Spolupachatelka Rhotta ujasňuje celý případ

Spolupachatelka Rhotta ujasňuje celý případ

Jistá slečna G. L., která spolupracuje s policí Gold Pitu, se vyjádřila ke svému spolupachateli V. Rhottovi, který byl v noci z pátku na sobotu dopaden při činu v archivu prefektury

Gold Pit, povrch
Poslední dny v Gold Pitu byl velký klid, kromě sloupku jednoho z kandidátů na starostu. Předznamenalo to jaksi velký klid před bouří či tsunami před ničivými následky. Dnes jsme se dostali ke slečně s iniciály G.L. na povrchu, kde se do teď skrývá, kvůli své vlastní bezpečnosti a poskytla nám rozhovor až poté, co se dostala bezpečně z Gold Pitu. Kvůli této události uvažuje i o změně svého jména. Za doznání dostala dohodu, která se nedala odmítnout.
Bohužel nemůžeme zveřejnit přepis rozhovoru, jelikož se zdráhala mluvit na diktafon. Jasně nám sdělila, že zná dobře V. Rhotta už nějakou dobu a podíleli se spolu na vloupání do archivů Gold Pitu už jednou. Měli tam dát vyměnit některé dokumenty, které měly očernit Michaela Darbyho, v čele se smlouvami s Cartierem, IWC, které byly přepsané tak, aby působil nabubřele až velmi chamtivě na jeho osobu a holding. Měli ale také úmyslně upustit mapu světa a také nákres vesmíru, který měli někteří lidé najít a více začít pochybovat o existenci povrchu.
Jejich šéf měl prý velmi dobré manipulativní prvky, kterými dokázal přinutit, aby tito dva pracovali pro něho. Ze začátku jí kontaktoval jistý Raymond Walker, který už je dnes po smrti, ale na podrobnostech této akce jí zkontaktoval Thomas Black, který v té době byl primusem. Dostala za to veliký obnos peněz a také její komplic. Poté se jí ozval ještě v lednu, kdy se domluvili na schůzku večer 23.01. ve skupince s Blackem s jeho bodyguardy a i jejím komplicem, Rhottem. Dostali za úkol zabít rodinu Estebanových za výhružky, že když tuto vraždu neuskuteční, tak rodině slečny G.L. se stane nějaká menší nehoda. Nakonec z pušky vystřelil Rhott, který pod nátlakem, oba primusy zavraždil. Dostali poté opět velikou odměnu za tuto nájemnou vraždu. Po těchto událostech se snažila žít poklidným životem a chodila na terapii k jistému Sweetsovi. Dále se už k těmto věcem nechce vyjadřovat a jelikož nevěří tolik policii Gold Pitu, raději nám poskytla také rozhovor.
Jak víme Black po vraždě odstoupil z funkce a ostatní primusové, kromě Amber Reed a Patricka Rosse a k moci se dostal Michael Darby a Raymond Walker. Z tohoto doznání můžeme vyvodit, že celý převrat v Gold Pitu byla jedna velká lež a za nitky tahal stále Thomas Black, který měl zájem nakonec zlikvidovat, jak nepohodlného muže, který určoval zdroj peněz v Gold Pitu, tak i svou pravou ruku. Ale za jakým účelem? Souvisí to vše s Diamonds Holding? Jsou do toho zapleteni Ross i Reed? Toto je ale velmi silné obvinění a na reakci jak Rhotta, tak i Blacka se možná dočkáme co nejdříve.
Nicole Styron a Richard Dempsey

Napsat komentář