Běžný život v novém Gold Pitu

Běžné věci v Gold Pitu se i po převratu moc nezměnil, stojí si však za to si je zopakovat

Počasí

Když Tony Hill, projektoval podzemní město Gold Pit, samozřejmě nemohl zapomenout na důležitou věc. Vytvoření klimatu v podzemí. Mezi těžaře diamantů udělal anketu, které vlastně počasí by chtěli mít v podzemí. V podzemí původně chtěl mít prostředí s 20°C a pořád sucho, občas déšť (pomocí technologií z Číny), jenže by to nebyl Hill, který by nechtěl všechno dovést k dokonalosti. Podle ankety by se hledačům hrozně stýskalo po klasickém počasí na povrchu. Někomu by chyběl déšť, někomu sníh, někomu silný vítr. Rozhodl tedy vytvořit v podzemí počasí o všech 4 obdobích, které bývá v mírném podnebním pásu. Tedy jaro, léto, podzim zima. Pomocí technologií, které se používaly k zavlažování na Blízkém východě se mu povedlo přivést do podzemí deštivé počasí, které se vyskytuje samozřejmě ve všech 4 obdobích. Pomocí větrných šachet, které vedou z Atlantického oceánu, čerstvý mořský vítr a pomocí technologií od lyžařských středisek zase sníh. Proto máme v Gold Pitu a jeho hornatém okolí všechny druhy počasí. Problémem ale byl takový, že počasí bylo stálé a vše bylo naprogramováno díky počítači. V červenci roku 2091 se rozhodlo, že se počasí v Gold Pitu bude řídit podle běžného počasí ve střední Evropě, tedy mírného pásma (konkrétně dle Paříže). Můžeme tedy očekávat jaro, léto, podzim a zimu ve stejných měsících, jak je to v ČR. Vyjímkou jsou hory v severní části Gold Pitu, kde je neustále zima, aby se udržel sníh, aby mohli tedy lyžaři a další zimní sportovci trénovat a užívat si.
Umělý sluneční svit je vytvořeno díky tisícům led žárovek, které dokáží simulovat jak sluneční světlo, tak šero, které doprovází při deštích či i dokonce duhu. Hvězdy v noci jsou samozřejmostí 🙂 Vše je napájeno díky generátoru, který je v podzemí v odlehlé oblasti Gold Pitu kde je většina přírody, a je napájeno díky vodíku a hlavně slunečnímu světlu, které zachycují na povrchu foto-voltaické panely. Denní doba v podzemí je stejná jako denní doba v Paříži. Patří do časového pásma GMT +1, částečně to bylo zařízeno kvůli překupníkům, kteří chtěli mít stejné časové pásmo, jako většina klenotnických firem.

Člověk a rodina

Průměrný muž měří kolem 2 metrů a průměrná žena meří kolem 1,85 metru, u obou pohlaví převládají tmavé vlasy a sportovní postavy, díky rožšířeným možnostem pro sport – park na běhání, různé kurzy jógy, posilovna či tělocvičny tedy alespoň u „starousedlíků“. U nových obyvatel z povrchu můžeme zaznamenávat i obezitu.
Dříve tu spíš byl sport rekreační záležitostí, však po otevření se světu se tu otevírají první sportovní kluby, sportovní školy a rekrutují se první profesionální hráči tenisu, hokeje, fotbalu či floorballu. Cíl města je, aby se zúčastnili někteří i příští letní a zimních olympiád.
Jednou za 2 měsíce se hraje městské derby ve fotbale (Ďáblové proti Indiánům). O adrenalinové sporty jako je třeba bungee jumping, motokáry, vodní lyže je samozřejmě postaráno. Více o sportu si přečtete zde.
Průměrný věk Gold Piťana, který pracuje v dolech je kolem 70 let, takže první generace již je pochována na hřbitově.
Průměrná rodina v Gold Pitu je pětičlenná. V okolí samozřejmě žije širší příbuzenstvo jako jsou prarodiče, strýčkové a tety. Počet obyvatel v tomto městě čítá v současné době kolem 285 000 lidí. Za ta léta se město samozřejmě zvětšilo a lesy či hory se čím dál více blíží ke hranicím města. Hodně lidí se odstěhovalo za svými příbuznými na povrch či naopak.

Móda

Móda v Gold Pitu je u většiny ležérně elegantní, takže uvolněná a pohodlná. Najdou se tu ale i vyjímky, která jsou hned na první pohled vidět. Většina lidí se však drží své nenápadnosti a snaží se splynout s davem.
Ve školách se nosí uniformy. Chlapci oblek s bílou košilí a dívky sako, halenku a sukni. Barvy úboru bývají modré či černé. Záleží na škole.
Hitem pro mladé slečny i chlapce jsou legíny, ať už černé, hnědé nebo s různými vzory a parka bundy. Starší občané volí spíš jemné a jednoduché barvy. V jejich šatnících se převážně vyskytují obyčjené džíny, sukně, šaty, košile, saka.. Zaléží na každém z nich. Doma si každý rád odpočine v pohodlných teplácích. Móda v Gold Pitu není nijak extravagantní, byť nabídka se hodně zvětšila.

Sociální interakce a hodnota peněz

V obchodech se platí dolary, kterými můžou platit v určitých státech i na povrchu. Samozřejmě se v obchodech může platit kartou či jinak. Ve městě je síť potravin skoro na každém rohu a 3 obchodní centra, ve kterých jsou hypermarkety.
Po městě je 5 knihoven, které jsou pro občany Gold Pitu zcela zdarma. Jsou tu ale i menší knihovny, které mají novější knížky ale členství je za menší poplatek. Kolem 5 dolarů.
Průměrný plat Gold Piťana je 3000 dolarů. Ceny potravin jsou stálé. Pro představu jedna lahev kvalitního whisky stojí 35 dolarů a máslo kolem 2 dolarů. Samozřejmě existují jak nižší, střední tak i vyšší vrstvy.

Technologie

V každé domácnosti se samozřejmě vyskytují podobné věci jako na povrchu, například mobilní síť a televizní síť. Takže se hojně používají počítače, mobilní telefony, televize a další komunikátory.
V podzemí je také dostupný Internet, tedy obyvatelé se mohou dostat k informacím jak na povrchu, tak i v podzemí. První zpravodajské weby a tématické weby se již přesunuly z Intranetu na Internet. Opět se do módy vracejí sociální sítě, které měly boom před desítkami let.

Média

Ruku v ruce s pokročilými technologiemi, Internetem, televizí a mnoho dalších, jsou tu samozřejmě dostupné zpravodajské weby, zábavní kanály, zpravodajské kanály.
Obyvatelé samozřejmě mohou chytat i zahraniční kanály, z povrchu, jenže na produkci z Gold Pitu si nedají dopustit, byť je kvalitativně trochu jinde.
Můžete tu narazit na zpravodajský kanál Gold News, zábavní kanál Gold Fun, Gold Documentary či netématický Gold Pit TV. Tyto kanály vlastní město, které sype každý kvartál více a více peněz, aby mohly konkurovat i kanálům na povrchu. Existují však i komerční kanály, kde se dávají hlavně filmy, seriály a produkce z povrchu.
Většina pořadů po dostupnosti jiných kanálů naprosto propadla ve sledovanosti a byla zrušena.
Nejznámější zpravodajský web je Gold Pit News, který je také nejsledovanější. Nejčtenější noviny jsou Deník Gold Pitu a Aféry v Gold Pitu. Časopisy již moc nefrčí, byť pořád tu existuje Život v bavlnce.
Všechny napsané články, sloupky či úryvky z různých talkshow najdete zde.
Čtěte dále:

Napsat komentář