Nové rozdělení čtvrtí v Gold Pitu

Nové rozdělení čtvrtí v Gold Pitu

Konečně v Gold Pitu dochází ke změně urbanistiky města. Vzhledem k tomu, že se město rozšiřuje a pomalu se tato fáze dokončuje. Představil Patrick Ross nové rozdělení Gold Pitu na základě analýzy Bellamy Blackburna.

Dnes v dopoledních hodinách se na prefektuře konala tisková konference, kde Patrick Ross představil nové složení města Gold Pit. Zmínil se, že se při rekonstrukci Gold Pitu a jejího celkového rozšiřování zúčastnilo na 12 tisíc dělníků, kteří pracovali nepřetržitě od září 2091 a z plochy 150 km² na 300 km². Tedy až dvounásobné zvětšení města. Z původní betonové stěny ve tvaru válce se předělalo na kvádr, který se prý bude lépe předělávat při zvětšení města. Podle bezpečnostních analytiků se na okrajích zvětšeného Gold Pitu budou zezačátku potýkat s problémy s počasím ale jinak by to nemělo nijak zasáhnout dění v Gold Pitu. Zeleň, která byla na okraji města je nedotknuta a dokonce se při zvětšení, vytvořiy nové hory a nová zeleň, která by mohla přilákat novou faunu a flóru. Na severu od Gold Pitu se bude udržovat na okraji zima, aby si mohli lidé lyžovat, jako do teď a v jiných částech na okraji Gold Pitu se bude řídit podle počasí v mírném pásmu – Paříže.
Díky tomu, že se rozšířil Gold Pit, musí se změnit i pojmenování čtvrtí a jejich pojetí. Dosud byl Gold Pit rozdělen do 3 čtvrtí – střed města (centrum – hlavní správa města, nákupní středisko, restaurační podniky, atd…), obytná zóna – periferie města (a její klidová část) a průmyslová zóna (doly, zemědělské usedlosti a průmysl).
Ode dneška se bude dělit Gold Pit na Centrum (původní střed města), Západní periferie (původní doly Freedom 1 + nová obytná zóna, hotelový resort a nákupní centrum), Východní periferie (stará obytná zóna, park, most, lázně, menší nákupní středisko), Průmyslová zóna (severní část Gold Pitu – dnešní průmyslová zóna + rozšířená o nové podniky) a Jižní periferie (dnešní lesy + plovárna u přehrady, hokejový stadion, fotbalový stadion, nové univerzitní městečko a univerzální sportoviště).
Investice do předělání Gold Pitu šlo z 50% z městské pokladny a 50% od zahraničních investorů. Celková částka rekonstrukce se zastavila na čísle 4,5 bilionů dolarů. Město si to může každopádně dovolit z jejich úspor a po soudních procesech na mezinárodní půdě s Michaelem Darbym a pozůstalosti po Raymondu Walkerovi.

Napsat komentář