Deník Gold Pitu – Zdá se Vám to jako pohádka?

Většina lidí od nás z redakce, jako všichni ostatní obyvetelé našeho městečka, si nenechala ujít každoroční akci, která se pyšní názvem „Pohádkové město“. Můžeme však říci, že to, co se stalo při večerním programu, byla pohádka?
Odpolední program pro děti probíhal jako každoročně v klidu. Kdo by chtěl ubližovat nebohým děťátkám? K vidění zde byli různí princové, ježibaby, princezny, černokněžníci, čerti, víly a všechny různé nadpřirozené postavy. Musím zdůraznit, že výběr činností pro děti byl opravdu působivý a pořadatelům se povedl. K poslechu hrály dětské písničky, které si pobrukávali i dopsělí, kteří dohlíželi na své malé ratolesti. Prostě skvělá rodinná idylka. Bylo zajištěné i občersvtení, takže se všechno obešlo bez jakých koliv prolémů.
To se však nedá říct o večerním programu. Kdo z dospělých by byl čekal, že na ně pořadatelé připraví takovéhle zážitky? Dle mého názoru asi nikdo. Nikdo ze zúčastněných neodešel bez jediného škrábance. Ať už se na zraněních podílel černý rytíř, smečka vlků, střelec, podivný jezdec s kočárem, lidožroutský mužík, lesní divoženky nebo i nevinná holčička, každý si odnesl následky. A buďme upřímní, některé se neobešli bez péče v nemocnici. Kdo vyvázl bez jediné modřinky či škrábance se může považovat za šťastného člověka.
Čím těho chtěli primusové dosáhnout? Je to snad kvůli tomu, aby nám ukázali, že oni tady mají tu moc, která všem vládne. Že oni ovládají naše životy? Naší situaci? Podívejme se na to ale z jiného pohledu. Víme, že primusové plánují akce, ale nejsou však jejími organizátory. Nesmíme na ně svalovat všechnu vinu. Za celým program a všemi „pohádkový postavami“ stojí organizátoři. A kdo že jsou ti organizátoři? To se asi jen tak lehce nedozvíme. Všechny nadávky a stížnosti směřují na primuse, ale zamyslel se někdo nad tím, že to tak být nemusí?
Popřemýšlejte nad Vaším úsudkem a zkuste také na něco přijít.
Příjemné počtení Vám za redakci přeje S.M.

Napsat komentář