To abyste si udělali úsudek už je na vás.

Napsat komentář