Kahard & Sweets Live – 28.06.

Ačkoliv již nastaly prázdniny a pár pořadů uvolnilo místo pro možné dokumenty a zábavné rodinné pořady, show Erwina Kahard a Camerona Sweetse tím příkladem není. Jako vždy v hlavním sobotním vysílacím čase se pár minut po osmé ozve známá znělka uvádějící pořad i s openingem.

Za potlesku diváků a ještě stále s utichajícími tóny znělky před kamery vejde Erwin v šedivém obleku a černé košili bez kravaty, usmívající a lehce mávající lidem v obecenstvu a i u televizních obrazovek. Nedlouho na to se k němu připojí i jeho spolumoderátor Cameron, také v šedém obleku se světle modrou košilí, pro dnešek jeho image doplňuje ještě černý motýlek, a ten rozdává rozdává úsměvy také.
„Vítáme vás při dalším dílu Kahard a Sweets a jsme rádi, že jste si na nás udělali čas i první den prázdnin.“ Usměje se Erwin a přivítá nás ve studiu s kartičkami v ruce.
Cameron se trochu skepticky podívá na Erwinovy kartičky ale nijak mu to nebrání v převzetí štafety a s velkým úsměvem začne mluvit.
„Doufáme že Vás ani dnes nezklameme i přesto že pro dnešní díl máme pouze jednoho hosta kterého jste všichni museli potkat při svojí cestě na povrch a zpátky. A ptáte se kdo to je? Nikdo jiný než Gold Pitský celník, strážce šachty do podzemí a tak dále, pan Akil Hasani.“ Erwin se už během představování stihl dojít usadit do svého místa za stolem a Cameron následoval jeho příkladu, jen co domluvil.
Usadil se do svého místa vedle Erwinova stolu a s pohledem upřeným do hlediště a s hraně nezaujatým výrazem začne konverzovat.
„Nezdá se ti Erwine, že v poslední době začalo být takové to správně Jaro? Víš takové to, když máš neodolatelný pocit, že se na tebe všichni lepí víc než normálně a obzvláště pak ženy? Nevím jak ty, ale náš pan starosta to zřejmě pociťuje.“ Pak se nevinně usměje do kamery a s lehkým zamávání ještě dodá. „Zdravím pane starosto.“ Pak se ovšem vrátí ke svému původnímu zahloubanému výrazu.
V polovině slov se Erwin nadechuje k odpovědi, ale když k němu dojde pointa celé Cameronovi řeči, neubrání se pobavenému smíchu, který s ním sdílí i celé obecenstvo a skloní svou tvář nad papíry.
„Nevím jak ty, ale já vím, že Kindle uměl vždy všechny věci parádně překroutit ve svůj prospěch. Proboha je to bulvár, ten i kdyby dostal fotku dortu, tak řekne, že je to ukrytá atomovka.“ Pomalu se opře do opěradla a zadívá se do kamery i na obecenstvo. Cameron se nad jeho slovy taktéž tiše zasměje. „V tom máš naprostou pravdu jen s tím rozdílem že na té fotce by musely by alespoň vidět kabely od rozbušky nebo tak… Však klidně to mohl provést u tvého svatebního dortu, slavný si na to dost.“ Poukáže Cameron na tak zjevnou krvežíznivost po jakékoliv bulvární zprávě už jmenovaného autora.
„To není tím, že bych se Rosse zastával, pokud je to pravda, tak je to pravda, tady jde spíš o to, že to může být kamarádka jak Rosse tak i Reed a ta na těch miniaturních oříznutých fotečkách třeba byla také.“ Pokrčí rameny Erwin a mírně se zhoupne ze strany na stranu než mu Cameron odpoví:
„V tom případě to má velmi dobře vychytané na grafickém oddělení.“ Podívá se do obecenstva a trochu se uchechte. Erwin se jen pobaveně usměje a zadívá se na Camerona.
„Copak, ty vnímáš, že nastává jaro? Ty? Camerone, opravdu jsi to ty a ne tvé dvojče? Když si vzpomenu jak Sonea jednou vypravovala, co všechno tě praštilo do hlavy a ty jsi stále nic netušil, tak se docela i divím…“
Z krátkého zamyšlení se Cameron probere až po Erwinově otázce a neubrání vyjevení a také krásné ukázce zrudnutí v přímém přenosu. „Erwine, pominu fakt, že jsi mě hlídal, když jsem se jí šel Don Quichotsky vyznal, ale to, že na mě musel nejdřív spadnout stánek s párky i když to nebyla moje vina. Broučku? Můžeš si za to sama!“ Zakončí to přímým pohledem do kamery, kterým naznačuje cosi těm na druhé straně obrazovky a pár diváků ve studiu se neubránilo malému „Awww“.
„Co jsem to slyšel? Awww z obecenstva?“ uznale se na Camerona zadívá a teatrálně pomalu mu začne tleskat. „To jsem tu naposledy slyšel, když jsem na jednu otázku odpověděl, že se mě a Lee narodila dcera.“
„Zajímalo by mě, jestli si nás taky někdy vezme na mušku, co by o nás asi napsal?“ Podívá se Cameron zamyšleně na Erwina a jedním loktem se zamyšleně opře o opěrátko a diváci si mezi sebou začnou trochu nervózně špitat, o čempak asi?
„No o čem asi?“ nadhodí Erwin hlasem postaveným o pár oktáv výš a nespokojeně si mlaskne, než založí ruce na prsou a hraným uražením odvrátí hlavu.
Cameron na Erwina pouze pozvedne tázavě obočí, které však hned nahradí tak trochu samolibý výraz „A to si vážně myslíš, že by ho potom nestíhala drahá polovina obyvatelstva v Godl Pitu? S Leou v čele? Já si to dokážu představit celkem v barvách, hlavně na smrt vyděšeného Kindla.“ Cameron se tak trochu uchechtne pod vousy a čeká, jestli Erwin ještě dodá nějakou peprnou poznámku.
„Tohle by pro něj bylo to nejlepší bulvární sousto… Mimochem, je Kindle ženatý? Zdá se mi, že má asi nějaké problémy v intimním životě a nahání si to články tohoto zaměření. Moment… „Erwin se zarazí a pak se překvapeně zadívá do kamery a následně na Camerona. „On je tajný špion. On dokáže všechno zjistit a překroutit a domalovat a dokonce vymyslet na nás všechny, ano i na vás v obecenstvu,“ přikývne, když se jedna slečna v předních řadách začne pobaveně usmívat, „ale mi o něm vlastně nevíme nic. Není to trošku zvláštní? Doufám, že potkám na slavnostech čtvrtého sedmý nějakého zvláštního a podezřelého chlapa, vyfotí mě a Leu bez Trishy a titulkem bude: Prodali dítě na trhu s bílým masem.“

Napsat komentář