Masakr, únos, současná situace

Ze čtvrtečního vydání 30.10.2092
Masakr, únos, současná situace

Je mi líto, že za současné situace píšu svůj první sloupek od svého opětovného nástupu na svůj úřad na prefektuře ale musím tomu neprodleně činit, jelikož informace v médiích jsou značně zkreslující.
„Masakr na náměstí“, „Nevídaný masakr“, „Masakr století“ – takové jsou nadpisy u periodik denního tisku či bulváru v Gold Pitu bezprostředně po uvolnění informační bariéry. Kolegové novináři, styďte se za toto hanlivé označení této události. Tuto událost bych označil nadpisem „Skupinka lidí se ocitla v dokonalé pasti“ či „Past století“. Abych řekl pravdu, je mi líto, že se tato událost stala a zrovna za bílého dne v šest hodin, což mi vůbec jako představiteli Gold Pitu nelíbí a tíží mi to na srdci. Můj podřízený bohužel selhal při podpisu smlouvy o natáčení v Gold Pitu a nehledal si více informací o tomto bílém koni, který si pronajal prostory náměstí a mohlo poté dojít k této „masterpiece“ akci, při které byli zavlečeni nevinní lidé. Kupodivu čirou náhodou i členové „Tajného spolku“. V některých kruzích Gold Pitu se diskutovalo o nějakých tajemných pozvánkách, které dostalo ale pouze pár lidí co znám ale živě se o tom na Internetu diskutovalo. Tam teď je holé nic. Nepředstavitelné.
Bohužel při této události byli zajati dva významné osobnosti Gold Pitského média. Erwin Kahard, můj blízký přítel a Joe Kindle, bulvární novinář. Ano, tito dva lidé jsou jedni z nejsledovanějších postav v Gold Pitu z hlediska toho, že neví, co od nich čekat. Nevíme. Jsou největšími kritiky současných problémů a přicházejících událostí. Jistý Hamlet, který je unesl na něčí objednávku, měl tedy proto nejspíše důvod. Jsou nepohodlní. Ruku na srdce, kdo má rád Joe Kindla pro svoji slídivost či překrucování faktů? Nikdo. Je to ale náš občas, člověk, ke kterému musíme chovat také úctu jako k normálnímu člověku, a proto i pro něho uděláme vše, abychom ho dostali na svobodu. Policie se o to už snaží. Dále je tu Erwin Kahard, miláček žen v Gold Pitu. Má rodinu, zázemí a má také nespočet přátel, kteří by ho mohli strádat. Teď se snažíme oba nalézt. Dostali jsme nabídku na jejich propuštění, na kterých vehementně pracujeme. Abych ale řekl pravdu, jsou skoro nereálné, abychom je mohli splnit. Jsou v tom morální věcí a také další problémy.
Jak jsem říkal při nástupu, nechci zatajovat nikomu z města informace ale bojím se, že by mohly být zneužity. I tak se snažím Vám objasnit současnou situaci.
Budeme dělat vše, aby se dostali do rukou svých rodin a přátel co nejdříve. Nejlépe živé.
S úctou, Váš

Napsat komentář