Současná situace v Gold Pitu – duben

Článek pro hráče: informace a shrnutí děje za březen a nadcházející věci, co se stanou v dubnu.

Jak bylo zvykem v první dějové lince, opět jsou zpět články ohledně současné situaci v Gold Pitu. Zejména budou sloužit k shrnutí a analýzy všeho, co se událo minulý měsíc a co se stane dále, hlavně pro hráče, co neradi čtou novinové články, které bývají každý týden nejméně 3. Neberte to tak, že je nebudete číst vůbec…
Za měsíc březen se stalo nespočet věcí, ohledně vedení města. Tři zvolení zástupci, které volily dokonce postavy na našem RPG, provedli pár změn, které stojí zato vytyčit a možná i vysvětlit, pro lepší pochopení situace v Radě, proč tolik ovlivňuje děj v Gold Pitu a je dobré se o to zajímat:
1. Prosadili omezení vztahující na tisk, televize a internetové deníky => můžeme z toho vyvodit, že pomalu chtěli odklízet pole pro pozdější cenzuru médií v Gold Pitu a následné ovládnutí všech deníků, které jsou v Gold Pitu a ovlivňují vnímání obyvatel, které už mají mozek jako „fašírku“ ze všechmožných prohlášení a článků, které ovlivňují mínění lidí a ukazují Watsona s Mayem v lepším světle. Musíte se pomocí svých postav také trochu vžít do situace a zamyslet se, jak byste se vlastně chovali, kdybyste byli sami ovlivňování tiskem, okolím a oddělit si pomocí křišťálové stěny to, že víte, co se děje doopravdy na Prefektuře. Ruku v ruce s tím však musel odstoupit jistý ředitel Gold Pit TV. To by měl být náznak toho, že něco není zcela v pořádku s televizí. Že by čas na založení tajného deníku? Něco už připravuje Tajný spolek…
2. Omezení cestování z Gold Pitu – tady už neměli May ani Watson tolik prostoru na ovlivnění ale to, co se stalo v Gold Pitu (atentát na Clarksona) jednoznačně zavřelo dveře mnoha obyvatelům Gold Pitu do světa tím, že volně se mohou pohybovat pouze v Afrických zemích, Francie, ČR, USA, Ruska a Velké Británie bez víza. Pomalu restrikce ohledně cestování z Gold Pitu pro stálé obyvatele (původní, kteří pochází z podzemí) se bude samozřejmě stupňovat. O tom ale spíše příští měsíc… Pro turisty a lidi z povrchu žádné omezení neplatí a mohou se stále volně pohybovat mezi Gold Pitem a světem.
3. Odvolání Danielle Killiene z pozice prefektky. Prefektka, která nebyla řádně zvolena obyvateli Gold Pitu se dostala do rozporu s plány Maye, Watsona a Andersona, a proto jí potřebovali odstranit. Politicky, zatím ne fyzicky. Pomocí hlasování v Radě jí odvolali a dosadili Watsona do čela města. Jak prosté, tady není co vysvětlovat, celou dobu si dělali pozici, aby se dostali k moci.
4. Anderson odstupuje. Matthew Anderson, ten, který vyhrál drtivě volby a byl moderátorem v Gold Pit TV (nejznámější Týdenní Události) odstoupil po měsíci z křesla radního. Co ho k tomu vedlo? Víme to, že se nepřipojil moc dobrovolně ke skupině Watson – May, a proto můžeme zatím jenom odhadovat a mít teorie o tom, proč vstoupil na stranu „zla“ a ne „dobra“. O tom, proč Anderson utekl z Gold Pitu se dozvíte v dalších měsících.
5. Thomas Black je zpět. Black, jeden z mužů ze staré gardy, která vládla Prefektuře bezmála přes 30 let, je zpátky. Člověk, který byl roky primusem, zahrával si s obyvateli Gold Pitu a okrádal je o peníze, dostal křeslo radního v Gold Pitu po krvavém protestu u Prefektury. Určitě si ho pamatuje z 1. dějové linie, kdy měl údajně pomáhat manželům Rossovým.
Co k tomu vedlo Watsona a Maye, aby ho zpět přivedli do Gold Pitu? Jednoduše Black měl ve všem nejspíše od začátku prsty, od dosazení Watsona do křesla policejního prezidenta (kde zpracovával policii tak silně, že jsou teď pod jeho palcem) a od začátku ho podporoval. Není faktickým vládcem Gold Pitu zrovna on? Rozhodně by to mohl být on a rozhodně, žádný zelenáč ani dobrý člověk to není. Takže tato postava bude ještě velmi temnou hybnou silou nějakou dobu.
Od poslední akce uplynul nějaký čas, ale asi je dobré také shrnout protesty u Prefektury. Co říct jako první… No, protesty se zamlčují v televizi a ve všech novinách či denících. Nesmí se o nich veřejně psát a někteří písálci už naráží na první bariéry, které jim vystavěla Prefektura, i když se protesty přenášely živě v televizi! Smrt Christophera Ayerse není do teď vůbec objasněna, jak už víte z Týdenních Událostí (18.) Každý, který se zúčastnil akce ví, že byl zastřelen členem z řad těžkooděnců a o náhodu zrovna nešlo, jak se prezentuje všude. I přesto je to dále zatajováno a Prefektura se snaží vsadit vše na jednu kartu. Na jakou? Na velmi špatnou lidskou paměť… Do teď jsou ale vidět obrněné transportery žoldáků v černých uniformách, které financují Watsonovi spolupracovníci, aby se udrželi u moci. Rozhodně Gold Pit čekají velmi temné dny a doly se rozběhnou opět na plné obrátky. Další informace budou už nejspíše další měsíc a máte se rozhodně na co se těšit…
Tento měsíc bude pouze jedna akce a to v pátek 17. Zapište si do diáře toto datum a rozhodně přijďte! Na našem RPG přibylo mnoho nových postav (mezi přepsanými) a bude to skvělá příležitost k seznámení a semknutí kolektivu. Proto by bylo vhodné, kdyby všichni přišli. Bude to akce bez vypravěče (nejspíše) a téma už je určené. Bylo to pouze na Vaše přání…
Tato akce bude prozatím dostupná pro všechny postavy ale můžete pomalu čekat to, že se budou některé akce dělit pro postavy v podzemí a pro ty na povrchu. Je to menší štěpení ale nebude takových akcí moc v této dějové linii.
To je tak nejspíše vše, co potřebujete na tento měsíc vědět a k rekapitulaci z minulého měsíce. Doporučujeme si ale spíše přečíst všechny články a zúčastnit se akcí, abyste byli v obraze a užili si dosyta atmosféry naší RPG. Jinak jsme měli kratší článek ohledně celé 3. dějové linky… Takže povinně přečíst, jestli jste nečetli!
V případě nejasností stačí napsat na náš e-mail diggers.underground@gmail.com nebo do chatu 🙂

Napsat komentář