Hardy svolal tiskovou konferenci

Hardy svolal tiskovou konferenci

Otázkou předešlých hodin bylo, kvůli čemu jej svolal.

Gordon Hardy svolal na dnešní 9. ranní tiskovou konferenci, kde měl oznámit novinky na Prefektuře. Tisková konference se konala v neformálním stylu v jeho kanceláři.
V posledních dnech zasáhla Gold Pit událost radní Iry Divine, která zemřela na následky svých zranění po dopravní nehodě Carla Hamiltona. Hardy oznámil, že vyšetřování už je v plném proudu a prozatimní výsledky Prefektura zveřejňovat nebude. Však rezolutně popřel tvrzení, že Hamilton požil alkohol před jízdou. Hamilton prozatím nebude vykonávat funkci po dobu jeho rekonvalescence.
Oznámil také datum pohřbu Iry Divine. Má se konat na začátku příštího týdne, respektive v úterý 22. listopadu. Obřad bude vysílat veřejnoprávní televize Gold Pit TV. Obyvatelé Gold Pitu budou moci před ceremoniálem přijít vzdát hold do Velkého konferenčního sálu od 9. ranní do 16. odpoledne v tentýž den, oproti původním plánům.
Místo Divine se prozatím neobsadí a její sekce se ujme prefekt Henry Clarkson.
Dále oznámil Hardy také, že v předešlých dnech dostal do rukou rezignaci také od Jima Daltona, který oznámil konec v Radě města pouze neveřejně. Přeje si, aby bylo zachováno jeho soukromí. Hardy odcitoval pouze to, že končí Dalton z osobních a zdravotních důvodů. Zůstává však nadále v Gold Pitu v ústraní. Jeho sekce bude zrušena.
Na konci tiskové konference oznámil svůj konec také samotný Gordon Hardy. Ujistil, že to není krok proti samotnému prefektovi, kterému je k dispozici jako poradce. Chce strávit více času s rodinou na povrchu a jeho zdraví už není v takové kondici, aby mohl vykonávat plně svou práci. O diplomacii se bude starat samotný prefekt, se kterým sdílel svou funkci už předtím. „Tak končí dlouhé období, kdy Gordon Hardy byl kontroverzní osobou na Prefektuře Gold Pitu.“ Pronesl sám na konci tiskové konference.
Emily Cooper

Napsat komentář