Týdenní události (9.)

Jako každou sobotu v určenou hodinu se u diváků Týdenního zpravodajství rozezní znělka, která oznamuje brzký začátek vysílací relace.

Obraz se přesune do studia a občany Gold Pitu vítají moderátoři s jejich lehkými a přátelskými úsměvy. „Dobrý večer, vážení diváci.“ Usměje se Matthew, ale Helen pouze kývne a ujme se slova. „V dnešní vysílací relaci na vás čeká shrnutí celého Vánočního plesu a jeho následků.“ Vystřídá ji Matthew, který si urovná papíry na stole. „Po této reportáži vás čekají další informace k situaci, která otřásla celým Gold Pitem, která se týká mrtvého novorozence nalezeného v popelnici. A na závěrečnou reportáží bude charitativní akce.“ Matt kývne. „Takže se pohodlně usaďte, právě začínáme.“ Doplní svá slova ještě a nechá slovo Helen.

„Z novinových článků a na internetových stránkách vás redaktoři a správci upozorňují na fiasko, které se stalo na vánočním plese. Více informací, o celé situaci pro Vás má Jonas Hendrickson.“ Helen začne opravdu stručně, protože Jonas řekne vše, co je potřeba.

Na obrazu se objeví nahraná reportáž, ve které stojí Jonas v kulturním domě. „Včera se tu konal Vánoční ples, který měl být pro obyvatele Gold Pitu odpočinkovou akcí, která by vymazala stres z přicházejících Vánoc.“ Stojí tak, aby byl vidět balkón za ním a on mohl ukazovat. „Celá situace se zvrtla ve chvíli, kdy se podle slov svědků Joe Kindle slovně opřel do moderátora Erwina Kaharda, který rázně společně s jeho komplicem klenotníkem Ginem Parkerem. Jedna žena se jim snažila zabránit v tomto činu, ale přepadla přes okraj a následně letěl dolů i pan Kindle. Oba dva naštěstí dopadli na vodní postel, která byla hlavní výhrou v tombole. Odnesou si z této situace pouze pár lehčích zranění a pak Kindle si vysloužil ještě několik rehabilitací navíc, kvůli jeho starému zranění z tehdějšího únosu.“ Řekne vážně Jonas. „Kahard a Parker jsou ve vazbě a probíhá vyšetřování. Další informace naleznete na našem webu. Jonas Hendrickson, Gold Pit TV.“ Rozloučí se a obraz se zas přepne.

http://cdn-webpagesthatsuck.com/police-line.jpg
„Před dvěma týdny jsme vám přinesli reportáž o novorozenci, kterého nalezl jeden z místních obyvatel mrtvého v popelnici.“ Řekne vážným tónem Matthew a zadívá se stejně vážným pohledem do kamery. „Policii se podařilo vypátrat matku nalezeného dítěte. Více informací má reportérka Nicole Styron.“ Obraz se opět přepne.

„Dobré odpoledne, diváci.“ Pozdraví slušně Nicole a trochu vystrčí bradu a zdvihne nos, aby jim dokázala, že ona je něco o trochu lepšího, než jsou oni. „Dnes dopoledne se policii podařilo vypátrat ženu, která odložila své dítě.“ Stojí u popelnice, kde se dítě našlo ,ale obraz se prolne s tím, ve kterém policie vede spoutanou ženu ze soudní síně. „Chcete k tomu něco říct?“ Ozve se reportérčin hlas, ale černovlasá žena ji ignoruje a nechá se policií odvádět pryč. Obraz se opět prolne na reportérku. „Žena neprojevila u soudu žádnou lítost a bylo navrženo pět let vězení. Obviněná se odvolala a termín dalšího soudního přelíčení je neurčitý. Pro Gold Pit TV. Nicole Styron.“ Rozloučí se a obra zase přepne zase zpět do studia, kde si moderátoři urovnávají své papíry.

http://supernaturalfansonline.com/wp-content/uploads/2010/11/sfonews0044.jpg

„Teď tu máme něco na odlehčení.“ Helen se lehce pousměje. „Minulou neděli se uskutečnila charitativní akce, na které účinkovali zdejší dobrovolníci v divadle. Na akci byl přítomen i tady Matt, který vyzpovídal našeho reportéra Jima Daltona a jeho kolegu.“ Vysvětlí Helen a Matt se usměje.

Na obrazovkách diváků se objeví reportáž natočená minulou neděli. Matthew stojí v budově, kde se celá charitativní akce koná. „Dnes se koná charitativní akce. Výtěžek z celé akce poputuje na dětské nemocniční oddělení.“ Usmívá se Matthew. „Teď se půjdeme podívat do zákulisí.“ Řekne s úsměvem a obraz se přepne a Matthew stojí s Jimem a jeho kolegou v místnosti, která slouží jako šatně. „Ahoj, probíhá celá akce dle vašich představ?“ Obrátí se na oba muže a Jim se usměje. „Sešla se tu spousta lidí a atmosféra je tu naprosto úžasná!“ Je vidět, že je reportér nadšený. „Dokonce se nám podařilo vybrat něco přes jeden tisíc dolarů.“ Oba dva muži doplňují své věty. „To je podle mě úctyhodná částka, protože tahle akce nebyla nijak extra propagovaná.“ Dodá ještě Jim a upraví si svou santovskou čepici a podívá se na Matthewa. „Chtěli byste ještě něco dodat?“ Usměje se na oba divadelníky a Jimův kolega promluví. „Chtěli bychom Vás pozvat na divadelní představení, které se koná v neděli od osmi hodin.“ „Jedná se o známé divadelní představení od Charlese Dickense – Vánoční koleda, které bylo mnohokrát i zfilmováno.“ Vystřídal Jim kolegu, kterému opět přenechá slovo. „Budeme jenom rádi, když přijdete a přejeme příjemné svátky.“ Usměje se a mávne. Rozloučí se i Jim a Matthew se ujme slova. „Určitě se přijďte v neděli podívat na divadelní představení a tohle je z této akce vše. Příjemný večer, Matthew Anderson.“ Obraz se přepne a je vidět usměvavá Helen a culící se Matt.

„A už je tady závěr našeho vysílání.“ Usmívá se Helen a otočí hlavu na Matthewa. „Za celé studio Vám chceme popřát veselé a krásné Vánoce a hlavně se nezaduste nějakou kostí.“ Řekne úsměvně. „Zatím na shledanou!“ Celé vysílání zakončí pohled na dvojici usměvavých moderátorů a znělka.

Napsat komentář