Týdenní události (13.)

Jako každou sobotu v určenou hodinu se u diváků Týdenního zpravodajství rozezní znělka, která oznamuje brzký začátek vysílací relace.Obraz se přesune do studia a občany Gold Pitu vítají moderátoři s jejich lehkými a přátelskými úsměvy. „Dobrý večer, vážení diváci.“ Usměje se Matthew, ale Helen pouze kývne a ujme se slova. „V dnešní vysílací relaci na vás čeká unikátní reportáž z městského parku, kde se stalo něco, co jen tak někdo nečekal.“ Vystřídá ji Matthew, který si urovná papíry na stole. „Dále pro Vás máme připravenou reportáž z květinářství, které nevydrželo kupu sněhu.“ Matt se nepatrně zamračí a slova se ujme znovu Helen. „A poslední reportáží bude živý vstup z místa tragédie, která se stala v jednom z uzavřených dolů.“ Zakončí Helen svou řeč a svůj pohled otočí na Matthewa. „Takže se pohodlně usaďte, právě začínáme.“ Doplní Matthew a narovná si papíry na stole.

„V městském parku se ve středu ve večerních hodinách potulovalo divoké prase a děsilo návštěvníky.“ I když se Helen snaží tvářit profesionálně, tak v jejích očích lze vyčíst jakési pobavení. „Více informací má naše reportérka Nicole Styron.“ Obraz se ihned po jejích slovech přepne na natočenou reportáž.
http://www.photomecan.eu/_data/section-1/2811_b-prase-divoke.jpg
Nicole stojí uprostřed parku pod lampou. Na sobě má slušivý červený kabát s velkými černými knoflíky a ještě na sobě má černé džíny a okolo krku omotanou teplou šálu. Trochu zimomřivě stiskne mikrofon a dívá se do kaery. „Dobrý večer.“ Pozdraví diváky zpráv a nevědomky se trochu zachumlá do šály, ale drží si mikrofon u úst, takže je jí bez problémů rozumět. „Policie byla zahrnuta spoustou telefonátů, které se ve většině týkali té samé věci.“ Na chvíli se odmlčí, aby se mohla nadechnout a když vdechne, tak od jejích úst odejde obláček páry. „V historii je případ divočáka, který se potuluje po městském parku velkou kuriozitou.“ Nicole se dívá přímo do kamery a přešlápne na místě. „Policie zalarmovala odchytovou jednotku, která dorazila v neprodlení. Po odchytu se ukázalo, že divočák utekl při převozu a to všechno jenom díky špatně zajištěným dveřím. Majitel zastavil a šel si koupit něco do blízkého obchodu s potravinami. Divočák podle výpovědí očitých svědků vyrazil dveře a vyběhl z nich.“ Nicole pozdvihne svůj nos a dá tím jasně najevo, že ona by se takovéhoto stvoření nikdy nedotkla, kdyby nemusela. „Majitel divočáka dostal vysokou pokutu a zvíře bylo navráceno majiteli. Nikdo z návštěvníků parku nebyl zraněn.“ Narovná záda a podívá se do kamery. „Pro Gold Pit TV, z parku, Nicole Styron.“ Rozloučí se reportérka a obraz se přepojí ihned do studia, kde už čekají reportéři na pokyn k přednesení další reportáže.
Matthew začne mluvit. „Včera dopoledne se stalo neštěstí v jednom květinářství. Nános sněhu probořil střechu a sutiny se zhroutili přímo do prodejny.“ Řekne vážně a sepne ruce. „Více informací vám přinese Jonas Hendrickson.“ Začne se přehrávat předtočená reportáž.
http://pixabay.com/static/uploads/photo/2014/01/03/00/15/flower-237864_640.jpg
Jonas stojí s postarší paní, která by se dala přirovnat k babičce, kterou děti znají z pohádek. „Dobré dopoledne. Nacházím se zde společně s majitelkou obchodu, paní Moorovou.“ Řekne Jonas a otočí se na ženu vedle sebe, která se nepatrně usměje do kamery a pak se věnuje reportérovi. „Můžete nám vysvětlit, co se vlastně stalo?“ Zeptá se milým tónem Jonas a přiloží jí mikrofon k ústům. Žena se nadechne. „Zrovna jsem prodávala jednomu ze zákazníkůkytici růží a slyšeli jsme nějaké praskání. Než jsme stihli zareagovat, tak se kvůli sněhu probořila střecha v přední části a zatarasila vchod do obchodu.“ Je vidět, že se ženě do očí hrnou slzy. V ruce drží kapesník a Jonas na ni lítostivě kouká. „Statici řekli, že se to bude muset strhnout. Tohle květinářství je celý můj život a teď má být pryč.“ Rozpláče se a obejme Jonase, který ji také obejme a k ústům si dá mikrofon. „To bude ode mě vše. Děkuji za rozhovor, paní Moorová.“ Udělá pauzu a poté řekne. „Jestliže chcete pomoci paní Moorové, můžete poslat peníze na účet, který běží pod Vaší obrazovkou. To je ode mě dnes vše. Jonas Hendrickson, Gold Pit TV.“ Záběr se opět přesune do studia, kde jsou usazeni moderátoři.
http://pixabay.com/static/uploads/photo/2014/02/28/23/45/colliery-north-star-277283_640.jpg
„Před necelou hodinou se v jednom z uzavřených dolů stala tragédie. Na místě je právě teď Jim Dalton.“ Obrazovka se rozpůlí. V jedné části je Jimmy, který šteluje své sluchátko v uchu a zdá se, že se k němu zatím nic nedoneslo. „Jak to tak vypadá, Jime?“ Reportér s pěti vteřinovým zpožděním zvedne hlavu a pevně stiskne mikrofon. Za ním jsou vidět záchranáři a také hasiči s policií. „Díky za slovo, Matte.“ Řekne vážně a dívá se do kamery. „Právě stojím u jednoho z uzavřených dolů, který se stal centrem všeho dění.“ Ustoupí trochu stranou, aby mohl kameraman točit i dění za ním, ale i tak zůstal v záběru. „Před padesáti minutami obdrželi hasiči nouzový telefonát. Pět středoškoláků se rozhodlo, že si udělá i přes zákaz menší procházku v tomto dole. Ani jeden však nepočítal s tím, že by se mohla důlní šachta zhroutit. Když se hasičům konečně podařilo dostat ke skupině dětí, tak už bylo moc pozdě. Z pěti teenagerů přežila pouze jediná dívka, která byla s těžkými zraněními převezena do nemocnice. Jedná se o tu samou dívku, která volala na tísňovou linku.“ Kamera opět zabere pouze Jimmyho, na jehož tváři není ani stopa po úsměvu či po pouhém nazdvihnutí koutků rtů. „Policisté díky dokladům, které u sebe děti měli, navštívili jejich rodiče, aby jim sdělili tuto smutnou zprávu. Dívka, která je hospitalizována v nemocnici, se po zlepšení zdravotního stavu bude muset podrobit policejnímu výslechu.“ Jim se nadechne a podívá se přímo do kamery. „Předávám slovo zpět do studia. Jim Dalton.“ Reportér zmizí z obrazovky a je tu opět pohled do studia na ne příliš veselé tváře moderátorů.
Dnešní události zakončí Matthew. „Dnešní vysílací relace opět dospěla ke svému konci. Více informací naleznete na našich webových stránkách.“ Nadechne se a otočí hlavu na slov kolegyni a poté zase na kameru. „Uvidíme se opět příští týden u Týdenních událostí. Příjemný večer a na shledanou!“ Řekne a lehce se pousměje stejně jako Helen. Oficiální konec oznámí znělka.

Napsat komentář