Mimořádné události 26.10.


Je nedělní večer a všichni diváci jsou již napnutí na dnešní avizované mimořádné události z dílny zpravodajství Gold Pit TV. Konkrétně na událost, která se udála na náměstí v pátek a do dnešního rána bylo uvaleno přísné informační embargo. Na křeslech jsou už usazeni oba moderátoři, které můžete znát z normálních Událostí či z Týdenních událostí. Přivítejte, Helen Rowling a Matthew Anderson.

„Dobrý večer, Gold Pite!“ Pozdraví Helen a Matthew kývne také na pozdrav a pustí se rovnou do proslovu. „Vítáme vás u mimořádných událostí, ve kterém se budeme věnovat hlavně masakru na náměstí, jak to nazvala slečna Ecclestone z Deníku z Gold Pitu.“ Jeho pochmurný výraz předznamenává, že to nebude nic veselého a budou se jednat určitě o hodně špatné zprávy. „Tento masakr ale předznamenal uzavření náměstí, kvůli údajnému natáčení filmu Úsvit nad Gold Pitem, který si objednal jistý Movie Skill, S.A.R.L., tedy finská firma.“ Doplní Helen. Matt se zamračí a dodá. „Při uzavření náměstí, kvůli této akci vybouchlo na náměstí jeden automobil a horní patro budovy, který vlastní jistý Michael Darby spolu s Diamonds Holding.“

„Už od soboty probíhá vyšetřování a policie nám odmítá říci více informací.“ Doplní Helen ještě nezbytný fakt. „Nicole Styron a Eleanora Calder, naše externí reportérky, pro vás mají připravenou reportáž o celé této věci.“ Obraz se přepne ze studia a přehrává se reportáž.

„Dobrý večer.“ Pozdrav blonďatá reportérka Nicole. Stojí vedle náměstí, které bylo celou sobotu uzavřené, kvůli probíhajícímu vyšetřování. „Nacházím se u náměstí, které je z důvodu policejního vyšetřování uzavřeno do sobotního večera.“ Je poznat, že tento rozhovor byl natočen už včera. Chytne pevněji mikrofon. „Dle informací z místa, se tu konalo natáčení filmu, kvůli kterému bylo uzavřené náměstí a závory zatarasily všechny přístupové cesty na náměstí. Měl se tu prý natáčet akční film, při kterém se počítalo s doprovodnými zvukovými efekty. Po necelé hodině a půl od uzavření náměstí bylo oznámenou neznámou osobou zranění a také trestní čin, kvůli kterému vyjela záchranná služba i policie. Když na místo dorazila policie, tak bylo nalezeno sedm zraněných osob, které byly v bezvědomí. Načež je převzali přijíždějící záchranáři. Policie nám zatím odmítá říct cokoli o únosu moderátora Erwina Kaharda a bulvárního článkaře Joea Kindla, o kterých se horlivě spekuluje ve městě.“
Reportérka jde pomalým krokem podél zátarasu. „Bylo uzavření náměstí pouze tahem, díky kterému by mohli útočníci nalákat devět osob do uzavřeného prostoru náměstí, aby mohli předvést svou krvavou show nebo se tyto osoby dostaly na toto místo pouze nešťastnou náhodou?“ Zastaví se a podívá se vážně do kamery. „Budeme vás o dalších podrobnostech informovat. Z náměstí, Nicole Styron.“
Obraz se nepřepne do studia, jak je většina diváků zvyklá, ale prolne se s záběrem do nemocnice, kde stojí u nemocničního lůžka jedné z osob reportérka Eleanora Calder, která má svůj první živý vstup! „Dobrý večer, diváci, nacházím se v místní nemocnici u lůžka radní Danielle Killiene, která se v pátek nacházela na místě výbuchu.“
Bruneta se posadí na židli vedle postele slečny radní. „Jak jste na tom po zdravotní stránce?“ Optá se na zahájení rozhovoru.

„Zdravím. Po zdravotní stránce jsem na tom prý dobře. Jen pár potlučenin a modřin, takže se můžu radovat, že jsem to přežila bez nějakých větších zranění.“ Trochu se pousměje, ale i ten maličký náznak jí hned spadne.

Eleanora kývne. „A po psychické stránce? Jak se cítíte?“ Všetečné otázky, ale obyvatele to určitě bude zajímat. Zastrčí si pramen vlasů za ucho a ruku s mikrofonem má nataženou blíže k Danielle, aby jí bylo dobře rozumět.

Podívá se na ní, jestli to opravdu myslí vážně, ale odpoví jí. „To už je horší. Přeci jen, někdo na nás zaútočil a očividně nás chtěl mrtvé. Člověk pak hodně přemýšlí, co komu udělal, že ho lidi tak nesnáší.“ Co víc ji k tomu může říct?

Je logické, že po psychické stránce je to horší, ale reportáž je přeci důležitá. Informování lidí o průběhu dění ve městě. „Můžete nám vysvětlit, co se přesně v pátek stalo?“ Reportérka povytáhne jedno obočí a sleduje Danielle.

„Samozřejmě. Přišli jsme na zvláštní tajnou akci. Všichni jsme zřejmě byli dost zvědaví na to, aby jsme se tam objevili. Najednou se kolem nás objevilo neskutečně moc chlapíků s divnými holemi. Uzamkli nás do kruhu a pak se tam objevil i Hamlet. Ne ten Hamlet, dánský princ, ale chlápek, co si říkal Hamlet. A pak se to všechno seběhlo moc naráz. Viděli jsme výbuchy, snažili jsme se mu zneškodnit tu jeho ruku, ale byla silnější, než kterákoliv jiná. Mě a jednu dívčinu odhodil pár metrů daleko a víc už je jak z rozmazaného filmu. Nic víc vám k tomu říct nemůžu.

Tohle reportérku mírně překvapí. Proč by tohle někdo dělal? Je to úplně nová informace, která proběhla éterem. „Neřekli vám, co po vás chtějí a proč vás tam vlastně přivedli? To vám chtěli pouze ublížit?“ Možná moc otázek najednou, ale určitě jí je dokáže alespoň z části zodpovědět.

„Chtěli, aby jsme odešli. Vzali rodiny a prostě…odešli. Vyhrožovali nám smrtí.“ Řekne trošku pobaveně. Protože jaký idiot, chce donutit šťastné lidi odejít z jejich domova?

„Byla viděna auta dost podobná, ba dokonce stejná, jako při přepadení v jednom ze sálu knihovny. Myslíte si, že to má něco společného s atentátem na prefekta a radního?“

„Podle důkazů, ano. Ano myslím.“

„Dobře, to je všechno. Děkujeme za rozhovor.“ Kývne směrem k ležící blondýnce a pak se otočí na kameru. „Pro Gold Pit TV, Eleanora Calder.“

Obraz se přepojí zpátky do studia, kde jsou už usazeni Matt s Helen. Ten prohodí: „Je to ale úplná novinka, že tam byla nějaká zvláštní akce. O tom vůbec nevíme. Podívá se s podivem na Helen, která odpovídá. „Slyšela jsem od Erwina, který mi říkal, že dostal nějakou pozvánku na nějakou Tajemnou akci a že se o tom diskutuje na Internetu ale osobně jsem tedy nic nenašla.“ Odpoví s naprostým klidem a poté se Matt s údivem otočí zpět na kameru a předčítá další zprávu.
„Bohužel s tím, co se událo na náměstí předevčírem se spojuje další událost a to zmizení Erwina Kaharda, který pracuje pro naší televizi a Joe Kindle, šéfredaktor Aféry v Gold Pitu.
Obraz se přepojí do policejního prezidia, kde už stojí Jonas Hendrickson a v dálce stojí Ben Watson, který vypadá velmi ustaraně.
„Jak jistě víte, vážení diváci, celý den se diskutuje o zmizení Erwina Kaharda a Joea Kindla. Proto jsme přišli sem do policejního prezidia vyzpovídat Bena Watsona.“ Řekne s naprostým klidem a pomalu jde směrem ke stolu k Benovi, který stojí vedle svého černého koženého křesla.
„Dobrý večer, pane Watsone, vím, že se nerad vyjadřujete k páteční situaci ale proslýchá se, že Erwin Kahard s Joem Kindlem byli uneseni neznámou skupinkou na náměstí při uzavírce. Můžete nám to potvrdit či vyvrátit?“ Zeptá se Jonas se značnou nervozitou, jelikož je velmi nervózní.
„Dobrý večer, můžu Vám potvrdit, že byli oba uneseni skupinkou, která byla již spatřena při výbuchu na náměstí před necelými 2 týdny. Joe Kindle dle výslechu očitých svědků, kteří byli schopni komunikovat, byl těžce zraněn na noze, a proto žádáme všechny občany v Gold Pitu, kteří by něco věděli, aby zavolali na 911 a sdělili nám jejich poznatky o tomto únosu. Únosci jeli černou dodávkou tovární značky Iveco bez poznávací značky. Oba unesení mohou být v přímém ohrožení života.“ Sdělí s naprostou samozřejmostí Ben, aniž by mrkl, vypadá ale dost ustaraně a je vidět, že mu záleží na lidech. Jonas se dívá směrem k němu a poté z něho vypadne následující.
„Děkuji Vám za informace.“ Podívá se do kamery a záběr se zaměřuje pouze na něho. „Pokud jste něco viděli, zavolejte na 911 nebo zajděte na nejbližší policejní stanici. Můžete zachránit život těchto mužů.“ Poté je vidět jak se Ben hlásí o slovo a tak tedy mikrofon připadne opět směrem k němu a řekne. „Nejspíše už budou mimo Gold Pit ale i tak prosíme, abyste nám sdělili Vaše poznatky.“
Obraz se přepojí do studia, kde oba moderátoři sedí v křesle a Helen se odhodlá a řekne. „Děkujeme Vám za pozornost, dnes je to vše.“ Matt zareaguje. „Mějte se pěkně v rámci možností a držte našim obětem a jejím nejbližším prosím palce. Na shledanou!“

Napsat komentář