Damon Laurent Monette

Přezdívka hráčkyRorryBe
JménoDamon Laurent Monette
Věk25
Zaměstnání
Profesionální hokejista
Místo pobytuGold Pit
PůvodCelá jeho rodina vždy žila v podzemí, ale jeho předkové pochází z Francie, z Provance
Stavsvobodný
AvatarHeath Ledger
Damon má skoro dva metry. Jeho postava je robustní s vypracovanými svaly a kůže má tmavší odstín. Jeho kroky působí trochu až těžkopádně. Vlasy má světlé a docela dlouhé. Je na své vlasy dost pyšný, což jeho rodiče neberou. Když byl malý, tak ho vždycky ostříhali skoro dohola. Obličej má ostře řezanou čelist a docela výrazné lícní kosti. Oči má černé, že v nich nelze rozeznat duhovku od panenky. Jeho nos je rovný. Na jeho tváři je tradičně široký úsměv. Svůj úsměv využívá k ovlivnění dívek, které jeho kouzlu podléhají téměř na potkání. Jeho hruď je silná a má na ni tetování ve tvaru lebky. Nahoře na zádech má geometrické symboly. Na zápěstí má hlubokou jizvu. A na pravém rameni slovo „Dani“. Celkové je velmi pohledný a nejedna dívka má jeho podobiznu s číslem 14 vylepenou v pokojíku. Říká se o něm, že je nejpohlednější godpitský hokejista. Ale pod vrstvou svalů se skrývají zničené orgány, které postupně vypovídají službu. Když doktor zjistil, jak vevnitř vypadá, prohlašoval, že je to zázrak a že už deset let musí být mrtvý.
Mezi jeho oblíbené oblečení patří volné tepláky a trička. Miluje jen tak ležet a nic nedělat. Ovšem rád oblékne i na míru šitý, slušivý oblek. Oblíbenou barvou jeho oblečení je černá, která ladí s jeho očima a jeho obvyklou náladou. Jeho talismanem je stříbrný řetízek s klíčem, který dostal od otce. Jeho otec dostel ten přívěsek od svého otce a tak dále a Damon ho zase předá svému synovi, teda pokud nějakého syna bude mít. Jeho otec mu řekl, že klíč patří k domu na povrchu, který patřil Laurentu Monettovi, Damonově předkovi. Má rád kožené boty. Nejlépe z černé kůže. Ač se může zdát, nepotrpí si na luxusu.Jeho dres nese číslo 14

Damon-za každé okolnosti milý, zábavný, galantní, sympatický, roztomilý, silný, rychlý, pozorný, svůdný, bezproblémový a když už se na ledě popere, tak se pak omluví, chytrý, kreativní,… Ne! Takový Damon opravdu není, ačkoliv se tak snaží chovat, když po něm blouzní dívky a chlapci chtějí být jako on. Musí se tak chovat, aby mohl hrát svůj milovaný hokej. Ve skutečnosti je už od mala arogantní, pokrytecký, vznětlivý, vulgární, sebestředný, psychicky dosti labilní jedinec s násilnickými sklony, který pro ránu nejde dostatečně daleko a rve se na potkání a dosti velkou láskou k alkoholu a drogám. Trpí sebevraždenými a násilnickými sklony a sebedsetrukcí. Má několik let diagnostikovanou schizofrenii, bipolární afektivní poruchu a paranoidní poruchu osobnosti. Neustále je v depresi a jediné co dělá, že buď leží doma na gauči nebo posiluje a trénnuje tak dlouho, dokud nepadne do bezvědomí vyčerpáním. Když má „světlé“ chvlilky, které kdysi byly častěji než deprese, ale nyní už téměř vymizely, jezdí na výlety, směje se a nakupuje si pozitivně laděné obrazy, které v depresi hází z okna. Často se stává, že ve své „světlé“ chvíli si pozve někoho, ale pak upadne do deprese a z bytu ho vyžene dosti nevybíravým způsobem. Mnohdy za použití velmi sprostých nadávek a hrubého násilí. Sliby pro něj neznamenají nic. V životě už nedodržel tolik slibů, že kdyby si je měl napsat na papírek, mohl by s ním vytapetovat celý Gold Pit. Už od mala byl krajně nespolehlivý. Drogama a alkoholem si snaží udržet stále stejnou náladu. Kdysi to šlo, ale teď už to nejde. Denně polyká tuny antidepresiv a zapíjí je hektolitry vodky. V důsledku toho často trpí halucinacemi a není schopen se postavit, natož hrát hokej. Hokej je jedné, co ho drží při životě. Ví, že zubatou má už za patama, takže už nic neřeší. Ví, že už se další ráno nemusí probudit a tak se snaží dodělat všechny úkoly.
Manželům Jackovi a Eleně se narodily dvojčata. Jako první se na svět dostal blonďatý chlapeček, kterého pojmenovali Damon. Jack Monette chtěl vždy být úspěšný hokejista, ale kvůli vážnému úrazu od hokeje musel upustit a tak své naděje vložil do syna. Elena byla velmi plachá a už od mala měla spoustu psychických nemocí, které, bohužel, zdědil i malý Damon. Až několik hodin po něm se dostala na svět Daniel. Byla vždy malá, bledá a často nemocná. Celá rodina ji ale moc milovala a dalo by se říct, že Damon se na ni fixoval. A ona na něm. Spávali v jedné posteli, umývali si spolu zuby a dělali všechno spolu. Většina sourozenců se jen prala, ale oni byli hodní. Jack ani Elena netušili, že je něco špatně. V pěti letech začaly u Damona propukat záchvaty hněvu ve kterých rozmlátil spoustu věcí a útočit i na rodiče. Ale nikdy nebyl hrubý ani nijak neublížil Daniel. Ta ho vždycky dokázala zklidnit. Vždycky mu řekla: „Dame, prosím, nech toho.“ a Damon se zklidnil. Rodiče do něj začali cpát antidepresiva, ale nezabíraly. Když mu bylo sedm, díval se s Daniel na jejich oblíbený program v televizi a Dani se opírala o jeho rameno. Pak nějak ztěžkla. Damon si myslel, že usnula a tak ji nechal tak. Rodiče je pak volali na večeři a Damon se pokusil sestru vzbudit, ta ale nereagovala. „Dani, vstávej, je večeře.“. Dani se ale ani nehnula. Ten den se zrovna učili o první pomoci. Damon ji zkusil nahmatat tep. Nic. Začal hystericky ječet, když mu došlo, že jeho sestřička nemá pulz, ani nedýchá. Rodiče okamžitě přiběhli. Daniel už nebylo pomoci. Byla už mrtvá. Zemřela Damonovi v náručí na neodhalený nádor na mozku. Od té doby začal trénovat hokej víc než před tím, aby se zbavil těch vzpomínek, ale stále cítil na rameni mrtvou tíhu svoji sestry. Tam, kde ležela její hlava si nechal vytetovat její jméno. Hokej nepomáhal, ale přesto trénoval dál. Po smrti jeho sestry se u něj duševní choroby naplno rozjely. Rodiče do něj cpali všechno, co šlo. Legální i nelegální a tak ho nevědomky přivedli k naprosté a neovladatelné závislosti. Pokusil se si si několikrát podřezat žíly, oběsit, předávkovat a jinak sprovodit ze světa, ale doktoři ho vždy zachránili. Díky intenzivním tréninkům už ve svých devatenácti letech letech stal členem goldpitské reprezentace. Tehdy pochopil dvě věci: Že si musí hrát na úplně jiného člověka a vytvořil si svoji neproniknutelnou masku. Krásný úsměv, upravený zevnějšek a naprostá pohoda, zatím co uvnitř byl skoro mrtvý. A že jeho tělo začíná mít problémy. Vypovídaly mu poslušnost játra, ledviny, srdce a plíce. Ale přesto si drží masku a dál hraje svůj milovaný hokej.

Napsat komentář