Týdenní události (17.)

V posledních pár týdnech, kdy nebyly Týdenní události, se v novém vysílacím času rozezní znělka Událostí v novém kabátu! Také s novým moderátorem….

Na všech obrazovkách se zjeví nový moderátor ve dvojici s Helen Rowling a to Joe Kindle! Joe Kindle, který před pár dny oznámil odchod z Aféry v Gold Pitu a přijal práci moderátora v Týdenních událostech po odchodu Matthewa Andersona, který odešel za postem v Radě města.
Do kamery se zadívají oba se širokými úsměvy a jako první pozdraví Helen. „Dobrý večer, vážení diváci.“ Podívá se na Joea a ten zareaguje bleskově. „Vítáme vás u Týdenních událostí tohoto týdne!“ Rozhodí rukama a Helen má menší proslov. „Jak víte, minulé týdny jsme hledali nového moderátora místo Matta, který odešel za jinou prací a chci tedy přivítat Joeho Kindla, mého nového kolegu.“ Joe se usmívá a ona dodá. „Můžete ho znát jako velmi úspěšného novináře, který už působil v našich Událostech jako redaktor.“ Usměje se a předá slovo Joeovi. „Děkuji za přivítání, Helen.“ Podívá se směrem k ní a poté se záběr už přiblíží na jeho obličej.
„Teď už ke zprávám. Jak jistě víte, v dobách Internetu se opakují cykly, kdy internetoví podvodníčci se snaží vydělávat na neznalostech a důvěře lidí. O tom je naše první reportáž, kterou pro nás připravil Jim.“ Za malou chvíli po znělce se objeví předtočená reportáž, kterou připravil Jim během týdne.

„Dobré odpoledne, vážení diváci.“ Pozdraví reportér a sedí v místnosti plné počítačů a obrazovek na otočné židli. Vedle něj sedí zády ke kameře mohutný muž, který něco zaujatě sepisuje a nevšímá si, že reportér už začal. „Internet vládne dnešním světem a je to také nejsnažší způsob pro podvodníky a hackery.“ Řekne s vážnou tváří a otočí se směrem k muži vedle sebe. „Je tu se mnou Patrick Roberts, který nám dokáže sdělit více o celé situaci.“ Muž se otočí na kameru. Má hodně vystouplé lícní kosti a leckomu může připadat dokonce děsivě. Jimmy si drží mikrofon u úst a nakonec se mu na tváři vykouzlí lehký úsměv. „Můžete nám říct bližší informace?“ Ruku přesune blíže k ústům svého nynějšího společníka a trpělivě vyčkává na jeho odpověď. „Jasně.“ Zachraptí a poté se rozkašle. Snad aby se jeho hlas trochu rozestřel, ale ten zůstane stále stejný, protože takto mluví normálně. „Zaregistrovali jsme…“ Popotáhne a pak zakašle a nedá si ani ruku před ústa. Je vidět, že se Jim trochu odklonil, aby alespoň trochu unikl vířícím bacilům. „Spoustu nových podvodných emailů, stránek a jiných kontaktů. Hackeři vynalezli nový vir, který se dostane všude do Vašeho počítače a dokáže zjistit všechny informace. Vir je opravdu nenápadný a je těžké ho zjistit i za pomoci toho nejlepšího antiviru.“ Vytáhne kapesník a začne smrkat. Jim se podívá do kamery a rozpačitě se usměje. Tohle asi není reportáž, která z toho měla vzejít, ale určitě to není točeno na poprvé a je to asi nejlepší pokus. „Když se nám podaří zjistit, že máme v počítači tento vir, jak se ho máme zbavit?“ Převezme slovo na chvíli Jimmy, ale pak ho vrátí zpět Patrickovi. „Není jiná možnost, než…“ Popotáhne. „Předat počítač do rukou odborníků.“ Řekne a dle jeho výrazu je jasné, že už jim prostě víc neřekne. „Děkuji Vám za rozhovor.“ Otočí se Jimmy zpět na kameru. „Více informací o tomto viru naleznete na našich webových stránkách.“ Lehce se usměje a na židli trochu popojede stranou, aby se mohl vzdálit od Robertse a nemusel mít strach z rizika onemocnění. „Příjemný zbytek dne. Pro Gold Pit TV, Jim Dalton.“ Obraz se přepne do studia.
Helen se rozpačitě podívá na kameru a i na Joea. „Nejspíše virus nakazil i pana experta.“ Prohodí Joe s úsměvem směrem k Helene, která se jenom usměje a poté začne mluvit s vážným tónem o další reportáži. „Dnes se stala vážná nehoda odpoledne v centru města a Jonas byl u toho.“

Jonas stojí na jedné z křižovatek v centru města. Za ním jsou vidět policejní vozidla a také záchranka. Na křižovatce je z důvodu vyšetřování omezený provoz. „Dobré odpoledne v rámci možností, vážení diváci.“ Pozdraví Jonas s kamenným výrazem ve tváři. „Před několika chvílemi se zde odehrála nehoda, která změní život celé rodině obětí a i řidiče. Důchodkyně vedla svou pětiletou vnučku zpět domů, ale když vstoupila i s dítětem do vozovky, nevšimla si, že je již červená a řidič jedoucího autobusu nestihl zareagovat.“ Vedle něj si stoupne zdrcený muž, který se s tím as těžko vyrovnává. Zatím můžete jen spekulovat, kdo to může být. „Důchodkyni převezla záchranná služba s kritickými zraněními do nemocnice a leží na jednotce intenzivní péče. Malému děvčeti bohužel už nebylo pomoci a na místě byla mrtvá. Rodina zemřelé dívky s námi odmítla mluvit, ale sdílný byl řidič autobusu. Dobrý večer.“ Jonas se otočí na muže vedle sebe a ten jenom kývnutím hlavy pozdraví. „Můžete nám popsat, co se vlastně stalo?“ Zeptá se ho Jonas a přiloží mu mikrofon k ústům. Muž si odkašle a pak se trochu přiblíží k mikrofonu. „Byla zelená a já už skoro přijížděl k přechodu. Na poslední chvíli mi tam vlítla ta pani s tím dítětem.“ Je vidět, že ho to hodně mrzí a hlas se mu hodně třese. Dále však pokračuje „Už… Už jsem nemohl nic udělat. Zabrzdil jsem, ale bylo to zbytečné a přišel náraz. Ihned jsem vyskočil z autobusu, abych pomoh, ale ta holčička už byla po smrti. Zavolal jsem pro tu ženu záchranku, ale snažil jsem se ještě oživit t děvče, ale… Moc mě to mrzí.“ Zlomí se mu hlas a skryje svůj obličej v dlaních, avšak si odkryje obličej a se slazami ještě řekne větu, kterou neočekával ani sám Jonas. „Omlouvám se celé rodině, ale nemohl jsem nic udělat.“ Řekne polohlasně a klopí pohled. Jonas ho poplácá po rameni. „Děkujeme za rozhovor. Pro Gold Pit TV, Jonas Hendrickson.“ Obraz se přepne opět do studia.

Oba moderátoři vypadají docela zdrceně a mají i docela špatnou náladu, jelikož je čeká další špatná zpráva.
Joe se podívá na kameru a začne mluvit. „Před půl hodinou jsme dostali oznámení, že zemřel nejstarší obyvatel našeho města. Bližší informace pro vás má živě Nicole Styron.“

„Dobrý večer, diváci.“ Nicole Styron na sobě má červený přiléhavý kabát s velkými černými knoflíky a pod kabátem je vidět černá sukně. Blonďaté vlasy má stažené do ohonu a pevně v rukou drží mikrofon. Stojí před menším rodinným domkem, který by potřeboval rekontrukci. „Před několika chvílemi zde zemřel Jeffrey Weasley, který byl nestarším obyvatelem v Gold Pitu. Bylo mu neuvěřitelných 103 let! Jeffrey se narodil v roce 1990 ve Velké Británii. Celý život se věnoval těžbě diamantů a když přišla možnost jít těžit v roce 2030 do Afriky, využil jí. Měl v té době ženu a tři téměř dospělé děti. Po vzniku Gold Pitu se do něj přestěhovali. Gold Pit se stal jejich novým domovem a povrch jim nechyběl. Jeho rodina zemřela v Jeffreyho padesáti letech při autonehodě a on od té doby zůstal sám. Podepsal smlouvu, že nikdy neřekne nic o povrchu a to také dodržel. Je raritou, že se horník dožil takto vysokého věku.“ Řekne blondýnka s lehkým úsměvem. „Pohřeb se bude konat toto pondělí od deseti hodin a bude otevřený pro veřejnost, jak stálo v závěti tohoto pozoruhodného muže. Všechen majetek bude dle jeho poslední vůle dát na charitu. Pro Gold Pit TV, Nicole Styron.“ Rozloučí se a obraz se přepne opět do studia.

Helen se podívá na kameru a podívá se směrem k Joeovi. „Chtěl bys žít věčně?“ Táže se Joea a ten odpoví velmi spontáně. „Ne, myslím si, že nedožiju ani čtyřicítky.“ Odpoví jí s úsměvem a poté Helen se otočí na kameru a přečte další zprávu, která se jí zobrazuje na čtečce s už vážnějším obličejem. „Jak jistě víte, včera byl veliký výbuch u kavárny. Bohužel technické problémy na našich datových úložištích nám neumožní vám ukázat video z místa činu. Můžeme shrnout z dostupných informací, že kvůli vadě na automobilu vybouchlo auto značky Range Rover našeho kolegy z Talkshow.“ Podívá se na Joea a ten s úsměvem sdělí. „Nikdo nebyl zraněn ale myslím si, že našemu kolegovi už bouchlo auto za poslední tři roky druhé, nemýlím se, Helene?“ Otočí se směrem k Helen a odpoví mu. „Pojišťovna sdělila, že bude hradit z pojistky města všechny škody v okolí. Nikdo nebyl naštěstí zraněn, takže můžeme být rádi.“ Usměje se a poté se už oddálí obraz a je vidět na oba dva. „Děkujeme za pozornost.“ Řekne Joe a Helen dodá. „Příští týden na viděnou!“

Napsat komentář