Sonea Lorne Amaimon

Přezdívka hráčkyTezia Raven
JménoSonea Lorne Amaimon
Věk33
Zaměstnání
mateřská dovolená (dříve učitelka, příležitostná modelka)
Místo pobytu
Gold Pit
Původpodzemí
Stavzasnoubená (snoubenec Cameron Sweets)
AvatarAshley Greene
Tmavě hnědé, občas ještě stále načervenalé lokny a výrazný hlas, to je první čeho si na Sonee všimnete. Pramínky vlasů se jí lehce kroutí, a v nadýchaných vlnách sklouzávají až do půlky zad. Není to tak dlouho, co se z červené barvy vrátila znovu ke své hnědé, proto jí ještě stále ve vlasech sem tam nějaký ten špatně obarvený pramínek ukáže. Často jí potkáte s rovnými vyžehlenými vlasy, protože jak se říká: Kdo má vlnité, chce rovné, kdo má rovné, chce vlnité, není však, ale žádnou zvláštností jí potkat i s hodně vlnitými vlasy, které má schválně dokulmované. Na vlasech si Sonea zakládá. Její tvář je oválného tvaru, s výraznou bradou a lícními kostmi, což jí dodává na zvláštním tajemném vzezření. Nos má zcela obyčejný, jako většina lidí, to se však nedá říct o jejích rtech. Jsou plné a zvláštně zabarvené. Nepotřebuje absolutně nijak dobarvovat jejich povrch, přírodně je má načervenalé. Soneiny oči jsou zvláštní směsí šedivé, modré a lehce zelené. Z rodiny mají tyto oči jen tři osoby, jinak rodově příbuzní mají modré nebo šedivé. Jejich tvar by se dal lehce popsat jako kočičí očka nebo kapka. Nevýhodou jsou ale její řasy… Nevýrazné a krátké, tudíž musí používat řasenku, aby jí aspoň nějak vynikly.
Soneina postava je také zcela obyčejná. Hubené, pěkně tvarované tělo, s těmi nejnormálnějšími mírami. Ňadra nemá výrazné, ale zase není „plochá jak letištní dráha“, ramena nemá široké, ale ani není záprdek. Jako modelku by jí ale asi nevzali. Je středně vysoká, stále si může dovolit podpatky, které nosí hlavně k šatům a riflím do její nově získané práce. Jediným plusem celé její normální postavy jsou její dlouhé nohy.
Nejčastějším stylem oblečení, který máte možnost na Sonee vidět, je nikterak výrazný, rifle, trička, halenky, sukně… Ale spíše elegantní. Miluje vysoké podpatky, ale bez platformy, miluje vyzývavé šaty, vyzývavé oblečení. Jedinou její vážní a zvláštností v oblékání jsou korsety. Není nic divného, pokud jí potkáte v černých upnutých riflích a nějakém zajímavém korsetu někdy s košilí, jindy pouze se sáčkem.

Chcete poznat člověka, který sám ze sebe klidně udělá šaška a je opravdu „splachovací“? Máte tu možnost. Sonea miluje zábavu a snaží se jí jakkoliv rozpoutat. Většinou se jí to však v kolektivu přátel povede díky ní samotné. Směsice černého humoru s malým měřítkem rýpavosti je to zaříkávadlo. Pokud je potřeba osvěžit ponurou místnost je to její velkou výzvou.
Naopak, ať už je Sonea jakkoliv schopná rozproudit zábavu u ní samotné se objevují chvíle, kdy si potřebuje zalíst do kouta a začít brečet nad životem. A to většinou ve chvílích největšího stresu, který v sobě dusí a nedává znát. Nerada projevuje jakékoliv jiné emoce než smích a radost před ostatními lidmi. Myslí si, že je to něco zahambujícího, kvůli čemu jí ostatní lidé odsoudí. Lidi, kteří to dokážou však obdivuje.
Nenávidí pomluvy. Pokud před ní začnete pomlouvat jí známou osobu, jste pro ni mrtvý, nebo se s vámi do krve pohádá. Ve společnosti se řídí heslem: „Jak já k tobě, tak ty ke mně.“ a její plnění očekává od všech svých známých. Avšak, jak už bylo zmíněno, pokud se s kýmkoliv pohádá, netrvá její naštvání a uražení déle než jeden den. Pokud má pro ní ta osoba nějaký význam, citový význam, pokusí se napravit všechny chyby, které se udály a díky kterým vznikla ta hádka. Občas si na sebe bere až moc věcí, které nezvládá a naprosto se zhroutí.
Umí však skvěle naslouchat. To je jednou její dobrou vlastností, které se zřejmě nikdy nezbaví. Možná díky tomu se také vždy chtěla stát učitelkou. Uměla lidem radit, byl to její sen.
Když už jsme tedy vyjmenovali dobré vlastnosti, co nějakou špatnou. Neumí přijmout kritiku. Na venek se s ní smíří, zavtipkuje, v duchu se však propadne na hluboké dno, které odhalí až na místě, kde je sama. Je silně tvrdohlavá, pokud si něco umane, dostane to, jakýmkoliv způsobem.
Po převratu i hodně úskostlivá, co se týká svých blízkých. Sama už se s tou skutečností jakž takž vyrovnala, ale pár měsíců s ní bylo opravdu krušných. Nyní je však zcela šťastná a pečlivě se připravuje na nadcházející roli matky.

Francie je krásná země. A právě z ní pochází rodina Amaimon. Do podzemí se dostali jako jedna z prvních rodin, díky zařizování potravního průmyslu. Na povrchu je rodina vyhlášená svými konzervovanými pokrmy, od ananasu, přes boršť, až po zázvor… Naprosto vše, co se dá konzervovat prošlo jejich rukama, tedy jejich pracovníků. Díky tomu se dostali i do podzemí, kde začali vyrábět nejen konzervované jídlo, ale také rychlovky a pokrmy ze sáčku, kam stačí přidat voda. A opravdu se jim začalo dařit.
Sael Algus Amaimon, otec Soney, si vzal před nějakou dobou o dvanáct let mladší tehdy ještě slečnu Theres Zoe Couretty, která byla v jeho firmě i jeho sekretářkou. To však nebránilo jejich lásce a z jejich krásného manželství se na svět koukli dvě děti. Starší Kieran Samuel a o šest let mladší naše malá Sonea. Jejich dětství bylo téměř ukázkové. Milující rodiče, dostali vše, na co ukázali, rozmazlování… I proto snad Sonea v pubertě dopadla tak jak dopadla. Od dvanácti utíkala oknem na různé zábavy, akce, párty… Za kamarády, hlavně za kluky. Její první intimní zkušenosti přišly docela předčasně, ve čtrnácti letech a to se s ní táhlo i nadále. Byla to TA Sonea, ta, která provokovala, nevázala se, snažila se vyčuhovat z davu. To se jí však stalo osudným, v pouhých sedmnácti letech musela jít na potrat, kdy si v pláči řekla, že se vše musí změnit. Odstěhovala se od rodiny, začala naprosto nový život, přestoupila i na jinou střední školu, nakonec vystudovala pedagogickou vysokou školu se zaměřením Občanská výchova. Začala se věnovat právu a sociologii, i tak na tyto věci ve svém soukromém životě zapomíná. Zklidnila se, začala nově… A teď je to znovu TA Sonea, ovšem v lepším měřítku.
Začala úplně od znova. Jedním důležitým bodem jejího života bylo, když se potkala se svým nynějším přítelem Cameronem Sweetsem. I když je ve vztahu ona ta starší, výborně si rozumí. Byli zde i nějaké problémy, než se skutečně dali dohromady, ale zatím to vše je překonáno. Při převratu patřila do Tajného spolku a účastnila se i obsazení prefektury, které na ní zanechalo pár škrábanců. První a asi nejdůležitější pro ní bylo postřelení jejího přítele, který ji tím naprosto vyděsil. Díky tomu byla i dost úskostlivá, co se jeho a dalších blízkých týče. Nyní už to nějak překonala, s dobrým vědomím toho, že městu pomohla nejvíc, jak mohla. Pomohla mu do svobody. Ale ukázalo se, že vždy tu bude někdo, kdo izolované město bude chtít ještě víc odstrčit od světa.
Po jedné události, při které zranili velice vážně Camerona, potratila dítě, které spolu čekali po vydařené dovolené na Novém Zélandě a v Austrálii. Překonávala to dost těžce, protože její šance na to, že povije Cameronovi další potomky, se rapidně snížila. Díky tomu se i její nyní už snoubenec dozvěděl i o tom, co se stalo v jejích šestnácti letech. Proto mezi nimi už nestojí nic víc, než oni sami. O Vánocích roku 2093 jí v rodinné vile Amaimonů požádal Cameron o ruku za účasti celé její rodiny. Zdá se, že i ten den počali svého dalšího potomka, tedy dva potomky. To co se zdá nemožné se stalo skutečností a tak teď nosí Sonea pod srdcem dva malé Sweetse, oba dva se na ně jistě těší. Už snad pro tohle se rozhodli přestěhovat na povrch. Nechtěli vychovávat děti ve městě, které by bylo pod neustálým stínem strachu. Cameron přijal nabídku v BBC a tak se přestěhovali do Londýna v Anglii do malého rodinného domku asi 10 minut pěší chůze od Kahardových, což Sonee taky vyhovovalo, jelikož se Lea stala jednou z jejích blízkých kamarádek. Už co se dozvěděla o začátku svého těhotenství, tak přestala pracovat a raději se držela doma, nebo v klidném prostředí, jelikož je její těhotenství značně rizikové. Proto se i v Londýně stala domácí učitelkou pro dvě rodiny.
Nyní po porodu dvojčátek Adelyn a Mathiase Sweetsových je šťastnou maminkou, jelikož na ty dva malé provokovače není sama. Cameron jí s výchovou také pomáhá, oba dva své potomky miluje, ale i tak si Sonea občas myslí, že nevychovává dvě děti, ale tři.
Její broučci mají teď rok a ona se s Cameronem vrátila zpátky do Gold Pitu. Uvidíme, co za překvapení je tam čeká tentokrát.

Napsat komentář