Další fraška, co nás dále čeká?

Sloupek z pondělního vydání 25.08.92
Další fraška, co nás dále čeká?

Z pozice kandidáta na starostu (prefekta), bych se neměl vyjadřovat k místnímu dění pomocí tohoto sloupku, jenže situace mi nedává si vybrat jinou možnost, než se vyjádřit k těmto posledním událostem.
Míříme jistě do velmi temných časů a chci Vás před tím varovat. Rok po převratu, kdy se zveřejnily dokumenty ohledně majetkových podílů v městských firmách tu máme pořád kostlivce ve skříni v podobě Diamonds Holding, ve kterém působil a působí stále Michael Darby, poslední primus, který unikl před jistou smrtí před rokem.
Tento muž se po roce vrací do Gold Pitu, jakoby se nic nestalo. Říká, že je nevinen ale věříte mu alespoň slovo? Ale má velikou páku v tom, že má prý důkazy o své nevinně. Proč je ani týden před volbami „pořád“ nevyložil na stůl? Skrývá se za tím něco velkého?
Spekuluje se o tom, že další vlastník Diamonds Holding, kromě města Gold Pit a Michaela Darbyho vlastní ještě někdo velmi významný ve městě a mohl by mít zájem, aby očernili Michaela Darbyho a tímpádem se dostal ještě k většímu podílu ve městě. Podíly se dávaly za dobré manažerské výkony ale mohly se i odebírat jestliže obrat nedosáhl očekávaných hodnot dle stanovených od primusů.
Nechci spekulovat o tom vlastník ale žádám Michaela Darbyho, aby co nejdříve vystoupil s důkazy, jelikož máme pouze týden před volbami. Víme ale, že minulý týden v pátek měl dopravní nehodu, kterou vyvázl pouze s menším zraněním i s řidičem ale NÁHODOU se spálily dokumenty. Bude to mít těžké. Komu máme věřit? Darbymu, bulváru nebo svému rozumu?
Můj rozum mi říká, že Darby je prolhaný mazák, který si to celé vymyslel aby měl lepší veřejné mínění. Ale pořád tam je nějaké ale… Bulvár, který nemám rád, má ale své konspirační teorie o tom, že to chtěla daná osoba zakrýt po sobě stopy, což ale také má svůj smysl. Darby zase tvrdí, že v tom neměl prsty, jel prostě na TK a cestou se stala nehoda. Je divné, že se nijak nevyjádřil ke konspiračním teoriím z bulváru.
Je ale podivné, že ihned v daný večer se nějaký Rhott v archivech prefektury chtěl ukrást dokumenty ohledně vlastnictví Diamonds Holding… Divná náhoda, že ano?

Napsat komentář