Vyjádření Michaela Darbyho

Po mnoha urgencích ze strany tisku a obyvatelů jsem se rozhodl vyjádřit k současné situaci v našem měste, tedy Gold Pitu.

Za prvé Vám chci sdělit, že mě velice mrzí, že v posledních měsícech se stalo tolik nepředvídatelných věcí, které mě nenapadly ani v mých nejtemnějších snech. Velice mě mrzí zmizení mého synovce Patricka a jeho přítelkyně Amber, se kterými se velmi dobře spolupracovalo. Slibuji, že pověřím Annu Miles na ještě důslednějšímu vyšetřování tohoto případu, který je i v mých osobních zájmech. Doufám, že i tedy všech obyvatel.
Na smrti Estebanových se zatím velmi intenzivně vyšetřuje a zdá se, že se už dospívá ke zdárnému konci, o kterém Vás budeme ještě informovat prostřednictvím tiskových konferencí, které se budou pořádat pod hlavičkou Policejního prezidia.
Velmi mě mrzí, že Raymond Walker, tedy můj věrný spolupracovník, je neustále hospitalizován v nemocnici a s jeho rekonvalescencí to prozatím, mohu-li prozradit, nevypadá vůbec růžově. Ale není na pořadu dne nábor nových primusů do funkce.
Chci Vás ujistit, že dělám se svým týmem vše na tom, aby se rozvíjela ekonomika Gold Pitu opět správným směrem a naše město prosperovalo ale potřebuji od Vás také větší morálku k práci a klid k práci. Víme, že musíme k tomu utvořit také podmínky, abyste mohli pracovat v klidu a my se snažíme. Podařilo se nám po mém nástupu snížit opět zvyšovanou kriminalitu, která nás všechny trápí. Nasadili jsme více hlídek do ulic, verbujeme do služby více strážníků a chceme i Vás do našich služeb, vy kteří máte zájem o to, aby se zlepšila bezpečnost v našich ulicích!
Nadále trvám na tom, že v tomto městě funguje svoboda slova, tedy tisk může psát co chce, v televizi se může vysílat o čemkoliv, klidně i kritika prefektury. Vím, že nejsme nikdo dokonalí a i my si zasloužíme kritiku za poslední měsíce ale musíte nás trochu pochopit. První měsíce ve funkci jsou nejtěžší a než se naladíte se všemi na stejnou notu, trvá to trochu déle.
Jinak dobrá zpráva pro všechny je ta, že prefektura se znovu otevírá a tedy se mohou opět konat svatby na naší prefektuře. Omlouváme se všem párům, kteří museli být do svazku manželského uvedeni ve vedlejší budově.
Tím, že se otevírá opět prefektura pro veřejnost, s dotazy na město se můžete obrátit na našeho tiskového mluvčího. Bohužel jsem zahrnován prací a nemohu Vám jej zodpovědět osobně.
Jestliže někdo z Vás má dotaz na to, proč jsem se nevyjádřil k současné situaci dřív, má to pouze prozaický důvod. Pracoval jsem na tom, aby se zlepšily některé věci v našem městě. Myslím si, že výsledky moji práce mají větší efekt než moje deklarované sliby.
Michael Darby

Napsat komentář