Rowin’s talkshow Live – 12.04.

„Jsi v talkshow poprvé?“ Zeptal se Thomas a pobaveně se na Sama usmíval.
„Ano… Když jsem byl malý nebo spíš mladší, vždy jsem přemýšlel nad tím, jak se asi cítí moderátoři za pultíkem.“ Odpověděl mu Sam a lehce se i zasmál. V tu chvíli se Erwin zvedl ze svého křesla a ve zvoucím gestu ho odtáhl od stolu.
„Tak si to pojď zkusit. Já jsem chtěl třeba vždy vědět, jak se cítí hosté v Rowin’s, takže to bude pro oba výzva.“ Dobrá nálada prozatím hrála celým studiem, i když tento host už byl druhý i po malé přestávce v podobě reklamy a stále ještě nepadlo ani slovo o tom, co se o Erwinovi psalo, ani o tom, že na pozici vedení Gold Pitu zůstal jen sám Darby. Vyvolávalo to zřejmě u diváků nějaké otázky, ale nikdo se raději nezeptal. Nikdy nemohli vědět, co má zrovna Thomas s Erwinem v plánu.

Erwin se posadí do křesla pro hosty, Sam za pultík a spokojeně si povzdechne, zatím co se zadívá do kamery.
„Vážení diváci, vítejte u pořadu Ptejte se spolu se Samem. Dnes tu s Thomasem máme zvláštního hosta, Erwina Kaharda-…“ začne hned na moderátorskou notu Sam, ale skočí mu do řeči Thomas.
„Počkej… Já jsem tvůj spolumoderátor, nebo se mám zařadit mezi diváky?“ zeptá se ho stále s úsměvem.
„Jak chceš.“ Pokrčí mírně rameny Sam a zadívá se na Thomase. Ten se zvedne a vydá se k jedné prázdné židli mezi lidmi v obecenstvu, za krátkého potlesku a smíchu.
„Vždy jsem chtěl jednou sedět tady a dívat se na Rowin’s z těchto sedaček.“ Řekne ještě a pak se také spokojeně posadí.
Záběr se vrátí zpátky na dvojici, Erwina nyní v roli hosta a Sama nyní v roli moderátora.
„Takže… Erwine. Jsi pro tuhle chvíli můj kolega, jak dlouho vlastně už děláš v televizi?“ začne se Sam vyptávat.
Erwin se spokojeně usadí usměje se jak do kamery, tak i na diváky, co tu sedí v hledišti a podívá se zpátky na Sama.
„Pro televizi… V osmnácti letech, když jsem dodělal školu, tak mě vzali na reklamy. Pak se rozběhla trochu humoristická kariéra spolu s Ronaldem a Rowin’s talkshow běží už tři, skoro čtyři roky.“ Odpoví po pravdě Erwin.
„Dlouho už působíš v televizi a ještě déle se znáš s Ronaldem. Takže to, co se píše je pravda?“ zeptá se najednou Sam. Erwin se na něj otočí s pozvednutým obočím a nevěřícně se usměje.
„Jako to, že jsem podle Kindleho zabil Ronalda? Myslím, že k podobné věci jsem se už vyjádřil. Vím, že jsem mezi podezřelými, ale stíhaný nejsem. Jestli si někdo myslí, že opravdu bych měl žaludek na to, zabít osobu, která mi je skoro bratrem, mi přijde naprosto nechutné a bulvár, když nemá o čem psát, tak se chytne každé možnosti shodit dotyčnou osobu.“ Poznamená Erwin s vážným výrazem bez špetky pobavení. Zřejmě ho to opravdu rozhořčilo.
„Na tohle nám ale musí odpovědět policie. I když bych byl rád, kdybys to opravdu nebyl ty.“ Vražedný pohled Erwina na Sama je jasnou odpovědí na jeho slova.
„Tak fajn, tohle nebudeme už řešit, asi bychom se dostaly do zvláštní meze rozhovoru. Co tvoje kontroverzní názory na vedení města? Třeba teď v této chvíli.“ Sam se opře lokty o stůl a zadívá se na Erwina v křesle pro hosty. Ten si zhluboka povzdechne a maličko se pousměje.
„Máme právě jednoho jediného úřadujícího primuse, pana Darbyho. Nezdá se ti zvláštní, že opravdu zůstal u moci jen on? Patrick s Amber záhadně zmizeli po jeho zvolení a Walker dostal infarkt potom, co odcházel z pracovní večeře s Darbym. Bylo by to až moc náhod na jednoho člověka. Zvlášť pokud jím je náš drahý primus. A myslíš, že teď, když máme vlastně jen jednoho úřadujícího vedoucího města, budou zvoleni jiní, aby vyrovnali stav aspoň do té čtveřice, po zmizení primusovského páru? Nebudou.“ Sáhodlouhá odpověď, možná i vyčerpávající, proto se Erwin natáhne, vymění svou skleničku, která je stále před Samem za tu jeho, která byla teď blíž Erwinovi a napije se.
„Nebojíš se, že tyhle názory povedou k nějakému razantnějšímu zakročení?“ z humorného tématu jsme se zase dostali na vážnou rovinu. Kdo by totiž v této době vtipkoval o situaci v Gold Pitu, tak by musel být buď padlý na hlavu, nebo mít opravdu černý humor.
„Máme zde volnost slova? Zatím máme. A do teď jsem v Gold Pitu nenarazil na jedinou věc, která by můj názor na pana Darbyho změnila. Je proti němu až moc věcí.“
Co přijde dál? Do teď se Darby zbavil všech lidí co mu zřejmě stály v cestě. Ale kdo bude další?

Napsat komentář