Novou komedii uvádí Hardy a Darby

Glosa: Novou komedii uvádí Hardy a Darby

http://themisterbaks.com/wp-content/uploads/2014/03/tumblr_n20syg8sX01ryd117o2_500.jpg
Komentář k nejdůležitějí události v poslednímu týdnu

Po 4 měsících, kdy vládne Henry Clarkson se zdá, že ve městě je vcelku klid. Po dvou měsících jeho vlády se zcela uklidnily události a bezpečnost ve městě se rapidně zvětšila. Na tom má zásluhu nejvíce Ben Watson, který se svou vizí jde za svým cílem velmi rychle a uváženě. Developerské projekty ve městě se nadále rozbíhají a nezastavěné parcely se pomalu zaplňují. Město se pomalu rozšiřuje a „Severní“ periferie, jinak nazvaná Průmyslová zóna se rozrůstá o další továrny. Ekonomika Gold Pitu je na nejvyšším stupni za posledních pár desítek let.
Jenže ani tyto úspěchy nejspíše nestačí. Nejvtipnější je na tom, že se k tomu ozval Michael Darby, bývalý primus, neúspěšný kandidát do voleb. Kritizoval snad vše, co se dalo. Ekonomika, bezpečnost, počasí… Tento člověk se nejspíše chtěl zviditelnit, protože dlouho o něm nebylo slyšet. Moc valné mínění po této kritice nezískal, naopak ztratil. Hlavně u intelektuálů. Jako správný prefektův pes se ozval Gordon Hardy. Ten, kterého najal Clarkson, když už bylo skoro jasné všem, že ho vyhodí z Downing st. 10, kvůli jeho chabým výkonům ke konci. Nedokázal už uřídit lidi pod ním, kteří byli o dost ambicióznější a dovedli se více přizpůsobit trendům současnosti. Nicméně, ozval se hned druhý den s tím, že všechno je v pořádku a omýlal snad všemi úspěchy, co se dosáhly. 50% vyšší bezpečnost? Vážně? Zase zas taková kriminalita dle statistik snad nikdy nebyla. Vodit za nos na povrchu je možná běžné ale u nás je pořád svobodnější tisk, než si všichni myslí… Navíc přišel s obviněním, že Darby uplácí. Nová kauza je tady.
Clarkson tomu dal korunku a chtěl, aby podal Hardy na Darbyho trestní oznámení. Co se nestalo, Darby byl rychlejší a podal trestní oznámení, kvůli pomluvě vůči jeho osobě na Hardyho, který vzápětí podal trestní oznámení na Darbyho, kvůli údajnému úplatkářství. No není to krásná komedie? Možná stačilo jenom trochu nechat v tomto případu více rozumu a nenechat se ovládat egem, ale jak víme. Naši páni politici to zkrátka neumějí…
Richard Dempsey

Napsat komentář