Nová dějová linka

Je čas rekapitulace a také pořádně rozebrat to, co by se mělo udát v následujícím roce v Gold Pitu…

Poslední dobou se v Gold Pitu stalo mnoho věcí, které jste zažili Vy, hráči, na vlastní kůži pomocí Vašich postav v tomto „malém“ podzemním městě. Asi je čas trochu na kratší rekapitulaci. Před nedávnou dobou byl „zabit“ regulérně zvolený prefekt, jistý Henry Clarkson, který ale zázrakem oživl a zase tu je mezi námi, avšak žije na povrchu. Poté byla zvolena do čela města jistá Danielle Killiene, díky které se vyhlásily nové volby a dostali se do rady Matthew Anderson, Anthony May a jistý Ben Watson. Tato trojice velmi destabilizovala Gold Pit a prosazovala (či prosazuje) podivné zákony, které se přibližovaly k dřívějším náladám v Gold Pitu před květnem 2091, kdy obyvatelé Gold Pitu nemohli na povrch, nesměli říct nic křivého a vůbec si museli dávat veliký pozor na sebe. Kvůli této situaci jistí dva muži, kteří obnovili Tajný spolek (viz. reálie) uspořádali Meeting in café V2 a všichni účastníci se domluvili na obrovském protestu u Prefektury, aby dali najevo svůj nesouhlas. Jenže nesouhlas se přenesl do něčeho, čemu se mohlo říct veliký masakr. Na poslední akci, která se konala v pátek se stalo mnoho věcí, které Vy už jistě víte.
Aby se uvedlo na pravou míru. V 2. dějové lince bylo plánované, že Gold Pit bude naprosto svobodným městem a obyvatelé budou mít výběr ze všech prostředků, co mají normální obyvatelé na povrchu. Řekněme si narovinu, že to byla taková malá iluze, jelikož Gold Pit, jako město v podzemí, bude mít vždy horší přístup ke všemu, co je na povrchu a je závislejší na dopravě, která je, dá se říci, mizerná. Už náznaky od nás, že ve volbách například budou jenom 4 kandidáti na 3 místa, dalo vědět, že i tak v Gold Pitu obyvatelé neměli moc voleb a většinou byli tlačeni do nějakých věcí, o kterých ani sami nevěděli. Viz. zvolení Watsona a Maye. Oproti 1. dějové lince to byl ale obrovský pokrok, lidé si mohli dělat co chtěli, mohli svobodně cestovat (a prozatím ještě mohou) a média se mohla pouštět do kteréhokoliv člověka v Gold Pitu, naprosto bez cenzury. Postavy ale měly v jistých mezích dost velikou volnost oproti 1. dějové lince, což doufáme, že se Vám o dost lépe hrálo a na akcích jste i mohli pustit více průchodům emocí. Ale je to jenom přeci hra :))
Na akcích jsme nechtěli být moc tvrdí a na začátku jsme dávali spíše akce, které byly bez vypravěče nebo akce s vypravěčem, kde se skoro nic nedělo a posunulo děj. Chtěli jsme zkusit také jiné akce, kde vypravěč netlačí vůbec na postavy a nechává je trochu se „nadechnout“. Poslední dobou jsme ale trochu „přitvrdili“ a na akcích se stalo mnoho událostí. Děj si to vyžadoval, aby šel až na 3. dějovou linii, která bude snad napínavější než ta 2. Chtěli jsme zkusit ve 2. dějové lince tak trochu přimísit druh „městského“ RPG, které je o vztazích ale prostě to nezafungovalo a musíme uznat, že to prostě ani neumíme v tomto směru udržet RPG, aby bylo pouze o vztazích mezi některými lidmi a ve městě se skoro nic nedělo. Doufáme, že máte i podobný názor na věc a přejete si, aby to hraní Vás bavilo a byly i tak trochu neočekávané zvraty v životě Vašich postav. O tom to je, abyste na našem RPG zažily některé pocity, které Vám ale nepřejeme zažít na vlastní kůži…
A teď k novým organizačním pořádkům ve městě. Jak jste pochopili, moci se ujal krutý diktátor Ben Watson, který má jako svou pravou ruku Anthonyho Maye. Ptáte se, jak k tomu došlo? Víte jistě, že Ben Watson byl jeden z potomků lidí v podzemí a k tomu jeho rodina měla vazby na lidi ze starých pořádků (primusové – viz. reálie z 1. dějové linie, kterou jistě najdete…). Velmi se jimi inspirovala pomalu si vydláždil cestu k moci tím, že se spřátelil s Patrickem Rossem, který ho poté povolal zpátky do města. Jako člověk, který měl pod palcem celou Policii, tedy jedinou silovou jednotku v Gold Pitu, si mohl nastavit systém, který se mu bude pomalu hodit. Začal také spolupracovat s jistým Thomasem Blackem (viz. 1. a 2. dějová linie), kterého teď dosadil do Rady města a odprostil od všech obvinění, které nasbíral. Nevypadá to moc na růžové období v Gold Pitu, že? 🙂 Třeba to ale mohlo být všechno jinak…
Obyvatelé Gold Pitu jsou teď na rozcestí. Ví, že situace se eskaluje a mají dvě možnosti. Mohou tu zůstat v Gold Pitu nebo také utéct z Gold Pitu, dokud mohou a neuzavřou se hraniční přechody jednou provždy (to už záleží podle nálad Watsona a spol.) Ti, kteří se rozhodnou utéci z Gold Pitu by si měli vzít všechny věci pryč a nejlépe i svůj majetek, který je nemovitý. Poté ale by měli mít svou vlasteneckou povinnost a pomáhat Gold Pitu zvenčí. Zatím se znovu otevírá jistý výše zmíněný Tajný spolek, který sídlí v Londýně a vede jej Henry Clarkson s Gordonem Hardym. Nejlepší destinace bude nejspíše Velká Británie, jelikož systém je podobný tomu, který byl před invazí. Mezitím, než se zavřou hraniční přechody pro obyvatele Gold Pitu (pro cizince bude pořád dostupné cestování do Gold Pitu, kvůli turismu) se mohou pohybovat volně z podzemí na povrch ale je to s mírným rizikem.
Teď k Vám hráčům, jsme velmi rádi, že jste to s námi vydrželi už nějakou dobu (zvláště ti, kteří jsou tu s námi od začátku). Velmi si toho vážíme. Doufáme, že to potrvá dále a také přibudou noví hráči na našem RPG. Jenom chceme upozornit, že pouze komunikace na Facebooku je velmi riziková pro Underground, jelikož může budit dojem, že naše RPG nemá žádné aktivní hráče nebo se noví hráči těžko dostanou do kolektivu stálých hráčů, což je i potvrzené předem. Novým hráčům doporučujeme, aby si založili tedy i profil na FB pro své postavy ale není to nutné, nechceme do toho nutit, jelikož je to velmi nepohodlné. Chceme, aby stálí hráči začali více používat také non rpg chat, který tu máme založený. Budeme hledat lepší alternativu místo blueboardu ale prozatím se nenašla. Ti, kteří si už utvořili FB profil své postavy žádáme, aby se připojili do skupiny https://www.facebook.com/groups/lifeunderground/ pro lepší správu.
Profily svých postav si budete moci trochu přepsat, spíše dopsat některé věci do historie. Hlavní bude, abyste si zachovali charakter postavy a vzhled můžete měnit po domluvě s adminy (Huy, Tess) přes e-mail nebo tady na chatu. Chceme také, abyste se rozhodli, kde zůstane Vaše postava, jestli v Gold Pitu nebo se odstěhuje pryč (omezené destinacemi – Londýn, Paříž, Praha, New York, Moskva a okolí těchto měst do 20 km). Navyšujeme, kvůli novému systému také možnost mít 4 postavy na našem RPG, což chceme vyjít vstříc všem hráčům, kteří chtějí mít například 2 postavy v GP a 2 na povrchu.
Limit na dopsání profilů je do 05. dubna 2015!
Znamená to při zájmu na dopsání profilu (historie) pro novou dějovou linku a určení místa bydliště. Postavy, které jsou staré týden či dvě mají automaticky určeno místo bydliště v Gold Pitu. Postavy, které neurčí místo bydliště do 05. dubna budou automaticky v Gold Pitu.
Budeme rádi i za případnou pomoc s články, které jsou docela náročné na psaní. Jestliže máte nápad, stačí se nám ozvat například na e-mail a jestli se nám bude hodit do dějové linie, tak to schválíme 🙂
Další akce bude brzy, už v dubnu. S letopočtem nebudeme hýbat jako při přechodu před rokem. Jenom můžete nejspíše očekávat mnoho článků, které budou stát zato, abyste je četli, protože budou důležité pro Vaše postavy. Nezapomínejte, že média v Gold Pitu ovlivňují život Vašich postav a jsou velmi důležitou až nosnou částí našeho RPG.
Budeme rádi, když nám zachováte přízeň a dáte nám opět plnou důvěru tím, že budete nadále našimi hráči 🙂
Life Underground RPG

Napsat komentář