Erwin Uriel Kahard

Přezdívka hráčkyTezia Raven
JménoErwin Uriel Kahard
Věk28
Zaměstnánímoderátor talkshow na stanici BBC
Místo pobytuLondýn, Velká Británie
Původpodzemí
Stavženatý (Leanne C. Kahard)
AvatarBård Ylvisåker
Křišťálově čisté modré oči s jemnou příměsí šedi jsou Erwinovým charakteristickým rysem. Možná větší důraz budete klást na jeho špinavě blond vlasy, které v kombinaci s očima z něj dělají opravdu pravého blonďáka. I když podle popisu jeho oči vypadají chladně, není to tak. Hraje v nich vždy malý plamínek rošťáctví, které má prostě Erwin v krvi. Blond vlasy si nechává v polodlouhém stavu, nenechává si je stříhat. Za prvé mu krátké vlasy nesluší a za druhé, jemu to tak vyhovuje. Mimoto, jsou to jeho vlasy, může si je nechat dlouhé jak chce, přece. Jeho obličej by nešel popsat jako typicky mužný, ale ani typicky dívčí… Výraznou bradu a úzké rty mu vynahrazuje pobavený úsměv, který se nejčastěji na jeho obličeji objeví.
Pokud bychom měli zavést pohled na jeho postavu, tak žádné tintítko to není. Svědomitě na sobě pracuje a navečer, nebo po ránu chodívá běhat. Díky tomu má docela sportovní postavu, dobrých sto devadesát centimetrů vysokou. Za povšimnutí ovšem stojí jeho ruce. Krásně tvarované dlouhé prsty a vypracované svaly. Zase si ho ale nepředstavujte jako vzpěrače, to ne. Má jen prostě dobrou postavu. Hodně dobrou. Ve studiu nosí Erwin oblek, přece jen, nějak vypadat musí. Na outdoorovém natáčení i venku ho však častěji potkáte v prostý riflích a košili, nebo v saku. Povětšinou zachovává však obuv, nosívá polobotky, opravdu jen zřídka ho potkáte v něčem jiném. Pokud tedy zrovna neběhá.

Jeho hlavní povahová část je věčný optimismus. Bohužel není flegmatik, velice rychle vás vyhodí ze dveří, pokud ho něčím naštvete, nebo se sebere a odejde. Bez jediného slova. Jakmile se takhle rozohní, raději ho nechte chvíli uklidnit, za chvíli se vám znovu vrátí to optimistické sluníčko. Díky televizi si zvykl, i na přetvářku, takže je možné ho často potkat s úsměvem, bohužel uvnitř jeho těla úsměv nebude a ani konverzace s ním příjemná není v této chvíli.
Pokud jste pro něj neznámá osoba a neví, jestli vám může věřit, žádné osobní věci z něj nedostanete, a pokud jo, nikdy nebudete mít možnost přesvědčit se, zda jsou pravdivé nebo ne. Po tom, jakým peklem si prošel před revolucí v Gold Pitu, tak se v zásadě svěřuje jen svým nejbližším, což je jeho žena, a pár přátel okolo.
Už z dob převratu se zařekl a hodlá lidem říkat pravdu. Když uviděl, jak s nimi primusové vláčeli a jak je nechávali radši v nevědomí, uvědomil si, že lhát opravdu není dobré.
Umí být ale i docela tvrdý a to hlavně, pokud se jedná o jeho rodinu. O jeho ženu nebo jeho dceru. Nesnese proti nim řečeného nepravdivého křivého slova, pro ně dvě by udělal vše, co by jim na očích viděl. Jeden by řekl, že je podpantoflák. A to on je, spokojený, šťastný podpantoflák schopný pro svou rodinu udělat cokoliv.
Dětství neměl nijak výjimečné. Narodil se 9. 7. 2064 Seleně a Jamesovi Kahardovým po dvou letech svazku a zůstal jedináčkem. Jako malé dítě byl hodně rozmazlený, a možná mu to zůstalo ještě do teď. Jeho rodina nebyla a není nijak zásadně potřebná pro chod Gold Pitu, jsou to obyčejní řadoví pracovníci. Erwin vychodil základní školu, i střední s obstojnými známkami. Jako každé dítě v jeho věku provedl pár blbostí, jako bylo přenocování daleko za městem, kam vlastně neměl nikdo chodit, prolezl každou možnou škvíru, dokonce měl s kamarády prochozenou i kanalizaci. Byl hodně neukočírovatelný. To se změnilo až na střední škole, zde už nelezl do temných chodeb kanalizace, ale vyrážel s přáteli často za zábavou. Mohl si to dovolit, přes týden po škole si vydělával roznášením letáků, které mu vždy aspoň něco do peněženky hodilo, když jeho rodiče zrovna neměli a že to bylo často. V posledním ročníku střední školy se však stal zlom.
S kamarády si vyrazil zkusit štěstí na konkurz do jedné z místních show a tam si ho všiml jeden režisér. Dosadil ho do pár reklam na všelijaké zboží, než se doopravdy vyklubal jeho smysl pro humor. Dal se dohromady se svým přítelem Ronaldem a začali natáčet videa, která následně odesílali na intranet. Po pár letech si dokonce založili i společnou talkshow, která právě v těchto chvílích chodí na hlavní vysílací stanici v podvečerním čase. Je známá svými žertíky na okolí i vtipnými rozhovory s důležitými osobnostmi z města. Většina známějších lidí se jim nevyhne. Okolí už ho mohlo často i vidět jak natáčí venku mezi lidmi velice komické scénky, skoro až dětinské, většinou to má však větší logiku, než si druzí myslí.
Na podzim roku 2090 se mu do rukou dostali utajené papíry, skoro jako první začal šťourat do vedení města a zabývat se otázkou, díky které se vyvinula revoluce Gold Pitu. Neobešlo se to bez reakce od vedení, ale s tím se dalo počítat. Když se Ronald před revolucí ztratil, odvezli ho na povrch. On sám se už vrátit nechtěl, jeho přítelkyně se za ním přestěhovala a tak bylo na televizi, zda Henrymu Clarksonovi dá za úkol vymyslet pro Erwina novou talkshow. Nakonec se podařilo a od podzimu 2091 vystupuje v televizi se svým přítelem Cameronem Sweetsem v talkshow, co nese jejich jména. Na revoluci se podílel přímo. Byl členem tajného spolku a v televizi ve své dřívejší Rowin’s talkshow s Ronaldem i s Thomasem rozebíral stav společnosti. Nejen v televizi se v tomto tématu však „šťoural“ a to mělo i své následky. 9.5.2091 byl přímo přítomný spolu s dalšími při osvobození prefektury.
Se svou ženou se seznámil také na podzim roku 2090, vážnější jejich přátelství začalo být až po goldpitském plese. Nakonec se z toho vyvinul silný vztah i se stejně silnými pocity a po svatbě, která proběhla 31. 5. 2091, přišlo další pro Erwina důležité datum, 18.12.2091, kdy se jemu a jeho ženě Leanne Kahard narodila dcera jménem Trisha. Zdá se, že je tu všechno v pořádku a po převratu si žijí svým obvyklým životem. Kdo ví, jestli to tak vůbec je.
Na jaře roku 2093 se musel rozhodnout mezi svou věrností k městu Gold Pit a povinností k lidem zde žijícími pod novou nadvládou, nebo ochranou své rodiny. I když to zní sobecky, rozhodl se pro svou rodinu. Prodal dvoupatrový byt, ve kterém s Leou bydleli i se vším vybavením až na osobní věci, jako je třeba piáno jeho ženy, knihy v knihovně nebo jiné citově hodnotné věci a přestěhoval se s rodinou do domku na předměstí Londýna, kde přijal spolu s Cameronem už dlouho probíranou nabídku práce v BBC. Sám začal znovu vystupovat s Ronaldem a Cameron se ukázal jako velice dobrý scénarista. Blízká se snad na lepší časy.

Napsat komentář