Je co oslavovat?

Sloupek z pondělního vydání 30.06.92
Je co oslavovat?

V tomto týdnu, jak už víte, se budou konat první oslavy uznání Gold Pitu. Jako ten, co tu nebyl v Gold Pitu skoro vůbec od konce revoluce bych si mohl říct. Konečně veselí, oslava něčeho, co nám změnilo životy a posunulo jej vpřed. Jako Henry Clarkson ale vidím v tom opět špetku politiky typu „chléb a hry“. Máme tu opět problémy v našem městě a státě zároveň. Neúměrně rostou platy, přistěhovávají se sem podnikatelé žizniví po penězích, největší pastí je lichva některých z nich.
Neměli bychom místo pompézních oslav vydávat peníze na něco užitečnějšího?
Myslím si, že ano. Dá se ale také z těchto slavností hodně získat do rozpočtu díky příchodům turistů z povrchu ale myslím si, že peníze nám nevyřeší problémy, které tu máme před nosem. Vedení města by s tím konečně něco mělo dělat! Hlavně pan Ross, který místo práce radši honí milenky po povrchu. Ačkoliv si dvojice R & R hodně vážím, tento stav se mi vážně nelíbí a musím jej kritizovat veřejně. Ani Thomas Black by se neměl vysmívat nám všem a něco dělat. Vždyť jezdí po světě za naše peníze „chlastat“!
Po návratu z povrchu se tu hodně věcí změnilo a z mých výpisků jste mohli také přečíst o informovanosti lidí na povrchu o našem obyvatelstvu a životě. Myslím si, že to prozatím přispívá k přátelství se světem ale měli bychom se začít bát i toho dne, kdy nám svět bude závidět a časem i nenávidět…

Napsat komentář