Sport v Gold Pitu

Vzhledem k tomu, že se před rokem a něco v Gold Pitu otevřely hranice s povrchem, znamenalo to i příchod nových sportů do Gold Pitu, které obyvatelé nikdy neznali, či nikdy nepřemýšleli o tom, že by jej dělali vrcholně.
Zde je výčet některých sportů, které přišly do Gold Pitu, či sporty které dokonce už uživí i sportovce, kteří jej provozují na vrcholné úrovni.

Fotbal

Ano, sport, o kterém by nikdo při vzniknu snad ani nepomyslel na to, že by mohl jednou vydělávat hráčům stovky tisíc liber za týden. Tento sport je tu s námi 19 století a až v posledních dvou se staly komerčním sportem vydělávající veliké částky díky miliardám diváků.
Jakmile se otevřely hranice, začaly sem jezdit legendy fotbalu typu Lionel Messi či Christiano Ronaldo, kteří bývali před lety velmi úspěšnými fotbalisty na této planetě, šířit popularitu mezi Gold Pitskými obyvateli, kteří znali ledatak fotbálek na dvorku v obytné zóně či derby mezi Ďábly a Indiány. Z kostry těchto týmů vznikly ve městě 2 profesionální fotbalové týmy, které hrají na povrchu Africkou ligu. Samozřejmě se zde postavil víceúčelový stadion, o které se dělí tyto dvě týmy. Většina hráčů v těchto dvou týmech jsou z Brazílie či Číny. V tomto sportu se tedy nedá očekávat nějaký reprezentační úspěch v dalších blízkých letech.

Hokej

Sport, který prý vznikl v Kanadě, země javorového sirupu. Sport populární zejména v USA, Kanadě a většině států v Evropě. Tento sport je poměrně mladý, oproti fotbalu, jeho vznik se datuje kolem 18. století. Hokejovou velmocí je Kanada, Rusko a Česká republika.
Tento sport byl v Gold Pitu velmi populární pro bohatší vrstvy mládeže už před otevřením hranic. Po převratu vznikl profesionální hokejový tým sestavený výhradně z Gold Pitských hráčů. Pro příští ročník jsou přihlášení do ruské hokejové ligy KHL, ale nutno dodat, že se od nich žádný úspěch nečeká už díky bídným výsledkům v přípravných zápasech (USA – GP 5:0, Kanada – GP 10:0, Francie – GP 2:1). Mezitím Gold Pit se uchází o členství ve svazu IIHF, aby mohla vzniknout reprezentace Gold Pitu.

Tenis

Tento sport už byl už v Gold Pitu od prvopočátku, kdy se sem nastěhovali první dělníci a těžaři se správci. Tento sport mazal rozdíly mezi vedoucími a podřízenými. Byly tu vybudovány za městem antukové a travnaté kurty, na kterých se hraje dodnes a naučilo mnoho hráčů hrát dle nejmodernějších technik. Jenže jak čas plynul a byl Gold Pit izolován, tento sport se moc nevyvíjel, kromě pár turnajů, které se zde hrály mezi obyvateli. Po otevření hranic někteří talentovaní jedinci se vydali vstříc dobrodružství a měli možnost hrát na některých turnajích v Miami, na French Open či Wimbledonu na divokou kartu. Bohužel všichni hráči se nedostali do dalšího kola ale je tu příslib do budoucna, že Gold Pit bude mít své talenty v tomto sportu a nasbírá tu mnoho úspěchů!
To byl výčet třech nejpopulárnějších sportů, v příštím dílu si rozebereme o ne-li moc méně populárnější.

Napsat komentář