Týdenní události (5.)

Je sobota a diváci mohou očekávat začátek vysílání dalších Týdenních událostí v Gold Pitu.
V moderátorském křesle jsou opět usazeni moderátoři v obvyklém složení. Helen Rowling a Matthew Anderson! Oba s úsměvem se dívají do objektivu, což značí, že jsou v obrovské pohodě i přes to, co se děje v Gold Pitu.

„Vítám Vás opět u naší zpravodajské relace.“ Sdělí strohou větou Matt a podívá se směrem k Helen, která je nejspíše opět pronést nějaký menší proslov. „Tento týden se všechny události točily kolem únosu našich kolegů a to Erwina Kaharda, moderátora Kahard & Sweets či Joeho Kindla, šéfredaktora Aféry v Gold Pitu, a proto už je tu Eleanora Calder, která nám zrekapituluje co se stalo za tento týden a zda už se věci už pohnuly ke konci.“ Sdělí s úsměvem, který ale asi není na místě a do studia vstupuje Eleanora v červených šatech s menším „tahákem“.
„Zdravím Vás, diváci. Jak jistě víte, tento týden se hojně diskutovalo v hospodách, v kavárnách a třeba i ve vašich domácnostech o tom, co se děje s miláčkem publika, Erwinem Kahardem a miláčkem bulváru, Joem Kindlem.“ Kamera se zaměří na Eleanoru s vedlejší interaktivní tabulí, na které má svoji prezentaci.
„Jsem tu, abych vám zrekapitulovala co se v této kauze zatím stalo.“ Ukáže dotkne se obrazovky, kde vyjdou titulky z novin z každého dne. „Mediálně velmi propírané, jak vidíte, ihned v neděli k nám přispěchal Deník v Gold Pitu s informací, že jsou uneseni dva lidé, spekuluje se o Erwinovi Kahardovi s Joem Kindlem.“ Poukáže níž na odkaz k mimořádným událostem z minulé neděle. „Večer v neděli jsme se dozvěděli od Bena Watsona, že jsou opravdu tito dva muži uneseni nebezpečnými zločinci a žádá obyvatele Gold Pitu o tom, aby policii informovali o skutečnostech, které ví o tomto únosu.“ Dále se zaměří na článek z Deníku z Gold Pitu, který napsal Dempsey. „Tady kolega Dempsey přináší pouze poznatky, které jste se vy diváci mohli dozvědět z nedělní zpravodajské relace. V článku se můžeme dočíst, že byly nalezeny stopy krve v Průmyslové zóně, které se poté vážně potvrdily jako krev Joeho Kindla a další předměty, které policie používá jako důkazní břemeno.“ Odsune tuto stránku a je tam velkým písmenem „Hamletovci žádají výkupné“. „Ve středu jsme se dozvěděli to, že Hamletovci, jak si říká skupina únosců a teroristů. Ví se pouze to, že to nejsou peněžité požadavky a prefektura váhá o tom, zda na ně přistoupit.“ Dořekne a popojde na druhou stranu, kde se na další interaktivní tabuli objeví výňatek z Clarksnova sloupku. „Následující dne, prefekt Henry Clarkson ujišťuje blízké, aby zůstali v klidu a v sádlodlouhém sloupku se nám chce nejspíše vyjádřit to, že se budou snažit vyjednat jejich propuštění.“ Usměje se a dále klikne na tutéž tabuli, kde se objeví titulek „Clarkson zametl požadavky ze stolu“. „Tento článek jsem napsala já a z našich zdrojů z prefektury jsme se dozvěděli o tom, že Clarkson dělá naprosto opačnou věc, než kterou deklaroval, což veřejnost docela znechutilo ale preference tohoto prefekta se stále drží na vysoké úrovni.“ Poté popojde směrem k Mattovi a Helen. Cestou říká. „Dostali jsme novou zprávu a to, že Henry Clarkson svolal tiskovou konferenci, ohledně této kauzy a teď míříme na Prefekturu, kde je čas, kdy pokládají novináři otázky.“
Obraz se přepne do konferenčního sálu na Prefektuře, kde stojí vysmátý Clarkson, očividně v náladě a čeká na další otázku novináře. „Splnili jste tedy všechny požadavky a kdy očekáváte jejich propuštění, pane prefekte?“ Zeptá se jeden z přítomných novinářů a prefekt naprosto s jistotou odpoví. „Požadavky jsme splnili, bylo to až v druhém kole vyjednávání mezi policejním prezidentem Watsonem a protistranou. První požadavky jsme smetli ze stolu, jelikož odporovaly našim zásadám, hlavně mým. Protistrana, tedy Hamletovci se zavázali k tomu, že propustí oba muže během zítřka, což je pouze dobrou zprávou. Dále vás budeme informovat.“ Odpoví s úsměvem a poté moderátor konference ukončuje tiskovku.
Obraz se přepne zpátky do studia, kde se slova ujme Matthew. Vážným pohledem se zadívá do kamery a začne oznamovat další reportáž. „Ve středu se na zdejší střední škole odehrálo velké drama. Student školy přišel do budovy ozbrojený a na chodbě napadl svého spolužáka. Na pomoc mu přispěchal jeden z pedagogů. Celý incident ukončil až příjezd policie a zdravotníků.“ Přenechá slovo Helen, která doplní. „Na místě natáčela naše reportérka Nicole Styron, která Vám přinese více informací.“

„Dobrý den.“ Pozdraví reportérka, která stojí před školní budovou, kde se odehrál celý incident. „Jako každý všední den do téhle školy přišel sedmnáctiletý student školy a měl to být normální vyučovací den, ale po tom incidentu na něj nikdo dlouho nezapomene.“ Obraz se prolne se záběrem na školní chodbu, kde se objeví i reportérka. „Útočník byl ozbrojený kapesním nožem a napadl svého spolužáka.“ Reportérka ukáže levou rukou na místo vedle sebe, kde celá situace proběhla. „Několikrát ho bodl nožem do břicha. Na pomoc mu přispěchal jeden z pedagogů, ale i on utrpěl vážná zranění. Útočníka zneškodnila až přivolaná policie.“ Reportérka si chytne mikrofon druhou rukou a dívá se do kamery. „Pedagog i mladistvý leží na jednotce intenzivní péče a jejich stav je stabilizovaný. Policie se snaží zjistit, co bylo motivem chlapce k tomuto činu, ale zatím se nic nezjistilo. Spolužáci útočníka i oběti tvrdí, že mohlo jít o napadení ze žárlivosti.“ Přešlápne z jedné nohy na druhou. „Sedmnáctiletý mladík čeká na převezení do vazby a může počítat se soudem s plným rozsahem trestu, jelikož tento trestní čin nemá tresní sazbu pro mladistvé. O celé situaci vás budeme informovat. Nicole Styron, Gold Pit TV.“ Rozloučí se blonďatá reportérka a obraz se přepne do studia.

Začne mluvit Helen. „Jak jistě všichni víte, včera byl Halloween a spousta obyvatel Gold Pitu se procházela po městě převlečena do různých kostýmů.“ Helen se pousměje a slovo převezme její kolega Matthew. „Ve zdejší nemocnici si děti nemohly nechat také tento svátek nechat ujít a slavilo se i tam. Na místě byl náš reportér Jim Dalton.“ Usměje se a obraz se přepojí na dětské oddělení v nemocnici

„Dobrý podvečer, vážení diváci.“ Usměje se Jim do kamery. Na sobě má místo standartního nemocničního oblečení kostým kovboje. V levé ruce drží mikrofon a stojí v jednom ze společenských pokojů, který je určen pro nemocné dětské pacienty a je vyzdoben ve stylu svátku, který se zde slaví. V pozadí je slyšet dětský smích a Jim se usmívá. „Právě stojím na jednom z dětských oddělení v Gold Pitské nemocnici. Dnes je Halloween a děti samozřejmě nemohou o tento svátek přijít.“ Opatrným krokem jde k jednomu z dětí, které zatím kamera nesnímá, ale natáčí reportéra, který hovoří. „Vedení nemocnice chtělo dětem dopřát krásné strávení tohoto svátku, i když musí být zde.“ Zastaví se vedle chlapce, který má na sobě kostým Supermana a sedí na vozíku. „Ahoj.“ Usměje se reportér a klekne si k němu na jedno koleno. Je vidět, že jeho pohyby jsou více než opatrné a někdy i trhané. „Jak se Ti to líbí?“ Usmívá se na chlapce, kterému je přibližně devět let. „M-Moc se mi tu líbí.“ Podívá se nervózně do kamery. „Takže si to tu užíváš skvěle společně s ostatními dětmi.“ Chlapec na reportérova slova rozzářeně přikývne a široce se usměje. Jim k němu natáhne svou pravou ruku a udělá mu ve vlasech rozcuch a pak se s obtížemi zvedne. „Co více zpříjemní den než dětský úsměv?“ Řekne s úsměvem a jde blíž k dětem, které se mezitím shromáždily u kousek vedle. Stoupne si mezi ně a zadívá se do kamery. „Přejeme příjemný večer a..“ Podívá se na děti a kývne. „Šťastný Halloween!“ Řekne reportér s dětmi, které kameru obdařují svými úsměvy, ve stejnou chvíli a pak se usměje. „Pro Gold Pit TV, Jim Dalton.“
Zpátky ve studiu je vítají reportéři příjemnými úsměvy. „Pro dnešní vysílání to bude vše.“ Oznámí Helen. „Více informací ohledně dnešních reportáží naleznete na našich webových stránkách.“ Připomene Matthew divákům a usmívá se do kamery. „Uvidíme se zase příští týden u našich událostí. Příjemný zbytek večera.“ Helen se ujme závěrečných slov. „Brzy na shledanou!“ Rozloučí se moderátoři jednohlasně a ztmavení obrazu a znělka oznámí konec pořadu.

Napsat komentář