Protesty mají své první oběti

Protesty mají své první oběti

Sobotní protesty před Prefekturou přináší první oběti

V sobotu se v Gold Pitu konaly obrovské protesty proti mlčenlivosti ohledně případu Watson a spol. a také ohledně objasnění úmrtí zesnulé radní Anny Darby. Tato událost se neobešla bez zranění ani bez potyček, jako mnoho událostí v poslední době.
Policisté byli nuceni použít vodní dělo, které zranilo nejméně 50 lidí a dalších 20 způsobilo psychický šok. 10 lidí bylo postřeleno, kvůli přelézání plotu k Prefektuře, což vyhodnotila tajná služba jako hrozba pro všechny přítomné v budově. Dnes dva z deseti postřelených skonali z důvodů pooperačních komplikací.
Prefekt Henry Clarkson se vyjádřil pro náš deník následujícími slovy. „Je mi velmi líto, že se protesty zvrtly až do takových rozměrů. Zasadím se o to, aby všechno bylo vyšetřováno v souladu s našimi zákony. Ohledně Watsona bude brzy vynesen rozsudek pomocí nezávislého soudu v Gold Pitu, který teprve sestavujeme. Pro bezpečí nás všech je prozatím Watson a Esteban umístěn na bezpečné místo.“ Nespecifikoval přímo kde, ale v kuloárech se mluví o povrchu.
Jonas Hendricskon

Napsat komentář