Herní archiv, zemětřesení, poslední akce

Herní archiv, zemětřesení, poslední akce
Dramatický konec na Maškarním plesu má své následky a je jasné, co bude dál…

Ti, kteří se zúčastnili akce už jistě vědí, co se stalo v Gold Pitu na Maškarním plese. Pro ty neznalé odkážu na články, které jsou pod tímto.
Všechno jednou musí skončit a konec 4. dějové linky, potažmo celého RPG přišel v sobotu nad ránem. Byly to zajímavé 3 roky, které byly jako sinusoida. Jednou jsme byli nahoře (ano, myslíte správně, to bylo na začátku), postupný úpadek zájmu a potom opět zvýšení zájmu a úplný úpadek. Poslední úpadek se konal v posledním roce, kdy aktivita RPG už nebyla na takové úrovni, na které by měl smysl dále udržovat Gold Pit naživu, ale přesto byla snaha jej udržet a nechtěli jsme to nechat potopit už dříve. Možná by to bylo dojemnější loučení s našimi hrdiny ale zkrátka občas minete bod, kdy je ještě důstojné odejít. Tedy na vrcholu.
Život našich postav v Gold Pitu byl velmi pestrý a velmi se mi líbilo, jak jste s nimi nakládali. Pamatuji si na dny, kdy jsme zakládali naše RPG. Pomalu se z léta stával podzim, začaly povinnosti ve škole a s ním i přemýšlení, jak vynakládat s volným časem. My jsme si vybrali RPG, možná se dá zpětně litovat, že jsme raději se nevěnovali něčemu užitečnějšímu ale čas se nedá vrátit a člověk by neměl litovat toho, jak se rozhodl dříve, protože se to už nedá vzít zpět. Nápad s RPG byl zcela přirozený, lidé v té době měli ještě aktivně hrát (nebo jsme zkrátka předtím měli více času) a zajímat se o dění, každý den prosedět večery na chatu (zpětně se dá říct, že to bylo trochu… podivné). Tak bych vzpomínal na ty tři roky, které jsme zde většina prožili pospolu. Prožili jsme tu vzestup, pády některých lidských osudů, ovlivňování lidí, ovlivňování života ostatních. Možná by bylo dobré si vzít z toho také ponaučení a být doopravdy aktivní i v našich reálných životech. Nebýt zkrátka vystrašenými osobami, kteří si nechají líbit vše, co okolí jim dělá. Doufám také, že na ty 3 roky budete vzpomínat v dobrém, i když jsme tu měli momenty, kdy jsem si nebyl jistý, jestli dělám něco správně.
Mám přání, které se mi možná nevyplní ale díky tomu, že už skončilo RPG a budete mít více času, tak nepřemýšlejte ihned nad dalším RPG ale přemýšlejte o tom, jak můžete pomoci okolí, můžete zkusit najít nový koníček nebo věnovat více času svým blízkým. Aby ten život stál za to a nebyli jste otroky svých postav a jejich osudů. Potom se může stát, že si uvědomíte zpětně za pár let, že jste nechali svá nejlepší léta za sebou.
Ohledně poslední akce. Nejsem vůbec spokojený s tím, jak tempo hry bylo pomalé. To je možná také jedním z důvodů, proč jsem zkrátka se rozhodl tak, že to doopravdy skončím. Pomalá hra, pomalé odpovědi na fóru byly zabijákem i her mimo vypravěče, protože to zkrátka už nikoho nezajímalo. To samé komunikace na chatu. Když si lidé přestanou komunikovat, většinou to znamená, že přijde nějaký větší problém. Tady přišel, hráči si nemohli najít dalšího na hraní, i když chat sloužil jako vzkazník… Co si budeme povídat, ztrácet čas na vedení takové RPG je zkrátka zbytečné. Peníze z toho nebyly ani nebudou. Někteří lidé si neuvědomovali, že admini neslouží pouze jim a ve svém volném čase. To také moc na chuti nedodá.
Na Facebooku budou nadále statusy, tentokrát už highlights z her, ne články. Jestliže máte památný úryvek z nějaké hry nebo jste jej narazili při zpětném vzpomínání, pošlete jej na diggers.underground@gmail.com a rádi jej zveřejníme. Snažíme se vyhledat nějaké fragmenty z akcí a her. Potom je na přesně daný den, kdy byl poslán potom zveřejnit na Facebooku. Nevíme, jak se to bude dařit ale možná by to bylo zajímavé pro zavzpomínání.
Narážel jsem na čtení her, fórum bude nadále aktivní, dokud nebude chtít hosting zpoplatnit i tento typ webů s doménou. Herní knihy jsou už opět otevřené pro Vaše oči. Můžete jej najít v menu nebo v Archivu. Knihy z akcí se nejspíše otevírat už nebudou ale může se stát, že časem také. Pokud něco z toho nebude fungovat, neváhejte a napište na e-mail, který by měl být nadále aktivní. Samozřejmě spolupráce s ostatními RPG nadále platí a nebudeme mazat ikonky.
Návrat na RPG scénu už nechystáme. Někteří říkají, že nikdy se nemá říkat nikdy ale tady jsme si jistí na 100%.
Nezbývá nic dodat než to, že Vám chceme popřát na další etapu Vašeho života, bez nás, hodně štěstí, zdraví, lásky mnoho úspěchů, splněných přání a šťastnou ruku při výběru, třeba toho dalšího koníčku.
Můžete níže nechat svůj vzkaz a i hlasovat v anketě.

Napsat komentář