Deník Gold Pitu – Překvapující průběh slavnosti

。。。
Jako každý rok se v Gold Pitu konala Podzimní slavnost. Začátek slavnosti probíhal poklidně svým tempem. Dopoledne se na náměstí začínal tvořit dav lidí, který se nerozpustil pěkně dlouho. Nálada byla nad míru očekávání. Pořadatelé byli s průběhem akce opravdu spokojeni a jejich těžké břemeno, pomalu začalo opadat. I vystoupení, která byla naplánovaná se nijak nezdržovala. Prostě vše mělo hladký průběh.
Večer se vytratily rodiny s malými dětmi, které byly unavené po celodenním běhání, pojídáním velkého množství sladkostí a zúčastnění v soutěžích. Do středu města, se začala scházet omladina, která se tu chystala pěkně popít a pobavit se. Možná, že právě sem přišli se svými letními láskami, ale to můžeme jenom spekulovat.
Po pár hodinách na pódium vystoupili dobře známí primusové – Amber Reed a Patrick Ross, aby přednesli letošní proslov. Nedá se říct, že by to byl nějaký srdcervoucí proslov. U nás v redakci jsme se shodli, že to byl proslov, který měl potěšit posluchače a přesvědčit ho o tom, že je vše v našem malém městečku v pořádku. Proslov se minul účelem.
Pár chvil po přípitku se náměstím začal šířit rozruch v řadách policistů. I když se policejní prezidentka – Anna Miles, snažila situaci všemožnými způsoby uklidnit, nepodařilo se. Celým městem se nesly zvuky sirén, které už nám všem napovídaly, že se děje něco špatného. Obyvatelé se začali otáčet a shánět se po tom, co se děje. Vše jim bylo prozrazeno. Stačilo se jen pozorně dívat.
V jedné z budov, kde jsou ukryté důležité dokumenty, se pohybovali dva lupiči – muž a žena. Vybrali si opravdu pravý čas, kdy se dostat dovnitř. Vše měli dobře naplánované. Avšak ochrana našeho města na tom není tak špatně a ochranka zaregistrovala pohyb. Nezbývalo jim nic jiného, než vyskočit z okna s tím, co stihli pobrat. Jejich taktika úprku byla efektivní, avšak nebyla zas tak šetrná. Nemálo lidí přišlo k úrazu. Za pomocí petard a slzných sprejů se dostali pryč z dohledu stráží a tak zatím zůstali nepotrestáni za svůj čin.
Něco po nich však přece jenom zůstalo. Žena ztratila celou svou tašku. Po jistém prohledání jejího obsahu se však nenašlo nic, co by nám mohlo napovědět, za jakým účelem se vydali loupit. Muž byl opatrnější, ale přece se z jeho batohu uvolnilo pár listů. Nevíme, v jakých rukách teď jsou a co se na nich ukrývá. Podílí se jejich nálezci s námi o jejich obsah, nebo to ututlají jen sami pro sebe? Tímto váš vyzýváme, pokud máte nějaké informace, které byste nám mohli poskytnout pro informovanost ostatních obyvatel, nebojte se s námi o ně podělit.
Na náměstí po tomto incidentu nastal úplný chaos. Lidé, kteří byli vyděšení, překvapení a poranění se dali na úprk před dalším možným útokem. Co si budeme nalhávat. Došlo i k velkým škodám na majetku. Nejeden stánek byl zbořen nešikovností a neohrabaností lidí. Berme ale v úvahu, že většina z nich za to opravdu nemohla. Panika panovala i nadále. Nepřidal tomu ani vrcholný ohňostroj, který se rozzářil na obloze těsně po tom všem. Nikdo si tak nevychutnal klidný pohled na zářivé barvy, které byly zajisté překrásné.
Jak bychom tedy měli zhodnotit Podzimní slavnost? Chaos, zmatek, panika. Víme, že vinu nesou ti dva. Je nám líto všech lidí, kteří se na slavnost těšili a pak skončili takhle.
Doufáme, že se podobný průběh nebude opakovat.
S přáním krásného dne, Redakce.

Jak už jste se v předešlém článku dozvěděli, opravdu se uvolnilo pár listů z batohu pachatele. Jejich šťastnými (pokud tomu tak můžeme říkat) nálezci jsou Themis Torrens a Erwin Uriel Kahard. Na papíru, který našla Themis je mapa celého světa. Ne toho našeho, ale toho, který se skrývá nad námi. Na papíře, který má Erwin je nákres celý Sluneční soustavy s nějakými popiskami ve zkratkách. Jen málo lidí by rozluštilo jejich význam. Erwin může jenom hádat, co všechno tohle znamená. Je jen na nich, jestli se podělí o tyto informace s veřejností, nebo jenom s některými z jejich blízkých.
Nezapomeňte, že pokud Vám některý z nich neřekne obsah listů, Vaše postavy se o tom nedoví.
Doufáme, že se Vám akce líbila. Omlouváme se za počáteční neshody a zmatek. Pro příště zvolíme jinou strategii, aby vše bylo jednodušší. Děkujeme za velkou účast a těšíme se na příště!
Hezký zbytek dne.

Napsat komentář