Kahard & Sweets Live – 02.08.

Jako každý týden v tom samém čase se i dnes na obrazovkách ozve známá znělka talkshow dvou moderátorů. Před kamery předstoupí z jedné strany s úsměvem Erwin a k němu se po chvíli přidá i stejně zářivě se usmívající Cameron. Oba dva stojí ve středu podia, Erwin v šedém obleku se světle modrou košilí, neformálně bez kravaty, Cameron v bílém obleku s tmavě šedou košilí. U obou nechybí polobotky.

Erwin se zadívá do kamery, která na ně zrovna směřuje a tiše si tleskne.“Vítáme vás, vážení diváci u televizních obrazovek, ale taky i vás zde v publiku u dalšího dílu Kahard&Sweets.
„Hned na něj naváže Cameron. „V souvislosti s nedávnými událostmi jsme se dnes rozhodli pro velmi speciálního hosta, je to odborník v oblasti komunálních voleb, politolog Klutz Simonides. Ale ještě než se k nám připojí odborník, pravidelná dávka neodborného hnidopišství a shazování autorit.“ Zazubí se do publika a podle Erwinova obrazu si jde také sednout do svého obvyklého křesla.
„Opomeňme to, že bulvár se tu na nás všechny snaží vytáhnout co největší hnusy, na mě, na Camerona, na Amber, na Patricka a na spoustu jiných lidí. Jsme rádi, že se tu našemu panu vedoucímu Policie líbí, snad s příchodem Darbyho neskončí Gold Pit ve stejných kolejích, jako tomu bylo před rokem a půl.“ Poznamená Erwin.
Cameron už téměř instinktivně nasadí svůj postoj Povídej mi o tom něco víc. Ale místo tak oblíbené věty začne také komentovat. “ Řekněme, že místní bulvár a pan Darby mají jedno společné, jsou jako AIDS. Víme o nich vše, ale zastavit se nedají, jelikož každý vyj*bává.“ Sarkazmus je dnes z něm cítit na sto honů.
Erwin se na něj docela překvapeně podívá, koutky mu už vážně ale cukají a pak se začne smát. „Tos vystihnul dokonale, Camerone. Je pravda, že pokaždé, když se zmíní jméno Darby, otvírá se mi kudla v kapse. Už za tu troufalost, že se sem snaží znovu kandidovat, bych mu jednu z toho samopalu vypálil mezi oči. Ničí nám město a zničí nám i svobodu, kterou jsme si docela pracně z jeho nadvlády získali.“ Mírně si poposedne a lehce zavrtí hlavou. „Ten člověk nemůže mít žádné svědomí. Vzpomeňme si na dobu před rokem a pak si vezměme, že se o to samé snaží znovu. Bez skrupulí a myslí si, že jsme tak blbí, že mu na to znovu skočíme a s otevřenou náručí ho přivítáme. Už abych doma začal tvořit transparent Vítejte doma, pane Primusi. Doufám, že se vám bude dobře smát nad našimi obyvateli. A ta naivní jistota, že spolufinancováním rozrůstání Gold Pitu ho všichni vezmeme na milost… V podstatě nám vrací jenom naše peníze. Ty, které si nakradl.“ Zřejmě to v Erwinovi dost vře, protože tento plamenný proslov se u něj jen tak nevidí. Z očí mu srší blesky. Pokud by chtěl jít Darby na procházku, asi by se měl vyhýbat místům, kde by se Erwin zrovna mohl nacházet.Cameron si pouze povzdechne „Milí rodičové u televizních přijímačů, zajisté jste pochopili, že dnešní díl je přístupný až od 16 let.“ Cukají mu však koutky a neubrání se další reakci. „Naše náruč bude skoro jako ta ruská. Obejmeme pevně… Kolem krku… Konopným provazem… A počkáme, až to křupne. Jediný rozdíl mezi námi a Rusy je ten, že ti to byli schopni udělat ručně, stejně jako momentálně ty, Erwine.
„“Co ty víš, třeba jsem Rus. Světlé vlasy na to mám, světlé oči taky, ale je pravda, že bych spíš seděl na severní Evropu.“ Pousměje se Erwin. „To nic však nemění na tom, že oznámení Dabryho kandidování do komunálních voleb byl snad jen hloupý vtip. A ten kdo by ho volil, by souhlasil s tím, aby se celý Gold Pit vrátil do starých kolejí, na které se snažíme zapomenout a díky kterým z nás spousta lidí na povrchu měla srandu.
„“Myslíš TY lidi z povrchu co si tak běžně volí ty nejhorší kandidáty? Těm určitě ano.“ Povydechne si Cameron nad tím jak jsou všichni lidí stejní. „No ale myslím, že by to chtělo nějaké to světlo na konci tunelu, stéblo podané tonoucímu a tak dále. Přivítejte tedy prosím našeho prvního hosta.“
Názory Camerona a Erwina jsou možná úzkostné, ale jelikož se oba účastnili osvobozování Prefektury, dá se to chápat? Co pro nás všechny však znamená hrozba Darbyho opět přibližujícího se trůnu Gold Pitu? Je opravdu politika v Gold Pitu tak odlišná od politiky na povrchu?

Napsat komentář