Kahard & Sweets – 20. 12.

Po dlouhé době se na televizní obrazovky vrátila úvodní znělka talkshow, ve které vystupují dva oblíbení moderátoři. Snad je to schválně takto před Vánoci a snad budou pokračovat i nadále. Pro dnešek si můžete všimnout, že v horním panelu chybí značka Live, tudíž je dnešní díl předtočený, zřejmě z pátečního odpoledne.

Pro tentokrát se před kamery z obou stran dostanou naráz Erwin i Cameron ve stejně střiženém obleku a s motýlkem. Erwin má na sobě světle šedivý s černou košilí a tmavě modrým kostkovaným motýlkem, Cameron v tmavě šedém obleku s černou košilí a tmavě zeleným kostkovaným motýlkem.
„Vítejte po dlouhé době u televizních obrazovek diváci…“ Přivítá všechny se spokojeným úsměvem Erwin.
„Doufám, že jste na nás nezanevřeli a jako bolestné pro vás máme dnes velmi speciální díl.“ Poznamená do kamery Cameron.
„Ano, je to tak. Máte se dnes na co těšit. Dokonce i host je zde docela vzácný, bude jím Alex Noel Claus.“ Erwin obrátí pohled ke Cameronovi, který dodá i proč ho dnes mají mezi hosty.
„Současný nejlepší imitátor Santa Clause.“
V tuhle chvíli se už za potlesku Erwin i Cameron pomalu přesunují ke svému stolu. Pohodlně se usadí a Erwin si před sebou srovná své pomocné kartičky, Cameron na oplátku položí ruce na opěrky křesla a posadí se s nohou přes nohu.
„Budou Vánoce. Už máte se Soneou plán na Vánoční svátky? Divadlo, kluziště, nebo někam pojedete?“ Nadhodí Erwin a opře se loktem o stůl.
„Plán zatím není, ale poslyš, Erwine, to kluziště vůbec nezní špatně.“ Souhlasí Cameron.
„My si asi doma s Leou pustíme nějaký balet. Třeba Louskáčka.“ Na chvíli se Erwin odmlčí. „I když tedy nevím, jestli už nebudu mít prince Erika spojeného spíše s tebou, než s protivníkem Myšího krále.“
„Erwine, a já zas o tobě nikdy netušil, že máš tak krásné nohy. Takže jsme si nakonec kvit.“ Poznamená s pobaveným úsměvem Cameron.
„V bílých punčocháčích mi to fakt sekne co? Asi je začnu nosit i normálně.“ Přidá se s pobavením Erwin, ale do jeho hlasu už potichu zaznívá hlavní píseň z baletu Louskáček věnována Cukrátkové princezně a celý sál pomalu potemňuje. Je jasné, že nastává čas na první video.
Krásný pohled na zasněžený park ve Východní obytné zóně, konkrétně na kluziště, které je romanticky osvícené vánočními světýlky. Lidé krouží dokola po ledové ploše a nebruslaři upíjejí horký grog po okolí.
Najednou se z reproduktorů, které do teď vyhrávaly vánoční hity a koledy, ozve píseň z Tchaikovského baletu Louskáček. Na ledovou plochu mezi několikero bruslařů vjedou pomalým tempem dvě postavy v dlouhých tmavých pláštích. Když se po druhé začne opakovat hlavní téma písně, oba dva aktéři ze sebe sundají pláště, které nechají ležet na zmrzlé ledové ploše a okamžitě vyvolají vlnu pozornosti skrz to, co mají na sobě oblečeného. Jasně můžeme poznat Erwina v křiklavě růžovobílých šatečkách primabalerín, v bílých punčocháčích a na hlavě má dlouhou paruku blond barvy s vlnitými vlasy, ve které má vložený diadém. Camerona lze také snadno poznat, jeho uplé bílé baleťácké kalhoty doplněné o černou uniformu Louskáčka s krajkovými rukávy a červenou šerpou, upoutává pozornost také na meč, který má připevněný k boku.
To zřejmě ale není všechno. Oba dva se rozjedou na druhé konce kluziště a teď teprve začíná ta zajímavá část videa. Jako dva krasobruslaři mají dokonale zkoncipovanou sestavu a doplňují je o pády při piruetách, odbrženou tunu sněhu a zvedačky i na ledě. Na tváři naprosto vážný výraz, jaký jsou schopni jen oni dva udělat. Jako vyvrcholení celého tance si padnou do náruče a nechvíli znehybní. Kolem nich se ozývá smích i potlesk a tak se jim ukloní, hezky hluboko a už i s pobaveným výrazem na tváři a dojedou si pro své pláště, než odejdou.
Znovu se přeneseme do studia, kde už se pobaveně usmívá jak Cameron tak i Erwin.
„Šlo nám to docela dobře, nemyslíš? Až budu velký, stanu se krasobruslařem.“ Poznamená Erwin.
„Až já budu velký, tak se stanu vzpěračem, aby tě měl kdo zvedat.“ Odpoví mu na to stále ještě pobaveně Cameron.
„A až Henry bude velký, tak se stane letadlem.“ Dodá ještě k tomu všemu Erwin a pobaveně se na svého kolegu zazubí.
„A na to si přišel jak?“ Zeptá se ho Cameron.
„No vzhledem k tomu, že tak rád lítá po povrchu. Třeba teď, když si vyrazili s Dani na měsíční dovolenou. Ne, že bych jim to záviděl, moje týdenní líbánky s Kindlem v Evropě taky stály za to, ale nechat Gold Pit v rukou Darbyho teamu, omlouvám se Patricku a Amber, v době, kdy mu zatím bylo nejhůře, není tak moc dobrá věc.“
„Ale chápej Henryho pohnutky… Tělesné potřeby nad potřebami státu. Na to je věděcká pyramida už ze začátku dvacátého století.“
„Postel jako postel… A pochybuju, že v New Yorku je čistší vzduch než tady dole, přes všechny ty filtry a udělátka.“
„To víš, Erwine, ale třeba je tam nahoře lepší vánoční atmosféra než tady u nás. Třeba se z Henryho nakonec vyklubal klaustrofobik.“
„Netušil jsem, že jeho reprodukční systém je v provozu pouze při vánoční atmosféře, to abychom mu poslali na prefekturu nějaký vánoční stromeček, co ty na to?“
„Jsem naprosto pro, ale mohl by jsi mi o tom říct něco víc.“
„Mohli bychom jim poslat ten krásný, co jsme ozdobili spolu, hm?“
„Nemyslím si, že Henry dosahuje takových kvalit pro náš stromek, ale mohli bychom být milosrdní.“
„Buďme milosrdní, je to pro Henryho juniora.“
Znovu se ocitneme někde jinde než ve studiu, nyní v nějaké malé místnosti, která je na pohled nevinná. Přivítá nás Erwin se slovy: „Ahoj, právě dnes hodláme Henrymu ulehčit život a pomůžeme mu navodit vánoční atmosféru i v jeho pracovně, co má snad pro dobro Dani i zámek. Takže, Came?“
Kamera se přesune na pohled celé místnosti, takže je snadné uvidět Camerona, který přidržuje nižší vánoční stromeček, který má na sobě už světýlka.
„Ano, vyzdobíme ho trošku v americkém stylu. Hlavní částí vánočního stromečku jsou ozdobné řetězy.“ Také je hned kolem začne omotávat, ale s nevinnou místností se začne něco dít. Jako by se nakláněla na stranu, takže stromeček i Cam pomalu padají a musí se přidržovat. V tu chvíli mu i začne pomáhat Erwin, obmotávají kolem dokola stříbrný řetěz.
„Další částí jsou bezesporu baňky. My jsme vybrali takové hezky matně červené, ty se Henrymu jistě budou líbit.“ Poznamená Erwin, ale zavěsit je tam se nedaří ani jednomu, a tak je mezi větve pouze vysypou. Místnost s nimi stále hází ze strany na stranu, ani oni to nezvládají jen tak beze smíchu, zvláště když na sebe třeba spadnou.
„A posledním krokem je vánoční hvězda na vrch, aby Henryho našel Santa Claus.“ Dodá Erwin a podá Cameronovi zlatou hvězdu, kterou by měl dát na vrch stromečku. Cameron si na to donese i schůdky, ale už jen při tom, jak se místnost hýbe, můžeme tušit, že něco bude špatně. Taky že jo, Cameron přepadne přes celý stromeček, ale hvězdu se mu nakonec připevnit povede. I když po chvíli odpadne.
„Tak a máme hotovo.“ Poznamená Cameron.
„Henry, doufám, že se ti vánoční stromeček líbí a najdeš pod ním hodně dárků. A nebo vánočně zabalenou Dani, to by mohlo stačit.“ Řekne s lehkým pobavením Erwin a začne padat na jednu stranu, jako by něco co hýbe tou místností brzdilo. Co naplat, Erwin zapadne se smíchem až za pevně přidělaný gauč v rohu místnosti a video už naplní jen smích jich obou.
Následné přepojení do studia je neseno v duchu smíchu od diváků.
„Ano, ano. Vánoční stromeček se nám povedl. Ale teď bychom mohli už přivítat našeho hosta Alexe Noela Clause.“ Prozradí nám Erwin, ke kterému se ještě přidá Cameron.
„Největší milovník koláčků a mléka na světě, odborník na hou hou hou a rozeznávání zvláštně nadaných sobů se svítivými nosy!“
Inspirace

Napsat komentář