Henry Clarkson

Přezdívka hráčeBender
JménoHenry Clarkson
Věk34
Zaměstnáníbývalý novinář a produkční, prefekt Gold Pitu
Místo pobytuGold Pit
Původpodzemí
Stavsvobodný
AvatarTheo Hutchcraft
Na první pohled vás zaujme jeho lízlý účes, o který se stará doopravdy pečlivě, byť vypadá velmi účelně a jednoduše. Stojí za tím dost gelu. Poslední dobou ale od tohoto účesu trochu opouští, což je asi i dobře. Jestliže se podíváte do jeho tmavých očí, zaujmou vás u zornice malé červené žilnaté výběžky, které má kvůli nošení kontaktních čoček. Od malička má astigmatismus a krátkozrakost, a proto nosí kontaktní čočky už od 9 let.
Je to od narození velký fanda do spotu a dost se to promítá na jeho postavě. Rád chodí do posilovny s kolegy a přáteli a hraje venkovní golf. Avšak poslední dobou dost zhubl, také díky dvěma atentátům, které byly na něho spáchány a pomalu se dostává do své bývalé formy. Díky své zálibě golfu a tenisu se seznámil s mnoha lidmi, se kterými se i přátelí mimo svou bývalou novinářskou minulost či politické.
Jeho postava není bůhví jaká mohutná oproti lidem v Londýně či Gold Pitu. Měří pouze 180 cm, takže o kolik se menší než ostatní lidé, o to si to více nahrazuje svým obrovským egem. Říká se, že má Napoleonův komplex, který není do teď dokázán… Kvůli své výšce vždy rád vynikal mezi ostatními lidmi svou extravagantností z pohledu jeho stylu v oblékání. Přímo miluje saka a rád je kombinuje s košilemi. Měl své období, kdy nosil podivné košile bez límečku nebo velmi pestrobarevné krátkorukávé košile v kombinaci s džínama. Poslední dobou, kdy se z něho stal třicátník se trochu uklidnil a většinou ho potkáte v temných černých sakách či šedých, pod kterými má většinou bílé košile, které jsou ušité přímo na míru jemu. Pobyt v Londýně mu v tomto velmi prospěl, díky Savile Row.

Má mnoho stinných ale i dobrých stránek jako každý člověk. Dá se říct, že má své charisma, díky kterým si získává mnoho lidí a výhod, což dokonale využil během volební kampaně v Gold Pitu, díky kterému s přehledem vyhrál volby na prefekta. Víme všichni také jak to celé dopadlo…
Dá se říci, že jinak i to, že je trochu narcis a egoista. Dost věcí ho také uráží, hlavně to, když není všechno po jeho. Díky této vlastnosti došlo také na nespočet hádek, ze kterých vyvázl někdy i s monoklem. Z barů. Když na to dojde a je nějaká soutěž nebo srovnání, musí za každou cenu vyhrát. Za každých podmínek, nepříčí mu udělat i nějakou křivost, aby dosáhl svého. O této vlastnosti ale jeho okolí moc neví a mockrát to také nevyužil, jelikož většinou vítězí pouze čestně.
Nejenom díky svým úspěchům v televizní zábavě má docela vysoké ego, ale i přesto je velmi přátelský a dokáže si popovídat se všemi. Možná je to jenom přetvářka ale alespoň tak působí na ostatní, což je pouze dobře. Má ale dobrou vlastnost, když mu ně něčem velmi záleží, tak se tomu věnuje s plným zapálením, jako například jeho bývalá práce na Prefektuře, kdy dělal prefekta.
Je to jinak cholerik a rád jedná podle svých současných pocitů. Nehledí na jejich následky ale díky zkušenostem z politiky se už zdržuje od unáhlených rozhodnutí, díky kterým by mohl později litovat. Nerad se nechává někým řídit, i když to jsou někteří úředníčci z prefektury z minulých let se o to snažili, tak se jim to moc nepovedlo díky jeho kontaktům z vysokých řad, které nejsou do teď nijak rozluštěné a nikdo se po tom ani nepídil. Rád by se jednou usadil, ale zatím ke čtyřicítce má dost daleko nebo ne?
Poslední dobou propadl alkoholu. Od té doby, kdy ho opustila jeho blonďatá láska se upnul ještě více ke práci a k alkoholu. Bude mít tolik vůle, aby se od toho odpoutal?

Narodil se za deštivého počasí v Gold Pitské nemocnici do rodiny Clarksonů, kteří byli vyhlášení televizní zpravodajci. Jeho matka moderovala hlavní večerní zpravodajskou relaci a jeho otec vedl zpravodajskou sekci. Dětství měl díky svým chováním docela pestré. Neměl dost přátel, spíše nepřátel, ale o to jsou jeho přátelé lepší. Se všemi se přátelí dodnes. Studoval žurnalistiku na místní univerzitě, které málem neprošel. Po vydřeném studiu na univerzitě si našel uplatnění po vzoru svých rodičů v redakci zpravodajství, ale tato práce ho moc nenaplňovala.
Jednoho večera, kdy došel domů z basketballu ho napadl nápad na jednu talk show, které ho vyšvihlo mezi přední televizní scénáristy. Dodnes se ten pořad vysílá a je uveden na začátku v titulcích jako „Executive producer“. Je podepsán i pod scénáře spousta televizních seriálů, některé se dají ale považovat za braky. Přetso jsou velmi sledované… Psal dříve velmi satirické sloupky do místních novin, kde si nebral s nikým servítky. Je až s podivem, že pořád je mezi námi… I když se toho dost také stalo a vždy přežil. Takový trochu Chuck Norris by někdo mohl říct. Byl členem Tajného spolku během převratu v roce 2091 a osobně „rozmasakroval“ Raymonda Walkera. Tím symbolicky ukončil nadvládu primusů nad Gold Pitem
V srpnu 2092 se rozhodl kandidovat na starostu Gold Pitu. Po vleklé kampani, potvrdil ve volbách očekávání a vyhrál volby s nadpoloviční převahou hlasujících. Během debaty v září byl na něho spáchán atentát spolu s Patrickem Rossem, ze kterého vyvázli oba o vlas smrti. Po polovině mandátu se však na svatbě Rossových stal další atentát, po kterém byl v Gold Pitu prohlášen za mrtvého, ale díky komplotu tajných služeb v Gold Pitu přežil i tento atentát, která měla být jeho konečnou. Díky rychlé pomoci záchranářů v samé noci během útoku se dostal opět mezi živými a poté pracoval v Tajném spolku v exilu v Londýně, kde se snažil dostat pod svou kontrolou opět Gold Pit a dostat ho ze sváru Watsona a spol.
Až v prosinci roku 2093 se mu povedlo na Vánočním plesu o odvetu, kdy dostal do ruky opět moc, která mu předtím náležela. Slíbil, že Gold Pit dovede do dalších voleb, což také tak učinil. Zvolil si do Rady města své věrné, i přes kritiku některých lidí, se dostaly na list jména, která měla spojitost s dřívejší dobou. Říká se, že je to bylo splacení dluhů za financování Tajného spolku, jmenovitě Anně a Michaelu Darbymu.
Během 7 měsíční vlády se provalilo mnoho kauz, které nebyly pro něho příznivé. Anna Darby byla zavražděna a jeho bývalý spojenec Michael Darby, se kterým má dlouhou historii, ho nařkl z vraždy své manželky. On to přirozeně popřel ale v podsvětí se mluví o tom, že to byl on, kdo objednal vraždu, protože byla nepohodlná. Snažila se totiž rozkrýt podivná úmrtí za dob, kdy Tajný spolek bojoval s Watsonem a spol.
Dnes se také ví, že financování Tajného spolku nebylo křišťálově čisté. Říká se, že podepsal smlouvu s ďáblem. Také před koncem volebního období kývl na dvě stavby, které nemají v Gold Pitu obdoby. Strip club a kasino, které postavilo jisté Pleasure LtD, které přispívalo desítky milionů liber na provoz Tajného spolku.
Během volební kampaně se proti němu obrátili dva jeho věrní. Nick Daniels a Gordon Hardy. Daniels oznámil kandidaturu na místo prefekta a získal finance od Michaela Darbyho, který se odvrátil od Clarksona. Hardy se přidal na Danielsovu stranu. Jako reakci na to vystoupil z Tajného spolku.
V červenci 2094 byl opět zvolen prefektem, jenže s odlišnou Radou města, které je složeno velmi pestře. Avšak tam má své kamarády, na které má rozhodně páku. Jestli jich využije je zatím ve hvězdách…

Napsat komentář