Současná situace v Gold Pitu – květen

Od minulého shrnutí současné situace v Gold Pitu uběhlo skoro měsíc a půl a je na čase trochu zrekapitulovat, co se stalo a co se také stane v dalších dnech a týdnech.

Po dlouhé době jsem si konečně našel čas sepsat co se stalo za minulý měsíc a hlavně, co tento měsíc. Možná i nastíním to, co se stane dál. Určitě Vás zajímá, co se stane po nástupu nových radních…
V reakci na „omezení svobody“ tisku odstoupila známá trojice žurnalistů – Richard Dempsey, Sandra Ecclestone a Nicole Styron z mediálního světa z Gold Pitu v dubnu. Od té doby do novin (Deník Gold Pitu) nastoupila jistá Lenka Campbell, která je zastánkyní současného prefekta a její články se od toho dost odvíjí. Komu se dá věřit více, jí nebo těmto třem lidem, kteří odjeli do Londýna, aby mohli pracovat pro nově vzniklý plátek Deník Pravdy, který vydává Tajný spolek a je po předposledním květnovém pátku zakázán v Gold Pitu. Do Deníku Pravda přispívají i například Leanne Kahard.
Minulý měsíc jsme také zjistili šokující novinku, Henry Clarkson žije. Prozatím to, proč přežil je trochu pod rouškou tajemstvím. Nějaké drby se šířily ale pravdu bude znát pouze on a možná tajná služba… Mimochodem, opět píše sloupky.
V dubnu ztratil Gold Pit také dva členy vedení města – Gordona Hardyho a Annu Darby. Anna Darby se přestěhovala za svým manželem a Gordon pracuje pro Clarksona, jakožto pro celý Tajný spolek. Na jejím základu vznikla v Londýně Gold Pitská exilová reprezentace ve složení Henry Clarkson a Gordon Hardy, kteří zastupují Tajný spolek, potažmo Gold Pit a snaží pomoci Tajnému spolku, aby mohl provést revoluci v podzemí. Podruhé.
Ruku v ruce se situací v Gold Pitu se také občané Gold Pitu dočkali omezení pohybu po celém světě. Z letiště na povrchu mohou obyvatelé Gold Pitu cestovat bez víz pouze do těchto destinací – Londýn, Paříž, Praha, New York, Moskva, kde se nemusí prokázat ničím jiným než svým občanským průkazem či pasem. Což je pořád docela dobré ale povídá se, že možná bezvízový styk skončí úplně! To znamená, žádné další volné cestování!
Na začátku proběhla velkolepá akce – Jarní slavnosti jako každý rok. Samozřejmě se opět nepovedl a zvrtlo se to v obrovský masakr, kterému přihlíželo bezmála 10 tisíc lidí ale následky nebyly nějak ničivé. Avšak následky přišly záhy. Rada města přišla s vyhláškou, která zakazuje držení zbraně. Hrozba je i trest smrti. Někteří říkají, že tuto šarvátku vyvolala sama Rada města, aby mohla prosadit tuto vyhlášku nebo Tajný spolek měl v tomto prsty ale oficiální verze zatím není…
Od začátku května se v prostorách Východní periferie staví obrovský bytový komplex „Rychlovlak“, který není zatím specifikovaný pro koho tento objekt bude. Hlavním investorem je Prefektura, která hradí 90% nákladů a zbytek neznámí investoři. Spekuluje se o Hamilton Family Investment či Darby Investment. Nejspíše byty budou pro vojáky a z oficiálních zdrojů se neví, jak budou vybavené. Vzhledem k tomu, že se už pomalu dokončuje stavba, odhadoval bych, že tam budou maximálně sociální zařízení a pár holých pokojů po 20 metrech čtverečních…
Ke konci měsíce přišlo to očekávané. Složení slibu nové Rady města. Noví členové jsou Alexander Esteban a John Mayer. Že Vám je Esteban nějak povědomý? Je to syn zavražděných primusů a bratr Leanne Kahard (rozená Esteban). John Mayer také není žádný nováček, 30 let byl primusem a byl jedním z dobrých spolupracovníků Thomase Blacka, což není ani překvapením, že je zpět. Možná můžeme sledovat pomalu i jeho touhu po křesle prefekta.
Tito dva muži deklarovali to, že půjdou po členech Tajného spolku, jelikož Tajný spolek se zařadil na seznam násilných organizací. Co se stane s lidmi v Londýně? Jednoduše nebudou moci zpět do Gold Pitu, nesmí tu pracovat ani bydlet. Jestliže sem přijedou, podepisují si prakticky ortel na trest smrti z velezrady. A co se stane s lidmi, co zůstali v Gold Pitu? Nebo ti co se zúčastnili pouze jejich akcí a nejsou členy? To se teprve uvidí… Sledujte Týdenní Události!

Užijte si zbytek května a přeji krásný červen! Doufám, že i v naší společnosti.

Napsat komentář